Тренер з кросфіту: Вік не перешкода для того, щоб навчатись присідати, ходити на руках або працювати зі штангою (ФОТО)

19:00, 26 Лютого, 2019

За три дні весна, саме час розпочати готуватися до літнього відпочинку. Допомогти жителям Кропивницького привести себе у спортивну форму після зимової «сплячки» може кросфіт.

Кросфіт – це брендована методика фітнесу, створена Ґреґом Ґласманом. Кросфіт є програмою вправ на силу та витривалість, до складу якої входять переважно добірки аеробних вправ, зарядки та важкої атлетики. 

Про особливості кросфіту «Гречці» розповів старший тренер клубу «Fight Baza» В`ячеслав Гринюков.
В`ячеслав має вищу економічну освіту, магістр економічних наук зі знанням двох іноземних мов. Працював в міліції спецпідрозділі «Грифон». За його словами, фізична підготовка високого рівня була необхідна для роботи.

- Випадково потрапив на кругові тренування такого плану в інтернеті і з часом дізнався що це і є кросфіт . По роботі необхідна була висока фізична підготовка через що мене це зацікавило і я почав розвиватися і безпосередньо займатись кросфітом

Тренером вирішив стати, бо подобається допомагати та навчати людей. Щоб стати тренером треба пройти сертифіковані курси. До речі, раніше вони проводились за кордоном, зараз вже і в Україні. 

- Вирішив присвятити себе цьому, мені це подобається і цікаво. На той час я вже працював тренером і завжди прагнув розвиватись. І практично нічого нового для мене не було. Платиш 1000$ за двохденний курс. Коли туди приїжджаєш ти вже все маєш знати. В кінці двох днів здаєш тест. Насправді тест дуже складний тому 30% зазвичай його не складають успішно . Якщо здаєш тобі надсилають з Америки сертифікат, про те що ти сертифікований тренер.

kros3kros4

Перш за все, кросфіт – це тренування, яке відрізняється високою інтенсивністю і постійною зміною вправ.
Типове тренування може комбінувати такі види спортивної діяльності як спринтерські забіги, лазіння по канату, роботу з гантелями, штангами, гирями, гімнастичні вправи на кільцях, перекочування величезних шин та покришок і багато-багато інших активностей.

-У кросфіті взято все найкраще зі всіх видів спорту. Людина розвивається всесторонньо і всі рухи максимально функціональні. Тобто все, що ми робимо на тренуваннях можемо застосувати в житті. Якщо нам доведеться підняти якусь тяжку річ, кудись залізти, щось перенести – ми це будемо робити і розуміти як правильно володіти своїм тілом як це зробити, щоб не травмуватись.

kros6

Головна мета цих занять – покращити фізичну форму, поліпшити роботу серця, судин, дихальної системи, навчити організм швидко адаптуватися до зміни навантажень.

Особливість кросфіту у тому, що ми можемо все це перенести в побут. Те що ми робимо може нам знадобитися .

Займатися кросфітом можна з 6 років. Всі особливості тренування обговорюють з кожним клієнтом перед початком тренувань.

- Кросфіт підходить людям будь-якого віку та статі. У нашому місті у людей багато стереотипів «ми у віці нам це не треба, краще посидіти на лавці». Ось через ці моменти люди швидше старіють, гіршає самопочуття і здоров`я. На тренуванні люди різного віку займаються в одні групі і по суті виконують одну й ту ж задач, але з своїми особливостями, ускладненими або спрощені. Людину це мотивує ставати кращими та розвиватись. Вік не перешкода для того, щоб навчатись присідати, ходити на руках або працювати зі штангою – це все в першу чергу обмеження у голові, яке збудоване оточуючими, стереотипами і подібними речима.

Тренування масштабуються і підбираються індивідуально під кожну людину. Кожен знайде те, що шукає, поступово він буде розвиватись та ставати краще.

kros7kros8

Свої враження від занять з кросфіту розповіла Анастасія.

-Я прийшла у кросфіт з йоги мені потрібно було більше силової підготовки. Сюди стікаються не тільки кросфітери, а абсолютно різні течії і всі знаходять те, що шукають. Тренер перед тим як починає з тобою працювати дізнається про всі твої проблеми і конкретно твої цілі. Кожне тренування різне ніколи не буває однакових, я дивуюсь, що я таке можу. Мене підбадьорюють, в мене вірять. Через це сюди приходять люди які по різних залах походили і нічого не побачили цікавого. Мені подобається відношення тренерів . Людей бачать насамперед людьми, а не лише клієнтами.

Дома займатись кросфітом теоретично можна, але не кожен може дозволити купити штангу та дороговартісне обладнання. Також дома багатьом бракує мотивації.

- Коли ти ходиш в зал займаєшся, спілкуєшся з людьми і платиш за це гроші, шкода кидати те, чим почали займатись.

kros9kros10kros11

За словами тренера, Кропивницький спортивний клуб «Fightbaza», де проходять заняття, повністю облаштованний для кросфіту на рівні з київськими клубами. Є все необхідне, найбільша кількість штанг та «блинів» в місті. Замість бігових доріжок повноцінний стометровий круг, що більш ефективно в плані бігу. На стійках одночасно можуть підтягуватись 32 людини. Тому спортивний зал вважають одним із кращих залів країни, каже тренер.

kros13kros14

На базі працюють чотири професійних тренера з кросфіту та три тренера з єдиноборства. Інструктори постійно навчаються, розвиватись професійно. Наприклад, минулого року був семінар про харчування. Цей рік розпочали з 2-денного теоретико-практичного семінару «Функціональний тренінг», який проводили провідні тренери України. В подальшому будуть різнопланові семінари з тяжкої атлетики, гімнастики. Планують запросити фахівця фізичної реабілітації з Києва.

kros12

Ірина Маслюкова

Фото: Валерій Лебідь

Останні новини по темі
Футбольні фанати провели акцію в підтримку Кропивницької «Зірки» (ВІДЕО)
watermarked zir0
dorog
Кропивницький: стався третій порив тепломережі за день
Читайте також

На Кіровоградщині сьогодні, 21 квітня, в 16 населених пунктів тимчасово вимкнули електрику.

09:49, 21 Квітня, 2024

Інформаційний портал «Гречка» потрапив на Мапу рекомендованих медіа за результатами незалежної експертної оцінки Інститут Масової Інформації (ІМІ) та Детектор медіа....

09:45, 21 Квітня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 20 квітня, на площі Героїв Майдану зібрались кропивничани з акцією “Чекаємо” на підтримку військовополонених і зниклих безвісти. Таким чин...

14:47, 20 Квітня, 2024