Без легітимного статусу і оплати за навчання: куди ділись гроші іноземних студентів-медиків з Кропивницького (ФОТО)

17:42, 14 Листопада, 2018

У стінах Донецького національного медичного університету, частина факультетів якого базуються у Кропивницькому, виник великий скандал. Студенти-іноземці невдоволені якістю навчання до того ж виявили, що частина грошей, які вони платили на рахунки вишу не потрапила.

Нагадаємо, вчора, 13 листопада, півтисячі студентів міжнародного факультету влаштували протест у вигляді бойкоту навчання. Вони стверджували, що університет не має якісної учбової бази чи навіть підручників, викладачі, як це передбачено контрактом, не знають англійської, а також студенти не проходять достатньої практики у медзакладах.

Ахмед, студент з Єгипту показує, у яких умовах їм доводиться вчитись на фото. Каже, кілька груп студентів у крихітній кімнаті – це норма, часом предмети ведуть викладачі, які не є професіоналами з напрямку.

stud16

“Викладачі не знають англійської. Нам дають завдання – ідіть читайте підручник, потім дають тест, ставлять “4” і все. Але навіщо тоді універ? Я б і вдома міг навчатись за книжками і ютубом. Чому в Льотці і в КІСМІ студенти вчаться, а тут ні?”, – обурюється його одногрупник.

Проблеми починаються ще з гуртожитку: частині в ньому не дістається місця і доводиться за додаткові кошти знімати квартиру, а інших шокують умови – не всюди працюють душ і туалет, а у 8-поверховому приміщенні немає ліфту.

Студенти вимагали зустрічі з ректором, або ж обіцяли скаржитися у консульства своїх країн, що їх ошукали і вони заплатили за неякісне навчання.

На факультеті навчається 1100 студентів, кожен з яких заплатив від 3500 доларів і вище за рік навчання.

В університет приїхав перший проректор Ігор Хрипаченко, з яким сьогодні, 14 листопада, і зустрілись охочі. Він шокував студентів ще більше – їх дійсно надурили і насправді у них проблеми не тільки з освітнім процесом, а і з оплатою за навчання та і взагалі, не факт, що в Україні вони перебувають законно.

stud13

«Сьогодні ми приїхали з Краматорська для проведення внутрішнього аудиту. Його ціль виявити всі проблеми, які є на факультеті. Дві основні проблеми ми виявили із перших днів перевірок. Перша проблема: це порушення міграційного законодавства України. Друга, пов’язана з оплатою за навчання. Наразі так вийшло, що керівництво міжнародного факультету недобросовісно виконувало свої обов’язки. В результаті є маса недоліків і порушень, які привели до того, що жоден з вас сьогодні не має легітимного статусу перебування на території країни. Також на сьогодні серед вас немає жодного студента, який оплатив повну суму за навчання», – заявив Хрипаченко.

stud11

Фактично, керівництво вишу стверджує, що агенти – особи, що допомагали з вибором навчального закладу та супроводом іноземців в Кропивницькому – не пояснили студентам, що ті здійснюють лише частину оплати, а частина з цих коштів йде на оплату послуг самого агента. На рахунки закладу освіти поступила лише частина грошей. У свою чергу на руках у студентів чеки про оплату і листи-підтвердження, що вони оплатили повну суму за навчання.

stud14

Самі ж студенти не розуміють, яким чином шахраї могли опинитись просто у стінах університету – їх приймальня знаходиться у 137 кабінеті головного корпусу – а сам університет не знав про ошуканство.

До того ж, стверджують студенти, вони фактично є заручниками агентів.

«Ми йдемо в деканат з питанням, а нам кажуть йдіть до агентів. Але навіщо? Ми б хотіли платити за навчання без посередника університету, але у нас немає такої змоги – лише через агентів», – розповідає студент третього курсу.

stud12

Студенти Донецького медуніверситету мають звертатись до поліції, а до кінця тижня зібрати всі документи і відеодокази, які підтверджують оплату за навчання і передати до деканату. До речі, декана факультету Олександра Мухіна оперативно звільнили і саме на нього покладають відповідальність за низку проблем.

Наразі триває нарада керівництва вишу із викладачами. «Гречка» спробує отримати коментар з приводу ситуації у екс-декана згодом.

Нагадаємо, 1 лютого 2015 року, Донецький медичний університет відновив навчальний процес в зоні АТО та на початку 2016-го навчального року відкрилась філія університету в Кропивницькому. Керівництво закладу розташоване в Краматорську.

У червні 2018 ректор закладу Петро Кондратенко заявив, що зміни, які пропонує Міністерство освіти при вступі до медичних вишів країни, міжнародний екзамен і знання англійської, а ще вартість навчання в 25 тисяч в рік відсіє вітчизняних абітурієнтів. Натомість у виші очікують напливу іноземних студентів-медиків.

Анастасія Дзюбак

Фото Валерій Лебідь

 

 

Останні новини по темі
Пішов із життя відомий журналіст та поет Анатолій Загравенко
andr
indon
Житель Кропивницького відправиться досліджувати останнє плем’я Індонезії
Читайте також

Сьогодні, 26 лютого, у Кропивницькому повідомили про смерть місцевого 32-річного блогера Юрія Ворожка. На момент смерті він був на тренуванні в одному із спорткомплексів міста....

18:07, 26 Лютого, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів-земляків на фронті.

16:57, 26 Лютого, 2024

Сьогодні, 26 лютого, на Кіровоградщині була оголошена повітряна тривога, водночас у сусідніх областях її не оголосили. Як виявилося, це через ворожий безпілотник, який виявили н...

16:46, 26 Лютого, 2024