Не за місцем прописки, але з місцем реєстрації: нюанси голосування на виборах-2019

16:21, 11 Лютого, 2019

 

Українці на президентських чергових виборах, що мають відбутися 31 березня можуть голосувати не за місцем прописки, однак обов’язково мати місце реєстрації в паспорті.

Про деталі підготовки та організації проведення чергових виборів Президента України на території області розповів начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату облдержадміністрації Костянтин Яцук.

 

Кількість виборчих округів та дільниць

На території області діє п’ять виборчих округів: №99, №100, №101, №102, №103 та 915 виборчих дільниць.

Виборчий округ №99 (частина Подільської і Фортечної районних рад міста Кропивницького) має 161 681 виборців та 110 виборчих дільниць.

Виборчий округ №100 (частина Подільського району м. Кропивницького, Бобринецький, Вільшанський, Добровеличківський, Компаніївський, Кропивницький, Новоукраїнський райони і смт Нове) має 146 797 виборців та 232 виборчі дільниці.

Виборчий округ №101 (Благовіщенський, Гайворонський, Голованівський, Маловисківський, Новоархангельський, Новомиргородський райони) 140 066 виборців та 201 виборча дільниця.

Виборчий округ №102 (міста Знам’янка, Світловодськ, Знам’янський, Новгородківський, Олександрівський, Онуфріївський, Світловодський райони) 140 661 виборців та 185 виборчих дільниць.

Виборчий округ №103 (місто Олександрія, Долинський, Олександрійський, Петрівський, Устинівський райони) 143 157 виборців та 187 виборчих дільниць.

224

 

Як проголосувати не за місцем прописки

До 25 березня включно завершується робота з уточнення списків виборців, зокрема, можна звернутися до відповідного органу Державного реєстру виборців про тимчасову зміну місця голосування без зміни виборчої адреси.

Кожен виборець має змогу змінити своє місце голосування без зміни виборчої адреси у разі, якщо він, наприклад, у день виборів перебуватиме в іншому місці. Для цього потрібна підстава, приміром, достатньо проїзного квитка, або путівки санаторно-курортного лікування, наказу про відрядження. Перелік документів невичерпний і тому безпосередньо керівник органу ведення Державного реєстру виборців разом із заявою буде перевіряти дійсність документів, – розповів Костянтин Яцук.

Натомість, виборцям, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованій території Республіки Крим, м. Севастополя, переселенцям з Донецької і Луганської областей не потрібні ніякі підтверджувальні документи для тимчасової зміни місця голосування (окрім звернення до органу ведення Державного реєстру виборців із заявою і паспортом).

 

Немає місця реєстрації в паспорті – не проголосуєш

“Гречка” поцікавилася в пана Яцука про те чи можливо проголосувати без прописки в паспорті. Приміром, коли виборець “виписався”, однак ще не зареєструвався за новим місцем реєстрації.

У нас Законом заборонена відсутність прописки. Людина, якщо знімається з реєстрації в одному місці, то протягом місця має зареєструватися в іншому. Після того, як людина зареєструється орган реєстрації подасть цю інформацію до органу ведення реєстру. Тобто потім людині не потрібно звертатися додатково, – каже Костянтин Яцук. – Але буде можливість, коли відкриються дільничні виборчі комісії, які отримують попередні списки виборців разом із запрошеннями, прийти на дільницю і побачити себе в списку й отримати запрошення. Якщо виборець не отримав запрошення, то це сигнал, що його можливо немає в списку.

– Виборець відноситься до своєї виборчої дільниці за місцем реєстрації, тобто в межах виборчих дільниць. Якщо немає місця прописки, то незрозуміло до якої виборчої дільниці його віднести, – відзначає Костянтин Яцук.

За словами пана Яцука, аби перевірити себе в переліку виборців ліпше звернутися до виборчої комісії, або знайти свою дільницю, зареєструвавшись в електронному кабінеті виборців на сайті drv.gov.ua.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому без тепла залишились чотири багатоповерхівки
batareya
cby
СБУ запрошує на навчання у провідні виші
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель військовослужбовців.

18:07, 17 Квітня, 2024

У п’ятницю, 26 квітня, у Кропивницькому виступить відомий оркестр «Наоні» із двома програмами – для дітей та дорослих....

17:54, 17 Квітня, 2024

На Кіровоградщині змінили вид покарання для підлітка, який спричинив ДТП. Суд першої інстанції присудив йому один рік у в’язниці. Прокуратура оскаржила цей вирок в апеляційному ...

17:43, 17 Квітня, 2024