Третя з трилогії: кропивницька письменниця презентує психологічний роман «Чому Меліса?»

12:23, 26 Жовтня, 2023

У понеділок, 23 жовтня, у Приютівській громаді, що на Кіровоградщині, стартував освітній проєкт з основ цифрової грамотності “Діджиталізація для тебе” для людей старшого віку.

В коментарі “Гречці” керівниця проєкту у Приютівській громаді Наталія Луценко зазначила, що проєкт стартував 23 жовтня і  триватиме протягом трьох місяців у трьох місцях:

  • Березівці;
  • Приютівці;
  • Протопопівці.

За словами Наталії Луценко, цьогоріч у серпні в Приютівській громаді волонтери громадської організації “Творчість.Ініціатива.Енергія”, які виграли грант на втілення проєкту в американського Фонду підтримки демократії, проводили освітні кемпи,присвячені медіаграмотності та інформаційній гігієні під час війни серед місцевого населення. І в рамках освітнього проєкту від учасників почули запити, що вони хотіли б навчитись основам цифрової грамотності. 

“Ми провели дослідження і виявили, що людям старшого віку бракує обізнаності користування цифровими додатками, застосунками, вони навіть сайт своєї громади не дуже добре знають. Тому розробили освітній проєкт для сільського населення віком 50-70 років, на який вже зареєстровалась сотня людей і який впроваджуватиметься в трьох хабах: центральній бібліотеці Приютівки, центрах культури і дозвілля села Протопопівка і Березівка”, – уточнила керівниця проєкту.

З її слів, в трьох хабах працюватимуть шість цифрових консультантів, які попередньо пройшли навчання з діджиталізації. Саме навчання складатиметься з інформаційних сесій та цифрових практикумів, на яких пенсіонерів навчатимуть користуватись гаджетами, Інтернетом, сайтами, зокрема і сайтом Приютівської територіальної громади.

“На прикладі сайту громади ми розкажемо про структуру інших сайтів, його наповнення і доступ до інформації, про моніторинг інформації та електронні послуги, якими можна користуватись, зокрема, як через наш сайт подати особисте або колективне звернення до керівника громади, як створити електронну петицію, як користуватись додатком “Дія”,к користуватися електронними кабінетами, основам онлайн-банкінгу, оскільки багато пенсіонерів виявляють бажання самостійно платити комунальні послуги через онлайн-банкінг”, – уточнила Наталія Луценко.

За словами керівниці проєкту, люди прагнуть відрізняти фейкові новини від правдивих, навчитись знаходити перевірені джерела інформації, розбиратися в інформаційних потоках і розуміти структуру влади і документообіг.

“Людям важливо бачити перед собою не просто офіційний сайт, а й дивитися рішення сесії, рішення влади, структуру влади. Адже час не стоїть на місці, треба вчитись і вміти користуватись новими технологіями для полегшення життя”, – зазначила керівниця.

Так, навчання триватиме протягом трьох місяців, проте опісля нього теж можна консультуватись з цифровими консультантами, які працюватимуть т цих хабах. В рамках проєкту придбають по 1 ноутбуку на кожний хаб, який знаходитиметься на балансі закладу.

Останні новини по темі
У Кропивницькому мікрорайон Катранівка частково залишився без води
Реорганізація “Льотки”: на Кіровоградщині може з’явитися центр розробки безпілотників
Читайте також

У Кіровоградському районному суді 19 квітня продовжили розгляд справи з обвинувачення колишнього в. о. командира однієї з частин Сил спецоперацій Романа Червінського у перевищен...

19:22, 19 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

18:07, 19 Квітня, 2024

Презентуємо новий соціально-культурний проєкт — “Голоси фронтиру: радіоесеїстика військових”, який було створено спільно із Радіо Культура....

17:38, 19 Квітня, 2024