У Кропивницькому дав концерт найшвидший піаніст світу

11:44, 18 Лютого, 2020

 

Любомира Мельника – канадського композитора і піаніста українського походження знають як світового рекордсмена. В 1985 році в Швеції він встановив одразу два рекорди Гіннеса: найшвидший піаніст у світі – зіграв мелодію, граючи 19,5 нот щосекунди кожною рукою одночасно (вважається, що людина спроможна максимум на 14) і виконав найбільшу кількість нот за годину гри (при швидкості 13-14 нот за секунду кожною рукою).

В 2018-2019 роках Любомир Мельник зробив кілька турів і відіграв більше 100 концертів, 40 – лише в Україні. В Києві він вперше виступив у 2016 році. З того часу багато гастролює саме Україною. Виступав у Львові, Луцьку, Рівному, Тернополі, Запоріжжі, Вінниці. А в цьому році він виступав в Німеччині, Австрії, Чехії, Польщі та інших країнах світу. В Україні піаніст уже навіть встиг записати спільну композицію з Христиною Соловій.

А вже 17 лютого відомий піаніст виступив в Кропивницькому, у залі обласної філармонії.

Композитор демонструє вражаюче володіння інструментом, виконуючи авторську музику. Він – автор унікальної фортепіанної техніки Сontinuous piano music, що в перекладі означає «безперервна музика». Ця техніка базується на принципі збереження безупинного потоку звуку. На жаль, публіка не сприймала цю техніку років 40, не всі її визнавали. Але якби Ви послухали виступ піаніста, Ви були б дуже вражені неймовірністю виконання. Автор настільки майстерно володіє інструментом, настільки швидко і довго грає, що просто дивуєшься: як це можливо? І зараз всі виступи Любомира Мельника проходять з великими аншлагами. Методику своєї гри композитор описав у своєму трактаті «Відкритий час: мистецтво безперервної музики».

Своєму вмінню грати Любомир завдячує «тай-чі». Це система вправ, розроблена даоськими монахами. В її основі – єдине ціле протилежних космічних сил інь і янь, вчення про які можна зустріти у багатьох східних єдиноборствах. Тренування складаються з медитації та фізичних вправ (плавні наклони і повороти підпорядковані принципу кругового руху). Подібна техніка укріплює імунітет, загартовує м’язи. Піаніст каже, що люди, які займаються «тай-чі», “грають своїми рухами”.

Музика Любомира жива. І коли її слухаєш, забуваєш за час, за все, що навколо тебе. Вона нагадує дощ, вітер, бурю, море, річки… Любомир виконав три великі композиції і розповів про них (особливо цікавою для нас була композиція про “Млин”). І ми відчули всю красу й неймовірність його музики. Любомир – унікальна людина. Він дуже добрий, простий у спілкуванні і радий людям, тому і з задоволенням дарує свою музику для них. Він не вигравав жодних конкурсів, не мав слави першості, але його музика завжди в серцях і душах людей.

IMG 2b4e8c7ac5d3bbf83b5119fc727e2d01 V

Алла Бабенко, бібліотекарка НВО №32

Довідка: Любомир народився 1948 року в Мюнхені в українській сім`ї, що емігрувала до Німеччини. Його першими вчителями були сестри, які давали уроки музики для дітей в школі. Пізніше брав приватні уроки в консерваторії. На початку кар’єри захоплювався грою на ситарі індійського музиканта Раві Шанкара. Навчався в Канаді, вивчав латину і філософію в Коледжі Святого Павла. Закінчив Аспірантуру в Кінгстоні (за спеціальністю «філософія»). Філософський погляд на світ Любомир проніс крізь все життя, тому по-своєму бачить і світ, і час. Два роки жив в Парижі, працював разом з модерн-балериною Кароліною Карлсон у Паризькій опері (робота з нею практично стала початком музики Любомира), писав музику для хореографічних постановок.

Популярність до музиканта прийшла, коли йому було вже за 60. Тоді і почалася його активна концертна діяльність. Любомир Мельник – автор понад 120 музичних творів, понад 20 виданих альбомів дискографії. Може грати всі сонати Бетховена. Своїм духовним соратником вважає композитора Ференца Ліста. Співпрацював з французькими хореографами, європейськими та американськими композиторами. Один із його творів написаний на вірші Т.Г.Шевченка, окрема композиція присвячена Симону Петлюрі.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому зіткнулися три автівки (ФОТО)
86969645 183353656263493 7825505716973600768 n
10262a3cc20702605d0c04138bc9c991 0 copy
Кропивничанам будуть пояснювати нові розрахунки за газ
Читайте також

«Кіровоградобленерго» опублікувало графіки відключень за чергами, які запроваджують на Кіровоградщині у вівторок, 16 липня....

20:13, 15 Липня, 2024

Цьогоріч вперше в Україні День Державності відзначають у нову дату — 15 липня. У Кропивницькому в цей день вшанували тих, хто боровся за Україну і провели міжконфесійну молитву....

18:02, 15 Липня, 2024

Сьогодні, 15 липня, дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

17:36, 15 Липня, 2024