Як відновитись після застіль

10:20, 02 Січня, 2020

Після святкових застіль організму часто потрібне відновлення. Лікарка гастроентерологиня та дієтологиня Вікторія Шевчук рекомендує тим, хто переїдав на свята зробити в першу чергу розвантажувальні дні.

IMG 8079 copy— З медичної точки зору можна якийсь час після свят попити поліферментні препарати, такі як «Мезим» чи «Креон». Можна попити препарати-абсорбенти — це активоване вугілля, атоксил, біле вугілля, —  каже лікарка.

В ідеальному варіанті зробити в післясвяткові дні розвантаження.

— Побути один день на кефірі, на фруктах чи овочах. Або просто пити достатню кількість рідини. Того самого зелено чаю — він являється абсорбентом і зменшує навантаження на кишково-шлунковий тракт,—  розповідає Вікторія.

А на майбутнє тримайте здорове святкове меню.

Харчування після свят: 6 порад

Після свят організму часто потрібно трохи відпочити від важкої їжі. Щоб повернутися до здорового харчування, корисно включити легкі, збалансовані страви, які допоможуть очистити організм, поповнити вітаміни та мінерали й відновити енергію. Ось кілька прикладів страв і продуктів, які підтримають ваше здоров’я після святкових застіль.

  1. Смузі з овочів і фруктів. Змішайте шпинат, селера, огірок, яблуко та трохи імбиру. Такий смузі багатий на антиоксиданти, вітаміни та допоможе покращити травлення.
  2. Овочеві супи-пюре. Легкий суп із гарбуза, моркви або броколі буде поживним, але некалорійним. Додайте трохи спецій, наприклад, куркуми, щоб покращити метаболізм.
  3. Салат із кіноа та овочів. Кіноа багата на білок, клітковину та корисні мінерали. Додайте свіжі овочі, такі як помідори, огірки, авокадо, і трохи оливкової олії.
  4. Риба на пару з зеленими овочами. Наприклад, лосось, приготовлений на пару або запечений, багатий на омега-3, що корисно для серця. Подайте з броколі чи шпинатом, щоб отримати максимум користі.
  5. Йогурт із насінням чіа. Грецький йогурт із ложкою насіння чіа допоможе наситити організм білком, корисними жирами й кальцієм, а також сприяє покращенню мікрофлори кишечника.
  6. Вівсянка з фруктами. Легкий сніданок з вівсянки, до якого можна додати яблуко, банан або ягоди, забезпечить організм клітковиною і допоможе довше відчувати ситість.

Збалансоване харчування з великою кількістю свіжих овочів, білків і корисних жирів дозволить швидше повернутися до звичного ритму та покращити самопочуття.

Останні новини по темі
Читайте також

У середу, 4 грудня, на Кіровоградщині, як і по всій країні, діятиме графік відключень електрики. О 21:46 3 грудня в «Кіровоградобленерго» повідомили про зміни у запланованих гра...

21:58, 3 Грудня, 2024

Сьогодні, 3 грудня, чотири громади Кіровоградщини повідомили про загибель на фронті земляків-захисників....

16:46, 3 Грудня, 2024

У Кропивницькому у вівторок, 3 грудня, відбулися урочистості з нагоди Міжнародного дня людей з інвалідністю. Отримані подарунки організації передали на ЗСУ....

16:17, 3 Грудня, 2024