Школи в умовах війни: як створити модульний освітній простір на Кіровоградщині

12:26, 05 Січня, 2025

Громади в Україні можуть отримати допомогу у створенні модульних освітніх просторів для школярів. Подати заявку на участь у проєкті громади можуть до 15 січня 2025.

Тимчасові освітні простори: навіщо потрібні

Громади, в яких будівлі шкіл постраждали внаслідок обстрілів або потребують розширення у звʼязку зі збільшенням учнів (зокрема і вимушених переселенців), можуть взяти участь у програмі створення модульних шкільних приміщень.

Таку можливість пропонують в межах програми USAID «Мріємо та діємо» що виконується міжнародною організацією IREX у партнерстві з благодійним фондом «savED» і громадською організацією «ГО Глобал».

Модульні простори — це споруди, які містять декілька класних кімнат і обладнання, в яких можна проводити офлайн-уроки та навчання у змішаній формі. 

Один з перших таких просторів відкрили на Київщині. Його побудували «з нуля» за декілька місяців.

Модульний простір школа Київщина
Будівництво освітнього модульного простору, Київщина.

Наразі тут навчається 250 учнів і учениць 1-9 класів. У просторі є шість класних кімнат обладнані, меблями, комп’ютерною технікою та альтернативними джерелами енергії.

Модульний освітній простір Київщина
Урок у модульному освітньому просторі, Київщина.
Модульний освітній простір на півдні
Модульний освітній простір на півдні України.

Окрім приміщення та обладнання, в рамках проєкту громада отримує програмну підтримку.

Модульний освітній простір: як громаді подати заявку

Як пояснила співзасновниця фонду «savED» Ганна Новосад, протягом першого півріччя 2025 року планують відкрити щонайменше 5 тимчасових освітніх просторів. Проте бюджет проєкту дає можливість відкрити й більше.

«Поблизу модульного наземного ТОПа в громаді має бути укриття. Запрошуємо громади з усієї України, які мають такі умови, користуватися можливістю встановити ТОП та отримати додаткові освітні можливості», — закликала вона.

Громади, які візьмуть участь у проєкті, отримають простір площею від 270 до 390 метрів квадратних з інклюзивним доступом. Також організатори забезпечать:

  • технікою  (планшети, мультимедійні панелі, ноутбуки і ін.);
  • меблями (парти, стільці, столи, шафи і ін.);
  • генератором для безперебійного живлення;
  • фінансування позиції адміністратора простору.

Крім обладнання, проєкт надає й програмну підтримку. У неї входить:

  • розробка дорожньої карти відновлення доступу до освіти в громаді, 
  • безпековий тренінг для освітян,
  • методологія надолуження освітніх втрат  у 5-9 класах
  • тренінги з медіаграмотності та інше.

Своєю чергою громада має забезпечити простір комунікаціями для електро- та водопостачання, облаштованим укриттям поруч. Також громада має оплачувати комунальні витрати простору. 

Подати заявку на участь у програмі «Мріємо та діємо» громади можуть до 15 січня 2025 року. Для цього потрібно заповнити опитувальник (бланк можна завантажити за посиланням) і відправити його на адресу: vadym.saved@gmail.com.

Деталі проєкту та критерії відбору громад можна переглянути на сайті програми «Мріємо та діємо разом».

Раніше «Гречка» писала, які суми освітніх субвенцій і на які напрямки отримає Кіровоградщина.

Фото: БФ «savED».

Останні новини по темі
Читайте також

Кропивницький та ще 11 міст увійшли в державний проєкт створення безбар’єрних маршрутів «Рух без барʼєрів». «Гречка» дізналася, хто у Кропивницькому розроблятиме проєкт....

16:11, 23 Січня, 2025

Школа програмування «Ш++» у Кропивницькому оголосила набір на безоплатні курси робототехніки та 3D-моделювання для підлітків віком від 12 до 16 років....

15:38, 23 Січня, 2025

Світловодська громада отримала 182 нових вікна із близько 600. Ними замінять шибки, які були пошкоджені внаслідок російської ракетної атаки, завданої 25 грудня....

14:59, 23 Січня, 2025