До Кропивницького привезли скандальну виставку про Шевченка (ФОТО)

12:03, 14 Березня, 2019

Виставку “Квантовий стрибок Шевченка” можна побачити в обласній бібліотеці імені Чижевського сьогодні, 14 березня, до 16:00. Звісно, якщо 15 поп-артівських портретів Шевченка вціліють.

 

Про це розповів один з організаторів виставки в Кропивницькому, член Молодіжної Ради Дмитро Бабак.

– Виставка експонуватиметься лише сьогодні. Враховуючи великий суспільний резонанс та настрої окремих особистостей, які хочуть ці інсталяції порвати, викинути і те саме хочуть зробити із нами, – каже Дмитро Бабак і додає. – Інсталяція буде доти, поки не буде порвана.

IMG 9696

Це пов’язано із тим, що автор робіт – ілюстратор Олександр Грехов відтворив Шевченка в образах відомих кіногероїв та історичних постатей, приміром, Бетмена чи Джона Леннона. Поп-артівські роботи були вперше презентовані в київському метро. Згодом виставку показували в інших містах. Однак реакція на портрети Шевченка в нових образах була неоднозначною: постери рвали, а, приміром, у Житомирі і Львові виставку взагалі відмінили через погрози організаторам. Адже дехто не сприймає таке сучасне мистецтво і називає паплюженням образу Шевченка.

Загалом ідея – донести молоді думку про те, що Тарас Шевченко може бути не лише у бронзі великим дядьком з вусами і страждати. А може бути сучасним образом, який навпаки буде привчати молодь читати Шевченка, цікавитися його біографією, творчістю. Під кожним образом написано, що саме поєднує цей образ із життєвим шляхом Тараса Григоровича Шевченка і це в жодному разі не паплюження, а можливість осучаснити образ Шевченка і зацікавити молодь читати нашого батька української нації, – каже Дмитро Бабак.

IMG 9713

Так, містяни зможуть побачити Шевченка в наступних образах: Елвіс Преслі, Супер Маріо, Девід Бові, Статуя Свободи, Джон Леннон, Жак Ів Кусто, Бетмен, Бендер, Людина-павук, Кенні Маккормік, Термінатор, Рік Санчез, Дарт Вейдер, Гаррі Поттер, Віллям Воллес. Саме 15 потретів із 29 існуючих було відібрано для виставки в Кропивницькому. До речі, дозвіл на влаштування виставки надається безкоштовно. Натомість друк постерів взяла на себе Молодіжна Рада Кропивницького.

IMG 9709

До речі, в планах організаторів показати портрети студентам, презентуючи виставки спочатку у вишах міста, згодом, можливо, і в школах.

IMG 9704

IMG 9692 IMG 9694

Останні новини по темі
Водопостачання в шести мікрорайонах Кропивницького пообіцяли відновити ввечері
voda11
DSC 0101
Проконсультувати щодо закордонного паспорта відтепер може чат-бот
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024