Євромайданівці розповіли де у Кропивницькому хочуть бачити пам’ятник Героям Майдану

13:23, 15 Листопада, 2016

У Кропивницькому вирішується доля пам’ятника Героям Майдану. Відкритими залишаються питання, як він має виглядати і де цей пам’ятник буде розташовувано. «Гречка» поцікавилася думкою деяких активних учасників Євромайдану з Кіровоградщини стосовно цих питань.

Олена Горобець, журналістка. Кропивницький

«Пам’ятник Героям майдану має бути на площі Героїв Майдану. Крапка. Це не дискусійне питання. GorobetsДискусія може бути лише про те, як цей пам’ятник виглядатиме, про загальну концепцію реконструкції площі, про те чи буде відкритий конкурс з громадським голосуванням чи спеціальна професійна комісія затверджуватиме проект облаштування площі і майбутнього пам’ятника.

Всі інсинуації про траурність, пропозиції інших локацій увічнення людей і подій, завдяки яким наша країна все ще незалежна, від лукавого. Це ніщо інше як бажання відтіснити, знецінити і зрештою забути те, і тих, хто так боляче вражає нашу совість, чиї погляди дорікають нашій байдужості, намаганню жити старими звичками і схемами, хто стократ здійняв цінну нашої девальвованої незалежності, віддавши за неї життя. При них поряд важче брехати, важче зраджувати, важче гребти всіх однією гребінкою. Вони змушують нас бути кращими, жертовнішими, активнішими, діяльнішими.

Пояснюючи очевидне, хочу наголосити, що монумент Героям Майдану – це не про скорботу, хоч ми і сумуємо за тими, хто став лицарями Небесної Сотні, не про траур і цвинтар. Це не про жертв, це про Героїв, про подвиг, про те, що є дорожчим за життя. Тому, це може бути дуже красивий, пам’ятник, дійсно мистецький, цінність якого жодна кон’юнктура не підважить, який не заважатиме жодним масовим заходам, що зазвичай відбуваються на площі».

Олексій Цокалов, майданівець, активіст. Бобринець

Cokolov«Тут саме напрошується – площа Героїв Майдану. Але ж я розумію, що все це людський фактор. Поставлять десь на валах, щоб їх потім вшанували як у нас заведено, за чарчиною. До того ж саме обговорення концепції має якесь спекулятивне наповнення. Ми завжди одне одному доводимо – ось так має бути, а не інакше. Але в історії ці люди є, я радий, що особисто був знайомий з Героями. В чомусь я розумію, що люди не готові поки ділитися, співчувати. Але як зроблять, так і буде правильно. Як Чміль казав, що було вчора, те правильно. Ще у нас є таке поняття як категоричність. Але не можна людей примушувати – святкувати після встановлення пам’ятника на площі чи ні. Не від міського голови залежить, який буде пам’ятник та де він розміщуватиметься.

Наші діти можливо й не згадають хто був при владі, а про Героїв Небесної Сотні, Майдану, героїв АТО та УПА будуть пам’ятати і знати, книги писатимуть, історія вже є. Ось ця категоричність тоді і підійматиме людей, що у них ялинку забиратимуть чи інші розваги. Треба бути мудрими в цьому питанні».

Оксана Червона, волонтер. КропивницькийOksana CH

«Для мене місце для пам’ятника однозначно Площа Героїв Майдану, в самому центрі там де зараз залишки пам’ятника. Бо саме це місце асоціюється з Революцією Гідності. Щодо самого пам’ятника має бути вибір, адже є багато талановитих молодих архітекторів і скульпторів. Переживання влади, що на площі не можна буде проводити концерти і масові заходи не зовсім зрозумілі. Зараз їм же не заважають фотографії загиблих розважатися? То що для них зміниться?»

Олег Кокуленко, активіст ГО “Бойове братство”, демобілізований боєць АТО. Кропивницький

kokulenkoВаріантів де буде розміщений пам’ятник небагато. Він має стояти на площі, а не на Фортечних валах чи якомусь іншому місті. Пам’ятник треба ставити, інше питання, коли це зробити. Я тоді в облраді на засіданні сказав, що не час споруджувати його, тому що не бачу тих людей, яких покарали за антимайдан. Це не я маю вирішувати, це колегіальне рішення людей, які тоді стояли на Майдані.

На площі Героїв Майдану збиратимуться люди, стоятиме ялинка, я не вважаю, що пам’ятник – це могила. Не думаю, що він буде заважати іншим заходам, які проводяться на площі. Я зі своїми товаришами зроблю все, щоб пам’ятник встановили саме там. І, зрозуміло, хто і з якими намірами хоче перенести його в інше місце”.

Інга Дуднік, керівник ГО «Територія успіху». Кропивницький

«Вважаю, що пам’ятник має бути розташований на площі Героїв Майдану. На мій погляд, він немає Dudnikбути уособленням скорботи чи суму. Пам’ятний знак повенен бути в сучасному виконанні, тобто це не пострадянський реалізм,а невеличкий знак як символ, що площа стала місцем, куди люди виходили, виходять і будуть виходити в разі незгоди з діяльністю влади. Це нагадуванням нам про цінності Майдану, за що люди боролися і будуть боротися. Тому що на площу виходять з будь-яких причин, не тільки пов’язаних за Майданом.

Це має бути життєстверджуючий монумент, а не скорботний, не пам’ятник жертвам, а тим цінностям, за які стояв Майдан. Звісно, якщо це буде пам’ятник жертвам Небесної Сотні, яка загинула на майдані, то звичайно не можна буде проводити концерти. А якщо це пам’ятний знак цінностям, за які стояв Майдан, то це інша філософія і нічого страшного в цьому не буде, коли стоятиме ялинка.”

LavrusАндрій Лаврусь, керівник ГО «Центральноукраїнський антикорупційний офіс». Кропивницький

Ще влітку під час засідання робочої групи в облдержадміністрації я наголосив на тому, що пам’ятник, а краще сказати, пам’ятний знак, має бути в центральній частині міста тобто на площі. Тут відбувалися всі події Майдану, тут щодня збиралися люди. Тут провели весь Майдан. Тому, я за те, щоб пам’ятний знак розмістили саме тут. Це буде присвята усім Героям і учасникам Революції. Щодо самого пам’ятника треба оголосити конкурс і обрати найкращий варіант.”

Нагадаємо, активісти Євромайдану з Кропивницького опублікували в соцмережах заяву, щодо свого бачення того, чому пам’ятник Героям Майдану в обласному центрі має розташуватись на одноіменній площі.

Останні новини по темі
Борці з Кропивницького піднялися на п’єдестал юніорського Кубку України
Уряд проситимуть встановити мораторій на стягнення штрафів із теплових підприємств
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 10 до 15 червня відзнаки вручили їхнім родинам....

16:54, 15 Червня, 2024

У п’ятницю, 14 червня, у Кропивницькому відбувся конфлікт між керівницею Центральноукраїнського державного будинку художньої та технічної творчості (ЦДБХТТ) та  мамою 8-річ...

16:23, 15 Червня, 2024

Російські спецслужби для дестабілізації ситуації в Україні заохочують підлітків за гроші палити автомобілі військовослужбовців ЗСУ. Кількох юнаків, яких завербувала росія, затри...

15:44, 15 Червня, 2024