Надзвичайні події

На Кіровоградщині з початку року двічі горіли ліси (ФОТО)

. 1625

З початку пожежонебезпечного періоду на Кіровоградщині зареєстрували дві лісові пожежі загальною площею 1,2 гектара.

 

nhhDQ9i7tDSCBtwHiQ6HxoI3A

Як повідомляє пресслужба Кіровоградського ОУЛМГ, пожежі сталися в Золотарівському лісництві ДП «Світловодський лісгосп».
При цьому кількість палів сухої рослинності поблизу з лісами обчислюється не однією сотнею, і саме самовільні підпали минулорічної трави насамперед загрожують природним екосистемам і призводять до загибелі диких тварин і птахів.

-Якщо ви не байдужі до долі зелених легенів планети, не випалюйте суху траву, не розводьте багать під час відпочинку на природі, намагайтесь не палити в лісі, не кидайте недопалків та сірників, скляної тари й не залишайте смітників після свого перебування в зелених зонах. А також будьте свідомими, якщо виявили загоряння в лісі або сільгоспугідді. Про випадки пожеж просимо невідкладно повідомляти за телефоном (0522) 22-06-03 або 101,- йдеться в повідомленні.

Також організували патрулювання й цілодобове чергування працівників державної лісової охорони, а також спостереження за пожежною обстановкою в лісах за допомогою відеосистем і квадрокоптера.

Порушення правил пожежної небезпеки в лісових насадженнях тягне за собою накладення адміністративного штрафу: на громадян у розмірі від 85 до 255 гривень, на посадових осіб – від 255 до 850 гривень. Випалювання стерні, луків, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення заборонене. Такі дії тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 170 до 340 гривень і на посадових осіб - від 850 до 1190 гривень. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду, каратимуться штрафом від 340 до 680 грн. - на громадян і від 1190 до 1700 грн. - на посадових осіб.

Нагадаємо, на Кіровоградщині рятувальники показали загиблих у випаленому очереті тварин.

Поширюйте

Коментуйте


Реклама