Світловодський район для туристів: відпочинок на природі, яхти і промисловий туризм (ФОТО)

20:41, 19 Квітня, 2017

Відділ культури і туризму Світловодської РДА у Кропивницькому презентував новинки, які вони пропонують туристам у 2017 році.


«Світловодщина – край нашої мрії» – з таким слоганом у районі планують розвивати туризм. Переконують, нині у їх районі є де відпочити і що подивитись, як економному, так і більш вибагливому туристу.
Як переконує голова відділу культури і туризму Світловодської РДА Микола Середенко, цього року район робить ще один крок, аби туристам було цікаво і затишно.

Зокрема, тепер інформацію про те, де зупинитись, поїсти, що подивитись, та де знайти необхідні сервіси, наприклад, шино монтаж чи лікарню можна знайти на Туристично-інформаційному сайті Світловодщини.
«Гречка» ж коротко розкаже про родзинки туризму по-світловодському.

Де поселитись
Поблизу Світловодська, переконує Середенко, є 10 баз відпочинку, у яких відбулась реконструкція, розраховані на бюджетного туриста. Зокрема номер з люкс може коштувати 350 грн.

29 квітня розпочне свою роботу перший у регіоні кемпінг-парк, що розташувався у селі Нагірне. Тут можна буде припарку вати авто, розміститись у наметовому містечку біля води, або просто поласувати шашликами чи іншими наїдками, що готуються на вогні.

Світловодщина фестивальна
Чекають на гостей і низка фестивалів. Зокрема, червень розпочнеться із Фестивалю полуниці у селі Миронівка. Минулого року він відбувся в перше. Цього ж року чекають на масштабніше дійство. Гостей фестивалю пригощали полуницею, а також стравами з неї -мусами, компотами, тістечками, наливками. Дітям демонстрували, як за допомогою спеціальної техніки доглядають за ягодами .Можна було придбати як ягоди, так і рослину полуниці на посадку.

Далі ж на туристів чекатиме Свято чистої води, Івана Купала, Свято Рибалки.

Масштабно, у вигляді фестивалю «Крилів – відродження легенди», планують святкувати і день села Нагірне у жовтні. Це село – невелика частка Крилова – містечка затопленого під час розбудови Кременчуцької ГЕС.

Видовищними і цікавими для туристів є і змагання з яхтингу і вітрильного спорту, які відбуваються у місті.

Де поплавати
Любителі чистої води оцінять Голубе озеро, яке у 50-і роки ХХ століття було вугільним кар’єром, а зараз приваблює своєю дійсно блакитною водою, яку в свою чергу робить такою блакитна глина на березі. Біля озера є розважальні водні атракціони, оренда мангалів та зони для відпочинку. Потрапити до озера можна трохи звернувши вбік з дороги Світловодськ – Павлівка. Забронювати яхту.

Також туристів чекають два пляжі в селі Нагірне, а також міський пляж у Світловодську та пляж селища Власівка.

Для зручності туристів усі пляжі нанесли на інтерактивну карту.

Де розважитись
Перш за все гостей чекає яхт-клуб. У 2016 році, яхт-клуб відвідало понад 5 000 гостей з різніх куточків України. Яхт-клуб “Кристал” – одна з небагатьох компаній яка має ліцензію на перевезення пасажирів морським та річковим видами транспорту. Тож ви можете, наприклад, замовити вечерю на яхту і родиною вирушити милуватись краєвидами.

Також одне із улюблених місць туристів приватний звіринець «Лісова казка» у селі Озера. Якщо ще минулого року самостійним туристам часом було важко його знайти, цього року до літнього сезону обіцяють встановити вказівник.

Приваблюють туристів і змагання з вітрильного спорту та яхтингу.

