Знайти свою бабу Єльку: у Кропивницькому презентували проект фольклорних експедицій

16:00, 20 Липня, 2018

В обласному центрі учасниці та авторки етноекспедицій презентували фольклорний проект зі збереження автентичних народних пісень “Баба Єлька”.

Презентація відбулася в прес-центрі CBN сьогодні, 20 липня.

До речі, як повідомляють на Фейсбук-сторінці проекту “Баба Єлька”, назву проекту дало ім’я баби Єльки, яка проживала у селі Розсохуватка Маловисківського району й знала сотні народних пісень.

Загалом ідейниці проекту закликають розповісти про свою «бабу Єльку» − бабусю, яку неможливо було уявити без пісні. Учасниці такої фольклорної експедиції планують об’їздити всю Кіровоградщину в пошуках автентичних народних пісень, що збереглися у нашому краї, записати їх, а згодом показати всім.

Саме таку мету збору та збереження старовинних пісень для наступних поколінь і переслідують учасниці експедиції – етновиконавиця Світлана Буланова, журналістка, піарниця Вікторія Семененко, журналістка, редакторка «Нової газети» Інна Тільнова.

До речі, кожна із учасниць родом із Маловисківського району, звідки і стартувала фольклорна експедиція.

Я виросла в селі Розсохуватка Маловисківського району, – каже одна із авторок проекту, етновиконавиця Світлана Буланова. – Дуже багато часу в дитинстві й підлітковому віці я проводила вдома в своєї бабусі. Вона дуже гарно співала. Звали її Олена Микитівна Рибалкіна, але в селі її всі називали бабою Єлькою.

Крім того, що співала Олена Микитівна була майстринею вишивки і випічки короваїв. Вона виросла в сім’ї, де було 15 дітей, пережила війну, Голодомор, і дожила до 94 років.

Те, що я співаю – співайте і вчіть, бо коли я помру, як і всі мої подруги, то ви цього більш ніде не почуєте, – згадує пані Світлана слова бабусі. – А ми з неї сміялися. І коли бабуся померла, лише тоді прийшло відчуття сорому, що я не записала, не зберегла.

Проект має також просвітницьку місію, зокрема, знайомство з селом, особливостями побуту.

За словами Світлани Буланової, уже під час такої першої експедиції вдалося знайти кілька пісень, яких раніше навіть не чула. Крім того, вдалося віднайти килим, зроблений в техніці вибивання з допомогою медичної голки.

Купували тканину, малювали візерунок, натягували полотно на каструлю чи на діжку і брали голку, як розповіла бабуся з медичної крапельниці, – розповідає пані Світлана про унікальну знахідку під час першої експедиції.

У майбутньому цей килим може стати одним із експонатів етносвітлиці, яку вже давно мріє створити Світлана Буланова.

У експедиції вже є попередній маршрут мандрівок. Однак також можна повідомляти інформацію про етнобабусь, або про тих, хто ще пам’ятає старовинні пісні й може розповісти і показати багато цікавого можна на сторінці проекту у Фейсбуці

Останні новини по темі
Акція «Україна – не живодерня» відбулась у Кропивницькому (ФОТО)
Заступник голови Апеляційного суду Кіровоградської області подав у відставку
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графік відключень електрики за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у четвер, 18 липня....

20:13, 17 Липня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:33, 17 Липня, 2024

У соціальних мережах, зокрема у анонімних Telegram-каналах, заявилися фейкові повідомлення про «тотальні блекаути» та «нові графіки відключень». Пояснюємо, як відрізнити фейки т...

17:25, 17 Липня, 2024