В інтернет-просторі серед дітей почастішали випадки булінгу: як діяти батькам

12:09, 15 Червня, 2023

Діти та підлітки протягом останнього часу все більш стають залежними від інтернету та соцмереж. Наразі почала прослідковуватися тенденція до поширення булінгу щодо однолітків через повідомлення у месенджерах та інших інтернет-ресурсах. Таке явище називають кібербулінгом.

Кібербулінг відбувається в соцмережах, месенджерах, ігрових платформах. Найчастіше це відбувається серед  підлітків. У таких повідомленнях зазвичай прослідковується  мотив  залякування, провокування гніву чи приниження тих, проти кого він спрямований. Що робити у випадках якщо ваша дитина стала ініціатором кібербулінгу пояснили громадська організація  Stop_sexтинг спільно з Міністерством освіти і науки України.

Фахівці говорять, що порушувати це питання у спілкуванні з дитиною слід обережно, дотримуючись деяких рекомендацій: 

  •  Спілкуючись з дитиною, варто бути спокійними і врівноваженими, уникати засудження і агресії. Зайва емоційність заважатиме обговоренню ситуації та шляхів її вирішення. Потрібно з’ясувати у дитини, чому це відбувається, встановіити факти цього інциденту. Не варто забувати, що інколи батьки можуть і не помічати того, що їхні діти можуть бути агресорами.
  • Поговорити про офлайн-життя дитини. Можливо проблеми криються саме там. І в мережі Інтернет дитина шукає вивільнення своїм емоціям.
  • Варто пояснити дитині, що існує розмита межа між тим, що для когось є смішним, а для інших образливим. Дитині слід пояснити, що залякування та агресія в мережі – це неприйнятна поведінка, що може призвести до втрати друзів, проблем в школі. 
  • Власним прикладлом демонструйте позитивну поведінку, висловлюйте похвалу в її починаннях. 
  • Варто вчитися на цьому і з цієї ситуації зробити висновки. Спробувати допомогти дитині розібратися в  тому, що сталося. Подумати, що б ви могли зробити в цій ситуації на місці дитини, поділитися своїми знаннями і досвідом з тими, до кого є довіра. Не закриватися в собі, це зніме тривожність і напругу.
  • Не ігнорувати проблему. Варто поставитися до ситуації серйозно і не звинувачувати в цьому когось іншого. Важливо показати дитині, що нести відповідальність за власні дії – це правильно.
  • Не варто забирати у дитини гаджети, смартфони та обмежувати доступ до мережі. Це стане причиною недовіри до батьків. Про обмеження доступу в Інтернет варто думати вже за умов, якщо дитина не припинить завдавати шкоди в інтернеті й надалі.
  • Не потрібно шукати виправдань кібербулінгу. Якщо дитина вчинила кібербулінг у відповідь, потрібно пояснити, що агресія у відповідь на агресію здатна розпалювати конфлікт.

 

Останні новини по темі
Соняшник для «Льотки»: у Кропивницькому судитимуть працівника вишу та керівника агрофірми
367763769 903 1 copy copy copy
lesson in kindergarte
Ситуація у дитсадках Кіровоградщини: чи існують черги та як записати дитину
Читайте також

У п’ятницю, 14 червня, у Кіровоградському райсуді продовжили підготовче засідання по обвинуваченню контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, ...

18:58, 14 Червня, 2024

Журналісти українського видання “Texty.org” заявили про тиск і погрози від американських посадовців та політики. Така ситуація стала наслідком оприлюдненого у виданні матеріалу ...

16:50, 14 Червня, 2024

Новгородківська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель на фронті захисника Василя Ільківа....

16:44, 14 Червня, 2024