Збитковість у 200 мільйонів: хто покриватиме різницю в тарифах для “Дніпро-Кіровоград”

11:32, 20 Грудня, 2023

Підприємство “Дніпро-Кіровоград” через різницю у тарифах на 2024 рік матиме збитковість орієнтовно у 200 мільйонів гривень. Економічно-обґрунтованим тарифом називають 80 гривень за кубометр.

Про це повідомив виконуючий обовʼязків гендиректора ОКВП “Дніпро-Кіровоград” Микола Романюк сьогодні, 20 грудня, під час пресбрифінгу, передає кореспондентка “Гречка”.

За його словами, необхідним буде додаткове фінансування, тому за допомогою знову будуть звертатися до громад.

У коментарі “Гречці” Микола Романюк розповів, що цьогоріч підприємство отримало фінансову допомогу на 190 мільйонів гривень, що дало змогу практично покрити збитковість, яка виникла через різницю у тарифах.

Допомогу надали із місцевих та обласного бюджетів:

  • Кропивницька громада – 70 мільйонів гривень
  • Обласний бюджет (виділила облрада) – 58 мільйонів гривень
  • Знамʼянська та Смолінська громади – 12 мільйонів гривень.

Крім того, надійшла донорська допомога у розмірі 50 мільйонів гривень.

“Виходячи із цьогорічних показників у збитковості по різниці в тарифах, ми будували фінансовий план і на наступний рік. Відповідно передбачена сума збитковості – 200 мільйонів. І це зауважу, що ми не переглядали зарплати працівникам із 2021 року”, – прокоментував очільник “Дніпро-Кіровоград”.

За його словами, загалом же на витрати, які нинішнім тарифом не покриваються, вплинуло значне підвищення вартості електроенергії та цін на реагенти, які необхідні для очищення води.

Крім того, основним і найбільшим відсотком витрат підприємства він називає погашення кредиту Світовому банку. На сьогодні, заборгованість по сплаті кредитних зобов’язань за договорами субкредитування становить 100 мільйонів гривень.

Що ж до тарифу на воду для населення, то за словами Миколи Романюка, наразі він би вже міг сягнути до 80 гривень за кубометр, якби не стримувався б постановою Кабміну на час воєнного стану.

Нагадаємо, у 2022 році “Дніпро-Кіровоград” недоотримало 239 мільйонів гривень. Зокрема 172 мільйони 700 тисяч гривень – це невідшкодована різниця між фактичними витратами підприємства та тарифами на воду. При цьому 29 мільйонів 400 тисяч гривень недоотримало підприємство через зменшення реалізації послуг по бюджетних установах та приватних підприємствах в порівнянні з 2021 роком. 

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
Читайте також

Сьогодні, 23 січня, Кропивницька громада повідомила про загибель земляка-захисника Владислава Граньонкина....

16:52, 23 Січня, 2025

Кропивницький та ще 11 міст увійшли в державний проєкт створення безбар’єрних маршрутів «Рух без барʼєрів». «Гречка» дізналася, хто у Кропивницькому розроблятиме проєкт....

16:11, 23 Січня, 2025

Школа програмування «Ш++» у Кропивницькому оголосила набір на безоплатні курси робототехніки та 3D-моделювання для підлітків віком від 12 до 16 років....

15:38, 23 Січня, 2025