Як дві студентки з Кіровоградщини навчаються в Українській академії лідерства
Українська академія лідерства – це програма для студентів, упродовж якої навчаються досліджувати світ, напрацьовують лідерські навички, вміння брати на себе відповідальність та активну участь у творені держави.
Серед учасниць цьогорічного набору академії є дві студентки з Кіровоградщини. Марія та Ліза розповіли, як проходить навчання та як потрапити до УАЛ.
Що таке Українська академія лідерства?
Українська академія лідерства – це формаційна програма для молоді, яка триває 10 місяців. В академії є три напрямки розвитку: фізичний, інтелектуальний та емоційний. Саме десятимісячне навчання поділено на три умовні модулі:
- «воїн»,
- «дослідник»,
- «мандрівник».
У кожного модуля є свої визначні риси. Наприклад, під час «воїна» студенти гартують себе фізично і морально, через вишколи та дотримання дисципліни.
Під час «дослідника» вчаться спостерігати навколо, вивчали біографії видатних науковців і науковиць.
Станом на початок квітня в академії розпочався модуль «мандрівник», який готує для студентів експедицію до ЄС, глибше дослідження Закарпатської області та міцніші зв’язки зі студентами, адже людина пізнається саме в мандрівці.
Кожен модуль має власну специфіку, а поєднані вони тим, що протягом всього навчання сприяють гармонійному розвитку особистості: фізичному, емоційному та інтелектуальному.
Наприклад, студенти бігають щоранку, а під кінець навчання бігтимуть півмарафон. Вивчають тексти і відстежують в них причинно-наслідкові зв’язки, покращують навичку герменевтики. Щорічним є форум «Софія Київська», де молоді люди знайомляться з державотворенням.
Обов’язковим в Українській академії лідерства є волонтерство: студенти плетуть сітки, допомагають у притулках, влаштовують прибирання в парках.
Чого навчають в академії – досвід студенток з Кіровоградщини
Академія існує вже десятий рік, і до повномасштабної війни мала осередки у Києві, Львові, Маріуполі, Полтаві, Харкові, Миколаєві. У 2024 році осередки відкриті у Львові та Ужгороді. Дві студентки з Кіровоградщини – Ліза та Марія – зараз навчаються в ужгородському осередку УАЛ, і поділилися своїм досвідом.
18-річна Марія Чабанова з Кропивницького давно знала про Українську академію лідерства і тому готувалася, щоб потрапити сюди після 11 класу.
«Я була шалено щаслива, коли дізналася, що потрапила саме до ужгородського осередку. Я певний час жила в Ужгороді до Академії й вже тоді він дуже мені полюбився. Зараз всі події, які ми проживаємо разом з моїм осередком, дуже підв’язуються під затишні частинки Ужгорода», – розповіла студентка.
Як пояснила Марія, кожен студент з період навчання в Академії працює в такому учнівському самоврядуванні, як департамент, вони розподілені по галузях та закріплені за менторами. Вона сама почала роботу як голова департаменту експедицій і традицій.
«Ми з командою лише за два місяці встигли навчили осередок танцювати Гречаники та Бельгійський вальс, який запав в сердечко студентам, тому ми інколи повторюємо його на руханках та вечірніх блоках», – поділилася студентка УАЛ з Кропивницького.
Потім її департамент у співпраці з іншим організували два заходи, спрямовані на розвиток громади Ужгорода до Дня української писемності та мови.
Також організували регіональну експедицію і дослідили Мукачево та Берегове за два дні.
«Департаменти – це шалено класна можливість, аби отримати хард скіли, професійну підтримку від менторів, досвід в різних сферах за маленький період часу», – підкреслила Марія.
Пізніше вона працювала у суспільному департаменті УАЛ, де з командою провела дві відкриті події для мешканців і мешканок Ужгорода: організували навчання для молоді по проєктному менеджменту, провели лекції для громади, знайомлячи їх з філософією Академії.
«Спільнота Академії – чи не найпотужніше, що ти відчуваєш як тільки стаєш студентом. Випускники, команди осередків, ментори, національний офіс, лектори, студенти – вирує поруч впродовж всього твого навчання і як ми можемо побачити не відпускає після випуску. Ми всі такі різні, але нас об’єднує стільки всього спільного. Це про щось неймовірно міцне та особливе», – додала Марія.
Однолітка Марії Єлизавета Канигіна з Олександрії розповіла, що про Українську академію дізналася випадково, та подала онлайн-анкету та пройшла відбір.
«Одним з етапів відбору був біг, треба було бігати по 2 кілометри протягом семи днів. Я ніколи в житті не бігала, і зовсім не могла назвати себе спортивною. Але змогла то зробити! Зараз вже маю 270 набіганих кілометрів і не збираюсь зупинятись, все ж таки півмарафон на носу», – розповіла вона.
Станом на квітень Ліза вже пів року як навчається в УАЛ. До цього вона один раз бувала в Закарпатській області, але ніколи не відвідувала раніше Ужгород.
«Я була неймовірно вражена цим містом. Відчуття, ніби кожен камінець там має свою історію. Легенди про Ужгород можна вивчати годинами, а коли виявиться що половина з них правда – дороги назад не буде. Ви закохаєтесь в це місто так само, як і я!», – поділилася дівчина.
Окреме захоплення в Лізи викликає департамент волонтерства, який знаходить цікаві можливості для студентів і студенток, в яких вони можуть допомогти іншим.
«Я проводила майстер-клас з виготовлення вертепу для людей з ментальною інвалідністю. Зазвичай ти можеш обрати куди хочеш піти, але інколи департамент волонтерства може спеціально відправити на інший напрямок – адже це твоя зона розвитку. Більша частина випускників академії волонтерить і після закінчення навчання, і це добрий показник», – додала студентка академії.
Як вступити до Української академії лідерства
Для того що б вступити в академію, треба пройти онлайн відбір, написати есе, провести шість спортивних тренувань, пройти співбесіду з членом команди академії, і, нарешті, відвідати безплатний фестиваль.
«Відбір складний, але якщо мати мотивацію і наполегливість – все під силу!», – поділилася досвідом Марія з Кропивницького.
Наразі стартував відбір на 2024/25 навчальний рік в Українській академії лідерства. Він проходить у Telegram-боті, в якому абітурієнти зможуть:
- дізнатися, що чекає під час відбору;
- отримати завдання та інструкції до виконання на кожному етапі відбору;
- спілкуватися з командою відбору в режимі онлайн;
- отримати відповіді на найчастіші запитання про навчання в УАЛ.
Щоб долучитися до нового набору в академії, потрібно заповнити анкету у Telegram-боті УАЛ.
Навчальна програма триватиме з вересня 2024 року по червень 2025 року.
Вартість навчання складає 49 500 гривень за рік програми. У вартість входить проживання у кампусах, харчування, медичне страхування, експедиції Україною та ЄС.
З деталями навчання можна ознайомитися на офіційному сайті Української академії лідерства за посиланням – ual.ua/ua.