Культура

У Кропивницькому говорили про ідентифікацію писанок родом із центральної України (ФОТО)

. 3008

3 травня в мистецькому відділі обласної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського відбулася творча зустріч з олександрійською писанкаркою Іриною Михалевич “Писанка. Професійні розмови”.

На зустріч завітали культоролог Микола Тупчієнко, краєзнавець Федір Шепель, викладачі, майстри традиційного мистецтва, співробітники музеїв.

Темою розмови стала ідентифікація писанок Середньої Наддніпрянщини, адже про писанки центральної України, і зокрема нашої області, досі обмаль інформації. Ірина Михалевич загострила увагу учасників зустрічі на колекції писанок нашого земляка, видатного краєзнавця Володимира Ястребова. Майстриня зазначила, що проблема ідентифікації виникла через плутанину в географічному районуванні земель України. Більша частина нашої області до 20-их років XX століття входила до складу Херсонської губернії, тому наші писанки стали називати херсонськими. Для багатьох сучасних майстрів писанки центральної України і досі приховані за цією назвою.

Аби змінити стан справ на краще, пані Ірина запропонувала активніше знайомитися з першодруками та надійними джерелами інформації про нашу рідну писанку (йдеться про каталог Кульжинського та працю Павла Рибалка “Колекція писанок Володимира Ястребова”). На заході також було презентовано серію постерів для розміщення в Інтернеті, на яких розповідається про писанки центральної України.
Протягом заходу гості отримали щасливу можливість почути коментарі фахівців, які цікавляться походженням писанкарських орнаментів. Присутні долучилися до розмови рядом запитань і уточнень.
Під час зустрічі також відбулося відкритя виставки робіт Ірини Михалевич “Писанка: барви ягід і трав”. Виставку представила завідуюча відділом мистецтв бібліотеки Світлана Ушакова. Виставка триватиме до 10 червня. Запрошуються всі, хто цікавиться традиційною писанкою та народним мистецтвом.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама