У Кропивницькому стартує фестиваль-конкурс "Нейгаузівські музичні зустрічі"

Опубліковано . в Анонси

Кількість переглядів - 2765

З 11 по 14 квітня у Кропивницькому відбудеться всеукраїнський фестиваль-конкурс "Нейгаузівські музичні зустрічі". Художня концепція фестивалю полягає у поєднанні концертної, методичної та конкурсної складової, інтеграції молодого покоління музикантів з визнаними майстрами.

""Нейгаузівські музичні зустрічі" – це не просто вшанування пам’яті про Генріха Нейгауза – це зв'язок між минулим та майбутнім, факт збереження найкращих традицій виконавської культури та педагогічного досвіду, а для талановитої молоді – важливий крок на шляху до здійснення мрій", - пояснюють організатори.

Організатори мистецької події:

Міністерство культури України, Департамент культури, туризму та культурної спадщини
Кіровоградської обласної державної адміністрації, Кіровоградське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки, Кіровоградське музичне училище.

Програма фестивалю:

  • 11 квітня о 16.00 відбудеться концерт-відкриття фестивалю-конкурсу. У виконанні симфонічного оркестру Кіровоградського музичного училища (художній керівник і диригент заслужений діяч мистецтв України Л.Голіусова) прозвучить Рапсодія в стилі блюз Дж. Гершвіна, соліст - заслужений артист України Йосип Ермінь (м.Львів).
  • 12 квітня о 13.00 відбудеться презентація 2-ої частини відеопроекту "Мій Нейгауз" кандидата мистецтвознавства викладача-методиста Кіровоградського музичного училища М.Долгіх "З Україною в серці: Аріадна Лисенко і Генріх Нейгауз".
  • 12 квітня о 18.00 відбудеться концерт за участю заслуженого артиста України Юрія Кота і лауреата міжнародних конкурсів Ірини Алексійчук (м.Київ).
    Невід'ємною складовою мистецького форуму є проведення конкурсу серед молодих піаністів. У ХVІІ Всеукраїнському конкурсі візьмуть участь
    близько 60 піаністів із 12 областей України.

dfdf1

До складу журі на чолі із професором Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського Юрієм Котом також увійшли: Йосип Єрминь – професор Львівської національної музичної академії ім.М.В.Лисенка, Ірина Алексійчук - доцент Національної музичної академії України
ім. П.І.Чайковського та Людмила Мельникова – викладач-методист, голова циклової комісії фортепіано Кіровоградського музичного училища.

  • 14 квітня о 14.00 відбудеться нагородження та концерт лауреатів Всеукраїнського конкурсу молодих піаністів.

Фестиваль-конкурс започаткований у 1988 році до столітнього ювілею великого піаніста і педагога, уродженця Єлисаветграда (нині Кропивницький) Генріха Густавовича Нейгауза. Відтоді "Нейгаузівські музичні зустрічі" проходять у Кропивницькому щорічно навесні і приурочені до дня народження Маестро.

G

Сподобалася стаття?

мир тв