Docudays UA: кропивничан запрошують на фестиваль документального кіно про права людини

11:28, 06 Грудня, 2023

У Кропивницькому в освітньо-культурному центрі “Гончаренко” протягом 12-13 грудня триватиме міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

Як зазначають організатори, центральна тема 20-го ювілейного кінофестивалю Docudays UA — «Образ майбутнього».

“Це розмова про справедливість — невідворотне покарання винних у воєнних злочинах, документування свідчень їхніх жертв і руйнувань. Про те, як давати раду травмам, зберегти та донести до наступних поколінь пам’ять про загиблих на цій війні рідних і друзів. Про відбудову після нашої перемоги, про те, як по-справжньому модернізувати наші міста, містечка та села, зробити їх красивими й зручними й сучасними”, – зазначають організатори.

У вівторок, 12 грудня, кропивничан запрошують до перегляду таких двох фільмів:

  • з 16:00 до 17:00 покажуть фільм «Вівчар» (Швейцарія, Маттіас Жуло, Люсьєн Ру). В сюжеті – острів Акілл, розташований на заході узбережжя Ірландії, Кіан збирається провести літні канікули з друзями, граючи у футбол. Проте його дідусь Мартін вирішує, що для нього настав час ознайомлення з роботою на фермі.
  • з 17:00 до 18:00 покажуть фільм «Гості з Харкова» (Україна, Галина Лавринець). Фільм розповідає про власницю музею-садиби Нелю, яка разом зі своїм чоловіком Олександром допомагають адаптуватися в селі вимушеним переселенцям і переселенкам, які рятувалися від бомбардувань та обстрілів у Харкові.

У середу, 13 грудня, також покажуть два фільми:

  • з 14.00 до 15.00 будемо дивитися фільм «89 днів» (Україна, Павло Дорогой). У фільмі порушується питання щодо метро, яке стало бомбосховищем для багатьох харків’ян і харків’янок. Місцева влада та керівництво метрополітену хочуть звільнити підземку від мешканців і мешканок і знову запустити транспортну мережу.
  • з 15.00 до 15.30 покажуть фільм «Прокидаючись у тиші» (Німеччина та Україна, Міла Жлуктенко, Даніель Асаді Фаезі). У фільмі мова йде про колишню військову казарму Вермахту, що нині слугує табором для біженців і біженок з України. Фільм супроводжує дітей на шляху, де їхня власна історія переплітається з історією казарми.

Фільми триватимуть протягом 12-13 грудня. Участь безкоштовна. Учасникам необхідно заздалегідь зареєструватись за цим лінком.

Перегляд проходитиме у “Гончаренко-центрі” по вулиці Великій Перспективній, 4а.

Останні новини по темі
Найкращий подарунок – врятувати життя: кропивничан закликають стати донорами крові
стати донорами
Коли рідна людина на фронті: як підтримати себе та інших
Читайте також

У Кропивницькому відбулося перше безоплатне заняття для студентів «Медіашкола». Спікерками стали редакторка та журналістка «Гречки»....

17:47, 22 Лютого, 2024

Місто Кропивницький, як і багато інших міст України, постійно розвивається та пропонує різноманітні можливості для своїх мешканців. Особливо це стосується сфери зайнятості, де к...

17:41, 22 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків.

17:38, 22 Лютого, 2024