Світлана Хавроненко: Малювання – це залежність(ФОТО)

09:09, 07 Січня, 2013

Рудоволоса дівчина з гарними очима та золотими руками – саме так хочеться охарактеризувати молоду художницю Світлану Хавроненко з Кіровограда.

 

Випускниця Мистецького факультету КДПУ ім. В. Винниченка (Кіровоград) постійно розвивається, шукає себе у різних галузях Handmade: захоплюється не тільки малюванням, а й ліпленням з глини, шиттям оригінальних жіночих сумок, виготовленням новорічних іграшок та декоративних елементів інтер’єру.  ЇЇ креативність зашкалює, скромність дивує, а погляд зачаровує. Здається от-от вона дістане пензля й почне малювати – тоді їй вже нічого не заважатиме, адже мистецтво для неї… А що для неї значить мистецтво, Лана далі розповість сама.

•    Хто розвивав в тобі талант художниці?
– В дитинстві, коли моя мама побачила, що в мене щось виходить в малюванні, вирішила віддати свою «талановиту» доньку до художньої школи, що вона з успіхом і зробила. Але я страшенно не хотіла вчитися, а про те, щоб колись стати художником і думки не було. На щастя, я потрапила не до викладача художньої школи, а до самого художника, який працював там. Саме він вплинув на мене – тоді я дуже захоплювалася його роботами.

•    Часто даруєш свої картини на свята своїм близьким, знайомим?
-Якщо людина якась мені дуже сподобалася, то я із задоволенням зроблю їй невеличкий подарунок.  Врешті-решт я не колекціоную свої роботи.

•    Десь виставляла вже свої роботи?
– Виставляла, але я, чесно кажучи, не дуже серйозно ставлюся до своїх виставок. Часто запрошують з бібліотеки ім. Бойченка, відправляла роботу  до «PinchukArtCentre». Зараз викладаю свої роботи в Інтернеті: на свої сторінці «Вконтакте», дещо можна переглянути на Фейсбуці, але більшість робіт все ж таки розміщую на міжнародному сайті «DeviantArt» – тут безліч робіт як художників-початківців, так і професіоналів.

•    Улюблені художники, можливо кумири?
-В дитинстві страшенно захоплювалася Сальвадором Далі. В нас вдома були альбоми репродукцій його робіт, я їх дуже любила перелистувати. Зараз імпонують роботи Гюстава Клімта.

•    Є якісь улюблені кольори, персонажі, які постійно присутні на картинах?
-Раніше був улюбленим синій колір. В деяких полотнах він аж зашкалює. Приваблюють чорно-білі картини, намальовані тушшю – в мене ціла серія таких малюнків є. А от улюблених персонажів не маю. Зараз малюю багато портретів як з фото, так і  з натури. Але природу, наприклад, малювати не люблю – не тягне.

•    Існує думка, що в кожному своєму творі митець закладає якийсь смисл. Це правда?y 75e80268
-Особисто я цього не роблю. Але іноді буває, що люди знаходять і читають те, чого я навіть сама не думала. Бувають випадки, коли замовники самі просять намалювати якесь глибоке полотно, тоді вже смисл я закладаю спеціально.

•    Що робиш, коли взагалі не хочеться малювати?
-Ну, зараз творча криза мені не загрожує. Малювання – це залежність.

Але якщо вже такі моменти бувають, то я ліплю котів. В мене є невелика колекція статуеток Котів-йогів,  Котів- Масказорре з м’якої глини.

•    Зараз розвиваються комп’ютерні технології, стає популярним StreetArt. Не думала про те, щоб спробувати себе в цих нових, досить актуальних жанрах?
-Я деякий час працювала з комп’ютером в рекламному агентстві, але це було недовго. Розумієш, щоб займатися комп’ютерною графікою, треба мати якісь навички роботи з програмами-редакторами. В мене  їх майже немає. Але там простіше малювати: щось не вийшло, Ctrl+Z (відмінити) допоможе. А от на полотні так не можна, зробив помилку – бери нове.

•    Як вважаєш, комп’ютерні малюнки в далекому майбутньому замінять намальовані полотна?
-Думаю ні. Ручна робота сьогодні в попиті, незважаючи на свою високу ціну. Можливо вона не так оцінюється покупцем, як самим художником, але цінується.

y 19aa7392

y 25500f39

ij-wLeV5lIQ

U74hvGZAuak

y 3f37a25a

Спілкувалась Світлана Дубина

Останні новини по темі
У Кіровограді відбувся кубок з більярду
1
Вифлеємський вогонь передали до трьох кіровоградських храмів(ФОТО)
Читайте також

У понеділок, 20 травня, проєкт «Баба Єлька», волонтери якого досліджують фольклор і історію Кіровоградської області, презентували першу серію власного документального серіалу. П...

17:50, 20 Травня, 2024

Три громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:30, 20 Травня, 2024

Вночі у неділю, 19 травня, в одному з мікрорайонів Кропивницького жителі прокинулися від вибуху та викликали поліцію — адже в цей момент в області не було повітряної тривоги....

17:05, 20 Травня, 2024