У Кропивницькому реорганізують три медзаклади: яким чином та чому

У Кропивницькому планують реорганізувати обласний дерматовенерологічний центр та обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом. Обидва медзаклади хочуть приєднати до фтизіопульмонологічного диспансеру. Чому це необхідно та як функціонуватимуть заклади надалі – дізнавалася “Гречка”.
На сайті Кіровоградської обласної ради вже оприлюднили проєкт рішення щодо реорганізації вище згаданих медзакладів. Його розглядатимуть на найближчій сесії облради.
Для чого обʼєднувати медзаклади
У коментарі “Гречці” директор департаменту охорони здоровʼя Кіровоградської ОВА Олег Рибальченко пояснив, що така реорганізація необхідна для того, аби дерматовенерологічний центр мав змогу отримувати фінансування від Національної служби здоровʼя.
З його слів, цьогоріч дерматовенерологічний центр не отримав контрактування з НСЗУ, оскільки має лише один пакет послуг. А за останньою постановою Кабміну – якщо тільки один пакет, то заклад не контрактують, тобто пакет є профіцитним.
“ З ними розірвали договір. Відповідно вони втратили джерело фінансування. Оскільки у них є там накопичення, збережені з минулого року, то цей рік вони ще можуть функціонувати, але їм потрібно повернути пакет. Їм дали час, щоб вони отримали ще якийсь пакет, але в них не вийшло. Тому ми просто вимушені приєднати дерматовенерологічний центр до якогось закладу для того, щоб вони відновили фінансування від національної служби здоров’я”, – зазначив Олег Рибальченко.
Після погодження такого варіанту почали підбирати заклад, до якого можна підʼєднати вище згаданий центр. Географічно до дерматовенерологічного центру найближче розміщений саме фтизіопульмонологічний диспансер. Крім того, за словами очільника обласного департаменту здоровʼя, диспансер має відповідний підходящий пакет і він схожий за напрямком офіційних захворювань по тому, який потрібний для дерматовенерологічного центру.
“Таким чином під час їх об’єднання, в принципі, вони зможуть відновити фінансування від національної служби здоров’я і продовжать працювати”, – підкреслив Олег Рибальченко.
Також посадовець розповів, що у дерматовенерологічного центру орендує приміщення центр профілактики та боротьби зі СНІДом, який теж є закладом інфекційного напряму. У подальшому йому також потрібно інтегруватися до будь-якого кластерного закладу. Тому паралельно з цим, порадившись із керівництвом центру профілактики та боротьби зі СНІДом, прийняли рішення рекомендувати обласній раді, яка є власниом цього центру, одночасне приєднання і цього закладу.
Що буде із колективами медзакладів
Олег Рибальченко запевняє, що скорочення кадрів у планах немає, оскільки вони всі продовжуватимуть виконувати ті самі функції, які виконували. Зміни стосуватимуться тільки посад, які дублюються – директорів та головних бухгалтерів.
“По закону може бути тільки один керівник і тільки один головний бухгалтер на одну юридчу особу, якою стануть всі три заклади. Але діючі керівники центрів, які приєднуватимуть, стануть заступниками керівника за відповідними напрямами”, – пояснив очільник департаменту охорони здоровʼя.
Для пацієнтів також нічого не змінеться. Вони зможуть отримувати ті ж самі медпослуги за тими ж адресами, що й раніше.
Хто очолить обʼєднаний заклад
Олег Рибальченко зазначив, що так, як реорганізація відбувається саме шляхом приєднання одного медзакладу до іншого, то керівником лишається саме та людина, яка очолює заклад, до якого приєднують інший.
Тобто у даному випадку керівницею обʼєднаного закладу буде Галина Горенко, яка нарзі очолює фтизіопульмонологічний диспансер.
Крім того, посадовець говорить, що у керівника центру профілактики та боротьби зі СНІДОм через місяць закінчиться контракт.
“Ну і таким чином, все одно, буде переглядатися ця посада. Тому у даному випадку керівницею лишається Галина Горенко, а працівники керівного складу приєднаних центрів вже матимуть змогу обрати посаду згідно із штатним розписом новоутвореного обʼєднаного медзакладу”, – розʼяснив Олег Рибальченко.
Процес обʼєднання зможе розпочатися після того, коли депутати обласної ради розглянуть відповідний проєкт рішення на засіданні сесії та в разі, якщо вони за нього проголосують.
Нагадаємо, у Кропивницькому восени 2023 року погодили об’єднання міського пологового будинку із лікарнею швидкої допомоги. Причиною також була необхідність отримати фінансування від НСЗУ для пологового.