Як у Новоукраїнській громаді активісти разом з владою попереджають корупційні ризики

14:46, 06 Травня, 2024

Новоукраїнська громада запроваджує стандарти доброчесності за допомоги Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК). В рамках цього проєкту міська рада у співпраці з громадськими організаціями створює робочу групу, яка перевірить місцеву владу  на корупційні ризики.

НАЗК впроваджує доброчесність у громадах

Йдеться про проєкт «Територія доброчесності», в рамках якого НАЗК впроваджуватиме інструменти доброчесності у діяльності органів місцевого самоврядування. Як пояснив «Гречці» голова Новоукраїнської громади Олександр Корінний, офіційна зустріч з командою НАЗК відбулася наприкінці жовтня 2023 року.

«Вони обирали громади, які їм і зокрема рекомендували європейські партнери. І ми серед таких. Тож вони пояснили нам, які інструменти впроваджувати у роботі в громаді, як сформувати команду і працювати з персоналом, як розробити систему управління ризиками тощо», – розповів він.

Вебінари і тренінги від НАЗК проходили працівники різних органів місцевої влади у Новоукраїнській громаді. Окрім службовців різних рангів, навчання пройшли і представники громадського сектору.

«Один з важливих етапів – це розробка дієвої антикорупційної програми. І ми хотіли, щоб до її розробки долучилися справді зацікавлені у цьому люди, а не просто підлеглі працівники за вказівкою зверху», – зауважив Олександр Корінний.

За його словами, саме в Новоукраїнській громаді найбільше серед інших громад пілотного проєкту долучилося добровольців до розробки Антикорупційної програми: 46 активістів і активісток. Вони також пройшли антикорупційні навчання, отримали відповідні сертифікати і зараз окремими групами досліджують корупційні ризики у різних сферах життя громади: культуру, житлово-комунальне господарство, охорону здоров’я тощо.

Хто перевірятиме міськраду на корупцію

Щоб дослідження проходили об’єктивно, голова Новоукраїнської міськради видав розпорядження про взаємодію органу з громадськими організаціями «Антикорупційний штаб» та «В єднанні – сила!». В документі також є розпорядження для депутатського корпусу надати свої кандидатури до робочої групи та контакти для інших громадських організацій, які захотіли долучитися.

«Ці дві ГО зараз оцінюють ризики в роботі міськради та виконавчого комітету. Для цього вони створили робочу групу, до якої долучають і місцевих депутатів, і громадські ініціативи. І після вивчення ризиків вони запропонують антикорупційну програму, яка спрямована ці ризики мінімізувати», – уточнив Олександр Корінний.

Набір до робочої групи тривав до 1 травня. Після виконавчий комітет затвердить склад групи. Інформація про роботу цієї антикорупційної групи публікується на офіційному сайті Новоукраїнської міськради, у розділі «Прозоре місто» – «Запобігання корупції».

«Я також дав розпорядження всім нашим відділам – ЖКГ, культури тощо – про співпрацю у цій програмі. Щоб антикорупційна робоча група мала безперешкодний доступ до всіх відділів для досліджень», – додав голова міськради.

Водночас НАЗК в Україні створило Єдиний портал повідомлень викривачів. Тут в режимі онлайн можна повідомити про факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень.

Раніше «Гречка» повідомляла, що помічника ректора Центральноукраїнського державного університету імені В. Винниченка судитимуть за обвинуваченням у корупції і шахрайстві.

Останні новини по темі
Вирубали дерев на 4 мільйони? На Кіровоградщині підозрюють працівників лісгоспу
У Кропивницькому сталась пожежа на селищі Новому
Читайте також

Знам’янська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті земляка-захисника Олександра Колісника....

18:30, 30 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 30 травня, напередодні Міжнародного дня захисту дітей оголосили імена переможців щорічного міського конкурсу “Дитина року”....

18:27, 30 Травня, 2024

Протягом місяця у Кропивницькому в рамках акції Інспекція «Ї» виявили понад 100 рекламних вивісок з російською мовою....

17:39, 30 Травня, 2024