Скандальний недобуд в лісопарку “Никанорівський”: суд арештував ділянку

15:02, 05 Червня, 2024

У Кропивницькому Ленінський районний суд арештував земельну ділянку лісопарку “Никанорівський» та заборонив проводити там будівельні роботи. Також суд заборонив вчиняти будь-яку реєстрацію щодо нерухомості, яку там зареєстрував Сергій Димитрович.

Такі дії на певний час унеможливить захоплення майже 4 гектарів комунальної землі на березі річки Сугоклія, пише “Антикорупційний вимір“. 

Нагадаємо, у Кропивницькому комунальну земельну ділянку по вулиці Прирічній намагаються захопити за схемою реєстрації нерухомого майна. Згодом там почала працювати спецтехніка.

У 2022 році міськрада Кропивницького ухвалила рішення передати ділянку площею 3,8 гектара на баланс комунальному підприємству аби офіційно оформити лісопарк “Никанорівський”. Поки розробляли проєктну документацію, наприкінці 2023 року кропивничанин Сергій Димитрович на підставі свідоцтва про спадщину домігся реєстрації у Реєстрі нерухомості права власності на комплекс будівель на вказаній ділянці. На підставі цього це дало йому можливість вимагати від міськради Кропивницького передати йому цю ділянку в оренду як власнику нерухомості на ній.

Комплекс будівель є лише на папері, оскільки на ділянці знаходяться кілька напівзруйнованих фундаментів. Не маючи права користування ділянкою Димитрович обгородив усі 3,8 гектара лісопарку й почав розчищення території та підготовчі будівельні роботи.

«Антикорупційний вимір» звертав увагу у матеріалі, що правоохоронці мали б звернутися до суду з проханням арештувати спірний майновий комплекс і ділянку.  

Згідно із інформацією з ухвали Ленінського райсуду Кропивницького від 20 травня, керівник Кропивницької окружної прокуратури Кіровоградської області звернувся до суду в інтересах Кропивницької міськради щодо визнання недійсним свідоцтва про спадщину, яку отримав Сергій Димитрович.

Прокурор просив скасувати держреєстрацію об’єкта нерухомості у держреєстрі та скасувати право на нього Димитровича. Також прокурор просив суд усунути перешкоди Кропивницькій міськраді у користуванні ділянкою та зобов’язати Димитровича демонтувати встановлений паркан.

У позовній заяві прокуратури йдеться, що “майно, на яке видане свідоцтво про право на спадщину, фактично не існує, а право власності на нього припинено на підставі рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 14.12.2009, отже відсутні підстави для спадкування комплексу будівель”.

Разом із цим, наголошує прокурор, на ділянці є ознаки активних будівельних робіт. А оскільки земля знаходиться у прибережній річковій зоні, тому має особливий правовий режим використання. З огляду на те, що Димитровичу не надавали жодних дозволів на початок будівництва, прокурор просив суд арештувати ділянку та заборонити будь-які реєстраційні дії щодо нерухомості в Реєстрі.

Суд задовольнив позов прокуратури та арештував комплекс будівель, який вказаний у Реєстрі нерухомості та заборонив вчиняти щодо нього будь-які реєстраційні дії. Власник не зможе його перепродати чи перереєструвати на іншу людину. Також суд арештував земельну ділянку й заборонив органам, які проводять реєстрацію речових прав на нерухоме майно, здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо неї.

Суд заборонив Димитровичу та іншим фізичним чи юридичним особам користуватись земельною ділянкою та проводити будь-які будівельні роботи.

Цю ухвалу можна оскаржити протягом 15 днів. Проте вона підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження. Також оскарження ухвали не зупиняє розгляд справи по суті.

На даний момент в Реєстрі судових рішень відсутня інформація про оскарження ухвали.

Останні новини по темі
Недопрацювання лікарів та брак аптек? Що заважає жителям Кіровоградщини отримувати безоплатні ліки
У Кропивницькому мотоцикліст спричинив потрійну ДТП
Читайте також

Внаслідок ворожого мінометного обстрілу на Донеччині загинув солдат з Вільшанської громади Олександр Телешко....

18:48, 22 Червня, 2024

Кропивницький апеляційний суд виніс новий вирок водієві, який на пішохідному переході збив двох пішоходів. Внаслідок один з постраждалих загинув. Суд першої інстанції присудив в...

15:25, 22 Червня, 2024

У суботу, 22 червня, у квартирі по вулиці Великій Перспективній сталася пожежа — інформації про загиблих не надходило....

13:54, 22 Червня, 2024