Ворожа символіка під забороною: що не можна зображати на автомобільних номерах

17:00, 02 Травня, 2023

Кабінет Міністрів України заборонив замовляти та виготовляти індивідуальні номерні знаки, які містять ворожу символіку, що асоціюється  з повномасштабним вторгненням росії в Україну і тоталітарними режимами. 

Як пояснили у сервісному центрі МВС в Кіровоградській області, постановою Кабінету Міністрів України № 367 від 21 квітня 2023 року були внесені зміни до постанови Кабінету Міністрів України №1081 «Про запровадження номерних знаків транспортних засобів, що виготовляються за індивідуальними замовленнями їх власників».

Відповідно до законодавства, автовласникам заборонено використовувати на автомобільних знаках літери «Z» та «V», оскільки вони натякають на символіку країни-агресора. Заборонено використовувати написи і зображення комуністичного тоталітарного режиму.

Окрім того, в Україні на індивідуальних номерних знаках заборонені:

  • емблеми органів держави-агресора
  • емблеми збройних сил росії
  • знаки сухопутних військ, повітряно-космічних сил, військово-морського флоту, ракетних сил стратегічного призначення.

Варто зазначити, що індивідуальний номерний знак — це додаток до номерного знаку автомобіля, який виготовляють індивідуально власнику і він не може повторюватись.власника. Напис на ньому — унікальний і не може повторюватись. Тому,  якщо бажаний номерний знак уже було замовлено і виготовлено раніше, то власнику транспортного засобу доведеться придумати іншу комбінацію.

В свою чергу, існує перелік підстав для відмови у виготовленні індивідуальних номерних знаків. Наприклад, відмовити можуть через повну чи скорочену назву органу державної влади, зображення державних символів України та інших країн чи міжнародних організацій. А також, якщо на знаку зображено ненормативну лексику чи скорочені назви або абревіатури установ та організацій.

Останні новини по темі
Відійшли до небесного війська: дві громади Кіровоградщини повідомили про загибель воїнів (ФОТО)
zagubl
B95DA5A0 15EE 4A85 8430 E19DAD81743E
Кропивницький скелелаз на етапі кубку світу посів 13 місце (ФОТО)
Читайте також

У Кропивницькому вчора, 23 червня, помер вуличний музикант Олександр Будницький. На місце, де він виступав з гітарою, містяни приносять живі квіти....

16:43, 24 Червня, 2024

На Кіровоградщині три громади повідомили про загибель воїнів-земляків.

16:38, 24 Червня, 2024

У Кропивницькому відбудеться зустріч соціальних підприємців області. Під час зустрічі будуть представлені реальні історії трансформації волонтерських центрів у соціальні підприє...

15:48, 24 Червня, 2024