Маловисківська школа №3: додали підряднику ще мільйонів і перенесли завершення ремонту

12:13, 11 Січня, 2022

Витративши понад 5 мільйонів на ремонт Маловисківської школи та достроково розірвавши угоду з підрядником, Кіровоградська ОДА за переговорною процедурою докинула цій же фірмі ще 4 мільйони за завершення ремонтних робіт. Виготовлення проєктно-кошторисної документації та авторський нагляд за будівництвом при цьому віддали фірмі, близькій до підрядника, що освоює освітньо-будівельні мільйони. 

На початку грудня пресслужба Кіровоградської ОДА повідомила, що ремонт Маловисківської ЗОШ №3, яка включена до програми «Велике будівництво», завершать до кінця 2021 року. Втім, угоду про ремонтні роботи уклали лише 17 грудня. Згідно з нею, строк виконання робіт – 30 грудня 2022 року.  

Чому ж інформація у повідомленнях пресслужби та коментарях чиновників відрізняється від тієї, що в укладених угодах?

Тендер на капітальний ремонт школи «будівельний» департамент Кіровоградської ОДА провів навесні минулого року. З другої спроби. На торги, оголошені у березні, подали документи дві кропивницькі будівельні фірми – ПП «Осмос-Буд» і ТОВ «Арака». Цінова пропозиція «Осмос-Буд» була нижчою, з ним збиралися підписати угоду. Втім конкурент, а згодом аудитслужба, заявили – в документації «Осмосу» низка проблем, її мали відхилити, а відтак йдеться про порушення. Департамент капбудівництва відмінив цю закупівлю та оголосив нову.

Вдруге на тендер прийшли вже згаданий «Осмос-Буд» і «Компанія Будпромсервіс-Плюс». Запеклих торгів між ними не було, обидві фірми на аукціоні не знижували власних цінових пропозицій. Відтак вдруге, але вже успішно, переможцем стало приватне підприємство «Осмос-Буд». У червні з ним уклали угоду на суму 9,81  млн грн. Втім, вже за місяць у серпні додатковою угодою домовилися про зменшення фінансування на 2021 рік до 6,16 млн грн. По факту ж, судячи з інформації на сайті Prozorro, фірмі виплатили 5,21 млн грн та за взаємною згодою розірвали угоду.

ТОВ «Осмос-Буд» зареєстрована у Кропивницькому в 1994 році, основний вид діяльності – зведення будинків. Нині засновником вказаний Олег Миколайович Данілов, керівником – Роман Олексійович Рабдєв, який також є співзасновником низки місцевих підприємств. Одне з них ТОВ «Грін Готель» відоме тим, що через суд добивається права збудувати в зоні Лісопарку готель.

Після розірвання угоди у вересні чиновники в ОДА замовили на 427,6 тис. грн у приватного підприємства «Інжинірингові послуги» коригування проєктно-кошторисної документації по ремонту школи. Її керівником та співзасновником є Руслан Станіславович Рабдєв, брат керівника «Осмос-Буд», яке почало ремонт школи. Ця ж фірма як розробник проєкту отримала ще договір на 155,5 тис. грн за авторський нагляд по об’єкту.

У грудні, коли пресслужба обіцяла завершення ремонту школи до кінця 2021 року, департамент капбудівництва лише уклав з «Осмос-Буд» угоду про будівельні роботи за так званою переговорною процедурою.

Вона застосовується замовником у виключних випадках. Серед іншого якщо після укладення основного договору у замовника виникла необхідність у закупівлі додаткових аналогічних робіт чи послуг у того самого учасника. І якщо загальна вартість таких робіт не перевищує 50 відсотків ціни основного договору про закупівлю, укладеного за результатами проведення тендера.

Нова угода укладена на 4,9 млн грн, що з раніше оплаченими 5 млн фактично становить початковий бюджет.

Додаткові роботи, прописані в новій угоді, йдеться в обґрунтуванні чиновників на проведення «переговорки», не можна було передбачити раніше, що підтверджується дефектним актом від 01.12.2021 року. Такі роботи не були включені до проєктно-кошторисної документації.

У технічному завданні до першого тендеру було 77 пункти щодо необхідних робіт і витрат. У дефектному ж акті нарахували вже понад 400 найменувань робіт, які треба виконати.

У коментарі журналісту Роман Рабдєв повідомив, що ремонт школи точно не міг бути завершений до кінця 2021 року, планують до вересня 2022 року за умови стабільного фінансування.

«Проєктанти внесли зміни, відкоригували документацію технічного завдання, яке, мабуть, було ще з весни. Тоді представники були там ще коли сніг лежав. Взагалі, там було декілька проєктних організацій», – сказав керівник «Осмос-Буд».

Анастасія Зубова

#досвід_регіонів #досвід_регіонів_велике_будівництво

 

Останні новини по темі
Небажані подарунки можна віддати на благодійність
podarunku bahato copy
2022 01 10 fco
«Олександрія» вийшла з відпустки та представила п’ятьох новачків (ФОТО)
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024