Жіноча збірна України засудила сексистську заяву президента «Інгульця»

09:43, 04 Квітня, 2025

Жіноча збірна України та голова Комітету жіночого футболу УАФ Анастасія Кліпаченко обурені публічними висловлюваннями президента футбольного клубу «Інгулець» Олександра Поворознюка щодо жіночого футболу.

На що відреагувала жіноча збірна?

Яке повідомляє “Громадське”, підставою стала відповідь бізнесмена в одному з інтерв’ю на запитання про створення жіночої команди. Поворознюк заявив, що не розуміє жіночого футболу та сказав:
«Там, крім красивих дівчат, я футболу не бачу. А з красивими дівчатами треба щось інше робити, а не у футбол грати».

Довідка. Олександр Поворознюк – аграрій з Кіровоградщини. Мав кілька судимостей. Обраний депутат Петрівської сільради від “Слуг народу”.

Ці слова викликали різку реакцію з боку представниць жіночого футболу. У Telegram-каналі «Жіночий футбол УАФ» опублікували спільну заяву футболісток збірної та голови комітету, у якій зазначено, що такі висловлювання є принизливими та недопустимими.

«Менталітет, який вбиває жіночий футбол і гідність жінки, має залишитися в минулому. Футбол для всіх», — наголошується в заяві.

Звернення також скерували до Комітету етики та чесної гри Української асоціації футболу.

Що таке сексизм?

Сексизм — це упереджене ставлення або дискримінація людини на основі її статі. Найчастіше це проявляється як знецінення жінок, обмеження їхніх прав, можливостей або приниження через те, що вони — жінки.

Сексизм може виявлятися у словах, жартах, стереотипах, поведінці або в рішенні не допустити жінок до певної діяльності лише через їхню стать.

Якщо до сексизму додається ще й сексуальний підтекст — це може переходити в сексуалізацію або сексистські жарти з елементами об’єктивації.

Сексуалізація — це коли жінку (або чоловіка) сприймають не як особистість, а передусім як об’єкт сексуального бажання. Наприклад, коли кажуть, що «краще б красива дівчина не грала у футбол, а робила щось інше» — це і сексизм, і сексуалізація.

У таких висловлюваннях:

  • ігнорують професійність людини;
  • принижують її гідність;
  • зводять усе до зовнішності чи сексуальної привабливості.

Такі заяви не просто образливі — вони підтримують стереотипи, які заважають жінкам реалізовуватись у спорті, політиці, науці, журналістиці та інших сферах.

Нагадаємо, раніше на об’єктивації у рекламі піймали кілька агрокомпаній з Кіровоградської області. Так  підприємство «Олександрійська машинобудівна група» зробила рекламу жниварок із жінками у латексних костюмах. А компанія “Імперія Агро” із Кропивницького отримала шквал критики в соцмережах через створений настінний календар, де чоловіки їли з жіночого тіла.

Останні новини по темі
Читайте також

Сьогодні, 22 квітня, на Кіровоградщині Устинівська, Побузька та Олександрійська громади сповістили про загибель на фронтів воїнів....

16:50, 22 Квітня, 2025

Після того, як адміністрація Дендропарку зробила тимчасово вхід платним, у Кропивницькій міській раді пояснили, що відвідувачі можуть платити за вхід, проте не зобовʼязані....

16:49, 22 Квітня, 2025

У Кропивницькому протягом квітня 2025 року зафіксували три випадки сказу серед тварин. Містян просять вакцинувати своїх тварин. Пояснюємо, де можна зробити вакцинацію та як діят...

16:20, 22 Квітня, 2025