Безпека для тварин і людей: якими можуть бути майданчики для вигулу собак

09:53, 04 Березня, 2023

У Кропивницькому, а також в багатьох інших містах України мало або взагалі відсутні облаштовані майданчики для вигулу собак. Водночас за вигулювання домашніх улюбленців не у відведених для цього місцях і неприбирання екскрементів тварини у громадському місці в Україні карається штрафом.

«Гречка» розібралася, як мають бути облаштовані майданчики для вигулу чотирилапих та як цю проблему вирішують в інших країнах.

Умовне фото

 Де вигулювати собак у Кропивницькому?

Згідно із законом України №3447-IV, за вигул собаки не на спеціальному майданчику власнику доведеться сплатити штраф від 170 до 340 гривень. Проте таких майданчиків в Україні недостатньо, а в деяких містах їх взагалі немає.
Наприклад, у Кропивницькому ще у 2019 році містяни зареєстрували петицію зі створення сучасного майданчика для вигулу і дресирування собак. Тоді петиція не набрала необхідну кількість голосів, тож у Кропивницькій міській раді порадили авторці звернення Вікторії Вовненко подати проєкт про створення такого майданчику і місті на конкурс громадського бюджету.

Як пояснила «Гречці» кінологиня Таміла Шустова, такі майданчики необхідні перш за все для безпеки, тому що в межах міста відпускати собак з повідка небезпечно, а деяких собак взагалі заборонено.

«На спеціально облаштованих місцях собака спокійно може побігати в своє задоволення. Також на таких майданчиках зазвичай є спеціальні урни і пакетики для екскрементів. Було б добре, щоб у кожному парку був майданчик для вигулу собак», – зазначила вона.

Tami2

Таміла Шустова зауважила, що в містах задля чистоти громадських місць важливо, щоб урни та пакетики для екскрементів тварин були не тільки на спеціальних майданчиках, а за їхніми межами: кількість вигульних зон дуже незначна, а собаку все одно треба десь вигулювати. 

 «В інших країнах майже в кожному районі є майданчики для собак і це класна практика. Також в Європі всі власники собак прибирають екскременти за своїми улюбленцями, незалежно від того, де це сталось: на вулиці, на майданчику, в парку, на дорозі. Хотілось би, щоб і в нас була така звичка. Хоча зараз ця практика стає все більше розповсюдженою серед українців», – додала кінологиня.

Tami

Якими мають бути майданчики для тварин

У «Довіднику з благоустрою парків», який розробив Офіс міських проєктів «Урбанина», є поради щодо того, як мають бути облаштовані зони для вигулу чотирилапих. Як зазначають фахівці, такі майданчики мають бути не ближче ніж 40 метрів від житлових будинків, дитячих та спортивних майданчиків.

Sobaku voda

Парк «Беар крік» в Колорадо Спрінгс, США/Ілюстрація з «Довідника благоустрою парків»

Розміром вони можуть бути від 100 до 2000 квадратних метрів. При цьому задля безпеки тварин варто розділити парканом зони для собак великих і малих порід і закрити (наприклад, озелененням) нижню частину огорожі – щоб собаки не бачили одне одного.

Також фахівці «Урбанини» радять зробити озеленення по всьому периметру зони для вигулу висотою не менше 210 сантиметрів.

«На вході необхідний тамбур, двері якого повинні відкриватись усередину. За можливості забезпечити майданчик місцем для пиття», – йдеться у довіднику.

схема майданчика

Покриття для зони майданчику рекомендують зробити з газону, грандвідсіву чи річного піску, а зони проходу – з бруківки без фаски чи епоксидної смоли з грандвідсівом.

Комфорт для людей і собак – досвід інших країн

В Австралії кожна домашня тварина перебуває на обліку у місцевих органах влади – так званих районних консулах. Про це «Гречці» розповіла кропивничанка Ірина Святківська, яка вже десять років проживає в Австралії.

«Ми придбали собаку, заплатити у районний консул за її реєстрацію. Реєстраційний номер собаки обов’язково вказаний на ошийнику – якщо тварина загубиться, то ми отримаємо попередження. Якщо собачка губитиметься часто, то нам доведеться сплатити штраф», – розповіла вона.

Soba Avstr

За словами Ірини, на вулиці всі собаки мають бути на повідку – відпускати їх побігати можна лише або на власному подвір’ї, або на спеціальних майданчиках для вигулів, яких багато у парках Австралії. Також є місця, де собаки можуть перебувати лише в намордниках – про це власників хвостатих попереджають спеціальні знаки. Водночас у великих парках завжди є безкоштовні пакети для екскрементів.

На місцях для вигулу і просто на вулицях в Австралії часто стоять годівниці та резервуари з водою для тварин.

Soba Avstr3

«Чи не біля кожного кафе в Австралії ставлять спеціальні миски з водою та кормом для тварин, щоб пригоститися могли не лише люди, а й їхні улюбленці», – додала Ірина.

Soba Avstr2

Біля будинку в Таллінні, в якому вже понад два роки живе Антон Мельников з Кропивницького, є огороджена зона саме для вигулу собак. На паркані перераховані правила поводження на майданчику, поруч стоїть апарат з одноразовими пакетами для прибирання за домашніми улюбленцями та спеціальні урни.

maidan4uk vugul sobak1

«На таких майданчиках можна відпускати собак з повідка, але якщо чотирилапий агресивно себе поводить – то лише на повідку, або навіть з намордником. Також пес має бути вакцинований і не хворий», – пояснив Антон.

Також в Естонії на таких майданчиках для вигулу прописані правила для людей: тут заборонено розпивати алкоголь та курити, не можна залазити на елементи для дресування.

Trenajer sobak2

Trenajer sobak1

Також людей закликають загортати землею ямки, які люблять рити собаки землю.

«Тут власники собак постійно із собою носять пакети для прибирання, адже пес може сходити в туалет, де захоче, його не попросиш потерпіти. Але якщо не прибрати, то буде штраф. Тому тут чисті вулиці», – додав він.

За словами Антона Мельникова, такі майданчики є чи не у кожному дворі у Таллінні.

maidan4uk vugul sobak2

Анастасія Д. нещодавно повернулася до Кропивницького з Мілану. Вона розповіла «Гречці», що в Італії дуже люблять собак, і на вулицях часто можна зустріти людей, які вигулюють улюбленців.

Sobaku Italiya2

«Власне майданчиків для вигулу я не бачила, бо не звертала на це уваги. Проте майже всі власники собак носять із собою одноразові пакетики, тож тротуари залишаються відносно чистими», – пояснила вона.

Крім того, в Мілані більшість закладів є pet friendly, тобто туди можна заходити із собакою.

Sobaku Italiya1

Фото надані героями публікації 

Останні новини по темі
«В жовтім полі»: військовий з Кіровоградщини записав авторську пісню (ВІДЕО)
331805845 1371235510363033 4741799369834716846 n
hroshi
Кіровоградський онкодиспансер планує відремонтувати приміщення за 8,3 мільйона
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників.

17:53, 29 Травня, 2024

Сьогодні, 29 травня, студенти Економіко-технологічного інституту імені Роберта Ельворті вийшли на мітинг з вимогою скоротити тривалість пар та зменшити навантаження на студентів...

15:14, 29 Травня, 2024

Кропивничанка Анна Карандукова виборола третє місце у чемпіонаті Асоціації Балканських легкоатлетичних федерацій (ABAF) з легкої атлетики....

15:00, 29 Травня, 2024