Сурогатне материнство у десяти питаннях і відповідях

16:48, 31 Жовтня, 2022

Інформація про програму сурогатного материнства в одному з найкращих українських медичних центрів: https://mdclinics.com.ua/uslugi/surrogacy/


З погляду біології, кому належить дитина сурогатної мами?

Вона належить біологічним батькам. В Україні сурогатна мама не може бути одночасно донором яйцеклітини, дитина, яку вона виношує, не має з нею загальних генів, а отже біологічно не є її дитиною.

Чи може сурогатна мама передумати та залишити дитину собі?

Теоретично таке не можна виключити, але на практиці цього не відбувається. Під час вступу до програми всі сторони підписують контракт, за недотримання якого порушник виплачує постраждалій стороні великий штраф. Жінки стають сурогатними матерями, щоб заробити, а не втратити великі гроші. Вони наперед знають, що віддадуть дитину й готові до цього.

Чи підтримують біологічні батьки стосунки із сурогатною мамою після народження дитини?

За бажанням. Сторони можуть підтримувати спілкування, якщо цього хочуть, але зазвичай цього не відбувається, принаймні тривало, по-перше, тому що так зручніше та простіше обом сторонам, а по-друге, тому що немає спільних інтересів.

Чи може дитина успадкувати якісь риси сурогатної матері?

Ні, тому що немає з нею загальних генів. Малятко отримує половину генів від біологічного батька, половину — від біологічної матері, на них він і буде схожий.

Хіба не важко сурогатній матері віддати дитину? Чи не відчуває вона потім докорів совісті?

Труднощі розлучення сурогатної мами з дитиною сильно перебільшені, тому що люди мимоволі приміряють ситуацію на себе й свою дитину. Але сурогатне материнство не те саме, що материнство у звичному розумінні. Сурогатна мама, якщо так можна сказати, здає свою репродуктивну систему в оренду на дев’ять місяців. Вона підходить до програми з розумінням, що виношує дитину не для себе, а для інших людей і ставитися до цього як до роботи. Хороша сурогатна мама виконує цю роботу сумлінно. Її ставлення до дитини можна порівняти зі ставленням до дітей виховательки дитсадка. Однією з умов допуску до програми як сурогатної матері є наявність власної дитини, тому їй є до кого відчувати емоційну прихильність.

Як відбувається зачаття у програмі сурогатного материнства?

Воно відбувається за допомогою ЕКЗ. Сурогатна мама вживає препарати, що підвищують шанси на настання вагітності, а коли ендометрій готовий, в матку переносять ембріон. Безболісна процедура триває лише кілька хвилин.

WDayLrrsO_atFN8BP1HlvcH2TCGvzzzNt74SLB03MBwlU_LDQGyFO9k2jn5NP0KesLM7SpPSOHH9GIEpV5ABlM-tOg_W-7zMkbrPWRz9r1YU7qgUW3b8g-_QMg0huwwT83SEQswlnAfrpg2I8bRq9BWgO8dm9FFrQ72ElCkDiQ_cA6w8zmbca9SkJUmt

Будь-хто може звернутися до послуг сурогатної мами?

Відповідно до законодавства України, до сурогатного материнства можуть звернутися лише подружні пари, які мають медичні показання, а саме лікарський висновок про те, що вагітність іншим способом неможлива.

Що робити, якщо яйцеклітини біологічної матері не підходять для ЕКЗ? Чи можна скористатися яйцеклітинами сурогатної мами?

Не маючи власних яйцеклітин біологічна мама може використати донорські яйцеклітини, але не сурогатної матері. В Україні це заборонено законом.

Якщо у сурогатної матері народиться хвора дитина, можуть біологічні батьки відмовитись її забирати?

Порядок дій обумовлюється договором. Зазвичай там передбачається пункт про те, що дитину забирають у будь-якому випадку. Але подібні випадки вкрай рідкісні, оскільки зазвичай ембріон діагностують перед тим як помістити у матку, а потім вагітність проходить під ретельним медичним контролем.

Скільки коштує сурогатне материнство?

Ціна є договірною. Вона складається з оплати усіх процедур підготовки, ЕКЗ, медичного супроводження вагітності та пологів, а також винагороди для сурогатної мами.

Реклама

Останні новини по темі
У Кропивницькій міськраді вчили боротися зі стресом і панікою
312405582 495088152661161 4484395087670047316 n
191a6289 f213 4a63 a900 42889a2712fe
Наслідки ракетних ударів по Світловодську: спецкомісія обстежує пошкоджені житлові будинки (ФОТО)
Читайте також

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

18:25, 24 Травня, 2024