Зареєструвалися 7 тисяч випускників: як і коли на Кіровоградщині відбуватиметься НМТ

16:42, 10 Травня, 2024

На Кіровоградщині для участі в основній сесії Національного мультипредметного тесту зареєструвалися майже 7 тисяч майбутніх абітурієнтів.

Про це повідомив директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти Анатолій Анісімов сьогодні, 10 травня, під час пресконференції, передає кореспондентка “Гречки”.

“З них 18% – це випускники минулих років, а решта – випускники шкіл, коледжів, ліцеїв та професійно-технічних училищ за 2024 рік”, – зазначив посадовець.

Особливості проведення НМТ у 2024 році

На відміну від минулого року, цьогоріч абітурієнти складатимуть чотири предмети, замість трьох: три обов’язкові та один предмет на вибір. 

Усі чотири тестування випускники складатимуть протягом одного дня у два блоки по 120 хвилин (два предмети) з перервою між ними. 

За словами Анатолія Анісімова, під час 20-хвилинної перерви можна буде перекусити та сходити до вбиральні. Також впродовж цього часу не дозволятимуть користуватися телефонами, смартгодинниками, навушниками, калькуляторами, камерами, флешками тощо.

Під час повітряних тривог тестування зупинятимуть. Після відбою тривоги продовжити проходити тест можна буде з того місця, на якому учасник закінчив його виконувати. Якщо повітряна тривога триватиме понад дві години учасникам доведеться складати НМТ у додаткову сесію.

На кожному екзаменаційному центрі працюватимуть охоронці, які перевірятимуть учасників тесту металошукачем. 

“Вони будуть слідкувати за підтриманням громадського порядку на території пункту. А також за виявленням небезпечних предметів або предметів, які заборонено приносити на тест”, – розповів Анатолій Анісімов

Як проходитиме НМТ на Кіровоградщині

На Кіровоградщині основна сесія НМТ розпочнеться 14 травня і завершиться наприкінці червня.

Наразі в області основна сесія НМТ діє у 27 центрах. Тринадцять з них розташовані у Кропивницькому, решта – в області.

Розподіл випускників за тимчасовими екзаменаційними центрами відбуватиметься залежно від того, який вони обрали четвертий предмет.

“Наприклад, якщо ви обрали англійську мову чи біологію, то ці предмети можуть бути в кожному центрі проведення тесту Кіровоградської області. А якщо це стосуються таких предметів як фізика, хімія чи німецька мова, то на тестування вас можуть розподілити у Кропивницький чи інші райони області”, – пояснив Анатолій Анісімов.

Англійська лідирує у виборі 

Найбільша кількість абітурієнтів з Кіровоградщини (понад 2 тисячі) четвертим вибірковим предметом обрали англійську мову, розповів директор Одеського регіонального центру оцінювання якості освіти.

Також частими у виборі стали:

  • біологія – 1700 разів,
  • географія – 1300 разів,
  • українська література – 1100 разів.

Що взяти із собою на НМТ

Для участі в мульпредметному тесті майбутнім абітурієнтам потрібно взяти із собою два документи:

  • паспорт або інший документ, який посвідчує особу;
  • паперовий або електронний сертифікат учасника НМТ (його можна завантажити зі свого кабінету на сайті УЦОЯО).

За бажанням, учасники тесту також можуть взяти із собою ручку для нотаток, перекус та пляшку води без етикетки. 

Нагадуємо, в Україні учнів 4 та 9 класів звільнили від складання державної підсумкової атестації за 2022/2023 навчальний рік.

Останні новини по темі
Кропивничанин став чемпіоном України зі скелелазіння
ДТП
Збив пішохода на смерть і втік: у Кропивницькому винесли вирок водієві
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024