Кіровоградщина: прокуратурою виявлено низку порушень в галузі охорони здоров’я

13:41, 18 Березня, 2013

Органами прокуратури Кіровоградщини проведено перевірки додержання Основ законодавства України про охорону здоров’я в регіоні, якими виявлено численні порушення.

 
Ключовою проблемою системи охорони здоров`я залишається неповнота її фінансування – порушення щодо недофінансування галузі виявлені практично у кожному районі та місті області.

 

Так, фінансування програм у сфері охорони здоров’я є обмеженим, а в деяких випадках взагалі відсутнє. Як приклад, в Олександрійському районі на фінансування програми в галузі профілактики ВІЛ-інфекції поточного року не передбачено жодної гривні, в Устинівському районі – 2,1 тис. грн., а в обласному центрі міською радою програму в цій сфері взагалі не прийнято. Хоча на території  даних районів проживає найбільший відсоток ВІЛ-інфікованих людей.

Неналежно  фінансується також і  лікування хворих з гострою та хронічною нирковою недостатністю.
Недостатньою залишається забезпеченість ліками в державних та комунальних закладах охорони здоров`я. Відтак, медична допомога населенню нерідко надається лише за умови придбання ліків самими пацієнтами.
При перевірці виявлено порушення й при наданні платних послуг лікувальними установами та факти стягнення благодійних внесків в фіксованих розмірах. Так у пологовому будинку№2 встановлений фіксований розмір внесків 50 та 80 грн., а для пацієнтів акушерського відділення 800 – 850 грн..

Крім цього закладами охорони здоров’я  порушуються  вимоги законодавства при надані в оренду комунального майна. Подекуди медична допомога надається без отримання у встановленому порядку ліцензій – відсутність ліцензії виявлено в Новоукраїнській центральній районній лікарні та в комунальному закладі “Кіровоградський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом”.

Всього, за результатами проведених перевірок органами прокуратури на усунення виявлених порушень у сфері охорони здоров’я внесено 15 подань. Наразі, документи прокурорського реагування  перебувають на розгляді.  
Прес-служба прокуратури області

Останні новини по темі
У Кіровограді пограбували лікарню?
Захисники української мови приїдуть до Кіровограда
Читайте також

Попельнастівська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Андрія Пасічника....

16:36, 19 Липня, 2024

В Україні, і зокрема у Кропивницькому, у рамках масштабної спецоперації правоохоронці провели 70 обшуків та оголосили 30 підозр службовцям структур, підпорядкованих Міноборони. ...

15:18, 19 Липня, 2024

Верховна Рада України у першому читанні ухвалила законопроєкт №11340, згідно з яким підозрювані й обвинувачені у корупційних злочинах зможуть не нести кримінальної відповідально...

15:17, 19 Липня, 2024