Відкрили перший STEM-клас: як у Компаніївській громаді дітей навчають IT-технологіям

У Компаніївській громаді запрацював перший STEM-клас із конструювання, робототехніки та 3D моделювання. Курси безкоштовні. Навчає дітей доцент зі столичного вишу.
Як розповів у коментарі “Гречці” заступник селищного голови з питань діяльності виконавчих органів ради Роман Снєсарь, відкрити клас вдалося завдяки співпраці із Програмою USAID DOBRE по компоненту місцевий економічний розвиток.
Із його слів цей проєкт передбачає, що діти займаються в цифровому полі, будуючи роботів, програмуючи їх, друкують на 3D принтері.
“Програма DOBRE майже на 100 тисяч гривень нам закупила це все обладнання, меблі, конструктори LEGO сучасні та потужні ноутбуки, за допомогою яких програмується це все обладнання. Гурток спрямований на підвищення IT-грамотності дітей та підлітків. Також це дасть змогу їм, можливо, краще визначитись з подальшим обранням професії, або навчання на таких спеціальностях. Ми ж усі знаємо, що майбутнє за інформаційними технологіями, програмуванням, комп’ютерними науками”, – підкреслив Роман Снєсарь.

Клас облаштували на базі місцевого Центру культури та дозвілля. Минулого року коштом громади в приміщенні провели ремонт, облаштували систему освітлення, придбали шафи.
Гурток абсолютно безкоштовний. Наразі там навчається дві групи:
- діти із 12 до 14 років
- діти із 14 до 18 років.
Зі слів пана Романа, курси користуються великою популярності серед дітей, адже для селища це все у новинку.
“Ініціатива нова для нашого селища. Для дітей це цікаво. Вони зараз усі сучасні, всі люблять ці гаджети, люблять програми, люблять користуватися програмним забезпеченням. Графік побудований так, що дві групи займаються одна за одною. Так, поки ті закінчують – інші вже стоять під дверима, бо не можуть дочекатися, аби скоріше потрапити на заняття”, – зазначає Роман Снєсарь.

Групи набиратимуть ще
Курс розрахований на 3 місяці по два заняття на тиждень для кожної групи. Стартувало навчання цих груп від початку липня.

Працює із дітьми кандидат технічних наук, викладач столичного вищого навчального закладу Дмитро Барановський. Пан Роман говорить, що сам викладач живе у Компаніївці, а до Києва їздить проводити свої університетські. Поки літо, то групи займаються у вівторок і четвер. Коли почнеться навчальний рік, то графік, ймовірно, буде змінюватися відповідно до графіка викладача.
Після закінчення цього курсу заново будуть набирати нові групи, про що оголосять на офіційних сторінках “КУ “Центр культури та дозвілля Компаніївської селищної ради” та “Компаніївська територіальна громада”.
Чи використовуватимуть STEM-клас і для проведення шкільних уроків – Роман Снєсарь поки що не знає.
“Ми його тільки запустили у літній час. Як там педагогічна рада буде визначатися, чи буде він використовуватися як STEM-клас на постійній навчальній основі, я ще не можу це сказати. Поки що таких планів не було”, – пояснив посадовець.
Фото із Фейсбук-сторінок “Програма DOBRE” та “Компаніївська територіальна громада”.