Особливості формування тарифів на електроенергію для підприємств

17:03, 04 Грудня, 2022

Будь-яке підприємство використовує електроенергію для роботи обладнання. Щоб підключити енергопостачання до офісу, промислового або виробничого об’єкта, потрібно обрати постачальника й укласти з ним договір. Згідно з цим документом для компанії встановлюється щомісячний тариф на сплату послуги. Він формується за новою схемою, передбаченою після змін на ринку електроенергії в країні.

 

До реформи в Україні діяла недосконала модель, яка передбачала продаж електрики генеруючими фірмами державному підприємству за встановленим тарифом. Так, у всіх користувачів був один постачальник та єдиний тариф, який встановлювали на державному рівні. Тепер усе змінилось: кожне підприємство може обрати найбільш вигідні для себе умови отримання й використання електроенергії.

Актуальний механізм визначення ціни

Чинна модель більш вигідна й зручна. Вартість формується залежно від кількості споживання, графіку оплат і добового споживання. Тепер кожен може обрати свого постачальника. Стабільність в отриманні ресурсу, гнучкі й зручні умови для кожного підприємства пропонує компанія «Асканія Енерджі». Дізнатися більше про тарифи на електроенергію для підприємств та розрахувати її вартість можна за посиланням: https://ascania.energy/tarifi-na-elektroenergiyu/.

За новою моделлю ринку постачальник визначає та встановлює індивідуальні умови співпраці для кожного споживача. В «Асканія Енерджі» завжди прозорий механізм ціноутворення й гнучкий сервіс. Штрафів немає, стабільні поставки гарантуються, адже компанія належить до масштабного холдингу «Асканія». Співпрацює з такими великими компаніями, як Imperial Tobacco та Dragon Capital.

Критерії, які впливають на вартість електрики

Після реформи ринку у постачальників зазвичай немає фіксованого тарифу на електроенергію для всіх. Із кожним клієнтом укладається договір із прив’язкою ціни до оптової вартості на електроенергетичній біржі. Тут відіграють роль три важливих складові:

  • тарифи на біржі. Формуються за правилами ринку та являють собою собівартість ресурсу. Дізнатися актуальну інформацію можна безпосередньо на сайті біржі;

  • маржа від компанії-постачальника. Це своєрідна премія, яку вона хоче отримувати за надання послуг;

  • доплата за балансування. Мається на увазі сума, яку буде сплачено споживачем у випадку, якщо фактичний обсяг використання, встановлений договором, буде відрізнятися від попередньо узгоджених прогнозованих.

Для підприємств встановлюється категорії «А» або «Б». 

  • Категорія «А» — споживачі мають встановлену систему АСКОЕ або ЛУЗОД та ведуть погодинний облік електроенергії, тобто можуть регулювати обсяги споживання. Такий варіант найбільш вигідний для тих, хто працює вночі.

  • Категорія «Б» — споживачі без систем АСКОЕ чи ЛУЗОД, електроенергія розраховується за загальним погодинним графіком свого Оператора системи розподілу.

Реклама

Останні новини по темі
Смаколики для ЗСУ до різдвяно-новорічних свят: кропивничан просять долучитися до збору
Depositphotos 1559911 S
photo 2022 12 04 13 12 41 copy
В Олександрійську громаду знову надійшла сумна звістка
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024