Аеропорт, диспансери і не тільки: Кіровоградська облрада затвердила реорганізацію 7 закладів в області

12:02, 06 Жовтня, 2023

Кіровоградська обласна рада сьогодні, 6 жовтня, затвердила реорганізацію низки підприємств, які перебувають у комунальній власності.

Відповідні рішення депутатський корпус прийняв під час сьогоднішньої сесії, передає кореспондентка “Гречки”.

Реорганізовуватимуть підприємства, припиняючи їхню дію, як юридичної особи і приєднуватимуть до інших комунальних підприємств.

Зокрема:

  • Обласний дорослий протитуберкульозний та Староосотський дитячий обласний санаторії приєднають до Кіровоградського обласного фтизіопульмонологічного медцентру.
  • “Міжнародний аеропорт “Кропивницький” приєднають до комунального підприємства “Регіональний центр розвитку послуг”.
  • Олександрійський онкологічний диспансер  приєднають до Олександрійської психіатричної лікарні.
  • Регіональний центр наукових досліджень з історії України та підготовки історико-краєзнавчих видань приєднають Кіровоградського обласного краєзнавчого музею як відділу музею.
  • Кіровоградську обласну наукову медичну бібліотеку приєднють до Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д.І.Чижевського.
  • Регіональну інформаційно – поліграфічну агенцію приєднають до комунального підприємства по управлінню будинками.

Як пояснив голова постійної комісії обласної ради з питань власності Андрій Табачук, у звʼязку з воєнним станом замовлень підприємству практично не надходило, і воно фактично втратило прибуток. Існувало два варіанти, або його зовсім закрити, або приєднати до іншого підприємства і таким чином дати можливість працювати їм обом, але як одна юридична особа.

По протитуберкульозних санаторіях Андрій Табачук пояснив, що наразі вони фактично не функціонують за спеціалізованим напрямком. У рамках реформи, пакети, які фінансуються із НСЗУ не можуть бути призначені цим закладам. Натомість вони зможуть, приєднавшись до фтизіопульмонологічного медичного центру в майбутньому сформувати набір послуг для підписання потрібного пакету з НСЗУ.

Медпрацівників у цих закладах вже немає, медичного навантаження вони вже не несуть. Наразі там лишилися приміщення, бухгалтерія і охоронці. По суті мова йде про обʼєднання майнових комплексів. В майбутньому з наступного року зможемо тоді формувати якісь перспективні плани, аби їх подати на НСЗУ і отримати можливість для їх фінансування та відновлення”, – зазначив при цьому директор департаменту охорони здоровʼя Олег Рибальченко.

Крім того, він зауважив, що для обласного бюджету наразі утримання, для прикладу, дорослого протитуберкульозного санаторію обходиться орієнтовно у 14 мільйонів гривень. Після реорганізації з обласного бюджету фінансуватимуть тільки витрати на комунальні послуги цих закладів, зарплатня працівникам буде фінансуватися із НСЗУ.

По всіх інших закладах проголосували більшістю голосів “за” без обговорення.

Нагадаємо, у Кропивницькому депутати затвердили обʼєднання міського пологового будинку та четвертої лікарні.

Останні новини по темі
На Кіровоградщині легковик зіткнувся з вантажівкою: є загиблий (ФОТО)
photo 2023 10 06 08 45 18
Propusk
На сесію обласної ради не пустили одного з доповідачів: на місце викликали поліцію
Читайте також

Трьом полеглим воїнам із Кіровоградщини призначили державні нагороди. Протягом тижня із 10 до 15 червня відзнаки вручили їхнім родинам....

16:54, 15 Червня, 2024

У п’ятницю, 14 червня, у Кропивницькому відбувся конфлікт між керівницею Центральноукраїнського державного будинку художньої та технічної творчості (ЦДБХТТ) та  мамою 8-річ...

16:23, 15 Червня, 2024

Російські спецслужби для дестабілізації ситуації в Україні заохочують підлітків за гроші палити автомобілі військовослужбовців ЗСУ. Кількох юнаків, яких завербувала росія, затри...

15:44, 15 Червня, 2024