Як стати прийомними батьками на Кіровоградщині: покрокова інструкція

17:48, 02 Квітня, 2024

Українці, й зокрема кропивничани, можуть добровільно взяти дитину на виховання, ставши для неї прийомними батьками. “Гречка” дізналася, як стати прийомними батьками на Кіровоградщині й що для цього потрібно.

Чим відрізняється опіка від усиновлення

Як розповів у коментарі “Гречці” директор Кіровоградського обласного центру соціальних служб Сергій Пастернак, в Україні існує чотири форми влаштування дитини:

  • усиновлення – прийняття у сім’ю дитини, яке затвердив суд. Усиновити можна дитину віком від 2 місяців до 18 років;
  • опіка та піклування – це влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сім’ї, які перебувають у родинних відносинах з цими дітьми. Опіка встановлюється над дитиною, яка не досягла 14 років. Піклування встановлюється над дитиною у віці від 14 до 18 років;
  • прийомна сім’я – це сім’я або окрема людина, яка не перебуває у шлюбі, і яка добровільно за плату прийняла на виховання та спільне проживання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. У прийомній сім’ї може виховуватися до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Покрокова інструкція

1.За словами Сергія Пастернака, перш за все, потрібно визначити, чи готові ви стати прийомними батьками.

“Батьки повинні знати, як поводити себе, що робити; як мінімізувати ризики і як соціалізувати дитину. Це не так просто. Але вони повинні зняти рожеві окуляри і бути готовими до відповідальності”, – зазначив він.

2.Після слід звернутись до Служби у справах дітей або Центру соціальних служб за місцем проживання. там підкажуть, які документи потрібно підготувати і куди їх подати.

3.Також кандидати у прийомні батьки проходять чотириденні курси від центру соціальних служб в області.

“Вони вчать все, що стосується дитини – як спілкуватися з нею, як до неї ставитись. Там ціла програма, яка розписує,  що цим людям треба знати”, – розповів директор центру соціальних служб в області.

На навчанні майбутні прийомні батьки проходять різні рольові ігри, дискутують, проводять мозкові штурми, вчаться пропрацьовувати психологічні травми, які можуть бути у дітей.

“Далеко не всі люди проходять навчання. Якщо раніше це були одні підходи до виховання, то зараз вони докорінно змінилися. На жаль, не всі можуть їх освоїти”, – наголосив він. 

Після навчання кандидати у прийомні батьки отримують довідку та рекомендацію, за якими їх включають у Єдиний банк даних, який містить інформацію про дітей, позбавлених батьківського піклування та дорослих, які готові стати опікунами чи прийомними батьками.

4. Спеціаліст Центру соціальних служб має провести обстеження житлово-побутових умов майбутніх прийомних батьків.

5.Після отримання рішення про створення прийомної родини кандидати у прийомні батьки стають на облік у Службі у справах дітей за місцем проживання та отримують направлення на знайомство з дитиною. 

За інформацією Мінінтеграції, загалом усі процедури можуть тривати від 6 місяців до півтора року.

Зателефонувати до  Кіровоградського обласного центру соціальних служб можна за телефоном:0522 246 783. Знаходиться він за адресою вулиця Преображенська вулиця, 2.

Нагадаємо, раніше “Гречка” писала про родину з Кіровоградщини, яка виховує дев’ятьох дітей. Про те, як вони справляються із ролями багатодітних батьків і що радять, щоб налагодити стосунки із дітьми – у матеріалі “Гречки”.

Останні новини по темі
Читайте також

На Кіровоградщині «Земельний банк» повторно виставив на аукціон свою найбільшу ділянку площею майже 4000 гектарів....

17:21, 18 Січня, 2025

На Одещині прикордонники затримали трьох чоловіків, які незаконно намагалися перетнути кордон. Серед них був житель Кіровоградщини....

16:34, 18 Січня, 2025

Петрівська громада, що на Кіровоградщині, сповістила про загибель на фронті захисника-земляка Андрія Бакуна....

16:22, 18 Січня, 2025