Археологічні родзинки
У районі знаходяться три городища – залишки древніх поселень.
Калантаївське городище – археологічна пам’ятка кінця бронзового віку – початку раннього залізного віку. Датоване 10–8 ст. до н. е. Досліджене 1956–57 поблизу села Калантаїв Кремгесівського району Кіровоградської обл. нині ця територія затоплена Кременчуцьким водосховищем. Входило до Тясминської оборонної лінії городищ чорноліської культури. Виявлено рештки дерев’яного укріплення в товщі валу, два рови, наземні житла, господарчі ями, кераміку та інші артефакти. За межами валу знаходилося синхронне поселення. Розкопано також 42 сарматських поховання на цвинтарі 1 ст. н. е.

Тясминське городище – залишки укріпленого поселення часів чорноліської культури (8 — першої половини 7 сторіччя до н. е.) знаходиться за 3 км. на північний схід від села Великої Андрусівки на високому лівому березі балки, що впадала в річку Тясмин (притока Дніпра), тепер до Кременчуцького водосховища. Досліджуване в1956 – 57 рр. Занесене до Державного реєстру нерухомих пам’яток України об’єкти культурної спадщини національного значення під номером 110005-Н, занесено цю пам’ятку до державного реєстру ПостановоюКабінету Міністрів України № 928 від 3.09.2009 р.

Чорноліське городище знаходиться в селі Федірки. Керамічний комплекс чорноліської культури представлений великими округлобокими корчагами та невисокими горщиками. Окрім цього зустрічається значна кількість кружок та черпаків. Посуд орнаментувався врізними геометричними орнаментами, які інколи замазувалися білою пастою. Іноді під краєм вінця проходив ряд проколів або наколів. Тулуб нерідко оперезували один або декілька наліпних валиків, часто з незамкненими кінцями. Також на тулубі трапляються «сосковидні» наліпи — упори.

Краса природи
В районі розташована низка об’єктів природоохоронного фонду. Зокрема це цілюще джерело в селі Павлівка, Дніпровські плавні.

Степовий Горб – ботанічна пам’ятка природи місцевого значення, а також Заповідне урочище місцевого значення “Барвінкова і Тюльпанова гори” розташоване в 1 км на захід від с.Подорожнє і являє собою частину лісового масиву “Велике Бабичеве” (байрачний ліс). Це місце зростання рослин із Червоної книги – тюльпану дібровного та барвінку малого, а також аконіту шерстистовусого – рідкісного високо декоративного виду, що охороняється на Кіровоградщині.

Виїхавши із села Подорожнє туристи можуть побачити Придніпровські кургани – комплексну пам’ятка природи місцевого значення. А біля села нагірне відкривається панорамний вид на острови акваторії Кременчуцького водосховища в межах Світловодського району, а саме – Кінські острови, острів Лисячий та острів Пташиний базар.

Туризм на промислові об’єкти
Світловодщина готова похвалитись і промисловим туризмом. Зокрема, зацікавленим можуть запропонувати екскурсію на Кременуцьку ГЕС.

Водосховище Кременчуцької ГЕС є одне з найбільших в Україні та навіть Європи. На станції встановлено 12 вертикальних гідроагрегатів сумарною потужністю 625 МВт. У середньому щорічно станція виробляє 1506 млн. кВт. г електроенергії.

Також на екскурсію запрошують підприємства «Віктор і К», яке виробляє майонези і кетчупи ТМ «Королівський смак» та молоде фермерське господарство «Корида-сервіс» та ТОВ «НАК», що знаходиться в селі Подорожнє, та виготовляє м’які сичужні сири, болгарську бринзу та навіть вершкове масло за старовинними домашніми рецептами.

Якщо ви знаєте, які ще об’єкти у Світловодському районі варто відвідати – пишить у коментарях.

Останні новини по темі
Сквер біля дитячої обласної лікарні пропонують обладнати для дітей та літніх людей (ФОТО)
voll1
Апеляційний суд Кіровоградщини розгляне скаргу волонтера з Полтавщини (ФОТО, ВІДЕО)
Читайте також

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

18:25, 24 Травня, 2024