В Кіровограді вшанували пам’ять героїв бою під Крутами

12:48, 29 Січня, 2011

29 січня 1918 року бійці Студентського куреня ( за різними даними від 300 до 600 юнаків) зайняли оборону обабіч залізниці поблизу станції Крути і 5 годин стримували загони петроградських, московських червоногвардійців і матросів Балтійського флоту (близько 6 тисяч чоловік).

Майже всі захисники новоствореної УНР прийняли геройську смерть, а 27 студентів і гімназистів було захоплено в полон і страчено. Тому цього дня по всій Україні щорічно вшановується герої-захисники. Утримання столиці під української владою стало вагомим аргументом для дипломатів центральних держав, які 9 лютого уклали з УНР Брестський мир, яким де-юре визнавалася її незалежність і вона ставала суб’єктом міжнародного права.
З ініціативи офіційної влади, зранку 29 січня відбувся мітинг і покладання квітів до пам’ятника Володимиру Винниченку. Та чи резонно було вшановувати полеглих, біля монумента одного з політиків, який фактично послав юнаків на загибель? Адже В.Винниченко на той час був заступником голови Центральної Ради, одним з тих, хто "благословив" хлопців на патріотичну загибель.

В Кіровограді вшанували пам’ять героїв бою під Крутами

Богдан Червак
О 14.00 в храмі Петра і Павла УПЦ КП, що знаходиться на вул. Маланюка,
розпочався молебень за полеглими героями Крут. О 15.30 вже традиційно біля памятника Тарасу Шевченку відбулось вшашування крутянців організоване громадськими організаціями і місцевими осередками партій. Цього дня до кіровоградців приєднався і член київського проводу ОУН Богдан Червак.
О 17.00 минаючи пам’ятник Б.Хмельницькому і до вулиці Калініна відбулася смолоскипна хода, яку вже кілька років намагаються перейменувати на вулицю одного з крутянців – Володимра Шульгіна.

В Кіровограді вшанували пам’ять героїв бою під Крутами

В порівнянні з попередньою подібною акцією – відзначення Дня Соборності, захід не був багаточисельним. Очевидно, через погані погодні умови.
Наступні заходи з відзначення подвигу крутянців в нашому місті такі: 10 лютого о 18.00 в КДПУ імені В.Винниченка – акустичний концерт і 11 лютого о 17.00 в Будинку вчителя за адресою вул. Леніна, 20 – перегляд естонського художнього фільма "Імена в мармурі". У фільмі показано легендарний бій, який відбувся 31 січня 1919 року за важливий залізничний вузол Валга (відомий як бій за хутір Паю – Paju lahing).Фільм перегукується з історією України.

Анастасія Дзюбак

Останні новини по темі
Монотипія 2011: акустична і незвична
Опір, наступ, перемога!
Читайте також

Легендарні 3-й полк спецпризначення імені князя Святослава Хороброго та 8-й полк СпП імені князя Ізяслава Мстиславича оголосили про набір....

15:30, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 4 березня, на перехресті Євгена Тельнова і Віктора Френчка сталася ДТП. В результаті автопригоди постраждала пасажирка. ...

15:10, 4 Березня, 2024

У Кропивницькому жителі будинку по вулиці Кавказькій вже другий тиждень залишаються без води. Водночас цієї вулиці немає у переліку виїздів ремонтної бригади.  «Гречка» з’я...

14:35, 4 Березня, 2024