Різдво 25 грудня: як на Кіровоградщині ПЦУ переходитиме на інший календар

15:07, 19 Жовтня, 2022

Священний синод Православної Церкви України дозволив цьогоріч святкувати Різдво і 25 грудня. Єпископ Кропивницький і Голованівський ПЦУ Марк, який також брав участь у засіданні, пояснив «Гречці», як відбуватимуться різдвяні служіння на Кіровоградщині та коли парафії перейдуть на новий календар.

Напередодні Православна Церква України повідомила, що Священний синод дозволив у 2022 році звершити богослужіння за чином свята Різдва Христового 25 грудня – тобто за новоюліанським календарем.

«Рішення ухвалене, беручи до уваги численні запити та враховуючи дискусію, яка протягом багатьох років точиться в суспільстві та з метою вивчення реальної церковної потреби у календарних змінах», – пояснюють в Синоді.

Новоюліанський календар був розробленим сербським астрономом Мілутіном Міланковичем у 1923 році і практично збігався з григоріанським.

Як пояснив єпископ Марк, настоятелі в громадах проведуть святкову службу 25 грудня, і вже за кількістю вірян, які висловлять бажання переходу до іншого календаря церковних свят, будуть приймати рішення щодо наступних кроків.

«Такі зміни торкнуться насамперед парафіян, тому ми хочемо, щоб це рішення враховувало саме їхні побажання. Ми запропонували для початку дату Різдва, щоб побачити, наскільки є запит саме від віруючих на ці зміни», – уточнив він.

В чому причина такого переносу дат церковних свят? Наразі більшість країн світу, як і Україна, живе за григоріанським календарем. Проте серед православних вірян в Україні багато людей досі відзначають церковні свята за юліанським календарем – через що відбувається плутанина.

«Наприклад, люди святкують Новий рік 1 січня, а Різдво через тиждень – тож на свято накладається піст», – пояснює духівник.

Та перехід на новий календарний церковний розпорядок насправді стосується не тільки Різдва, а й багатьох свят, прив’язаних до дат – День святого Миколая, Водохреща, Покрова Пресвятої Богородиці тощо.

За словами єпископа Марка, на прикладі Різдва Церква хоче зрозуміти, якими темпами потрібно робити перехід, щоб це було зручно для релігійних громад і не викликало непорозумінь.

«Особисто я прихильник того, щоб у кожній громаді парафіяни самостійно вирішували наразі, за яким календарем їм зручніше та як швидко цей перехід втілювати. Адже ці зміни значно впливають на розпорядок життя вірянина: наприклад, дати постів тощо», – додав він.

Таким чином ПЦУ хоче побачити, наскільки віряни готові до переходу, і цю інформацію враховувати вже у наступних рішеннях – щоб це питання не роз’єднало, а навпаки, об’єднало суспільство.

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому “Електротранс” придбав дві зарядні станції для гібридних тролейбусів
tr
cb19fbec ab69 4f3d 946c 1797d9fd007f
Винахідник з Кіровоградщини здобув “золото” на міжнародному шоу
Читайте також

Спортсмени з Кіровоградщини взяли участь у Спартакіаді “Повір у себе” та вибороли призові місця з греко-римської та вільної боротьби серед дітей з порушенням слуху....

14:01, 20 Червня, 2024

На Кіровоградщині судитимуть директора одного з підприємств за фактом заволодіння бюджетними грошима....

13:05, 20 Червня, 2024

Кропивницька лікарка створила комікс, у якому в колаборації із лікарями з різних куточків України, із яскравими ілюстраціями розвінчують  міфи та доносять факти і лайфхаки ...

13:00, 20 Червня, 2024