Ексклюзив

Українець з нігерійським корінням хоче перетворити Центральний сквер Кропивницького на місце культурного відпочинку (ФОТО)

. 16653


Уродженець Нігерії Джон Сасей із дружиною Світланою намагаються перетворити центральний сквер у Кропивницькому, який має погану славу у містян, на місце для культурного родинного відпочинку.

 

boss 5

Понад 13 років тому Джон приїхав до Кропивницького з Нігерії навчатись.

- Тоді ми почали спілкуватись із Світланою, бо вона була одна з небагатьох, хто знав англійську, а я російською говорив погано. Так ми почали дружити, а згодом закохались, - згадує Джон.

Мама Джона – англійка, тож родина розглядала ідею переїзду, проте вирішили залишитись в Україні. Вже багато років він офіційно громадянин України.

- Це місто дало мені дружину і трьох дітей. Тепер і я маю щось зробити для нього. – розповідає чоловік, - Коли я приїхав сюди, побачив цей сквер в центрі міста, то був вражений. Це от така Європа? У всіх містах центр – обличчя міста. А тут міськрада, а поруч таке. Мене відмовляли брати тут приміщення в оренду. Мовляв, тут специфічний контингент. А я переконаний, якщо ми змінимо заклад, його концепцію, то зміниться і тип відвідувачів, - каже чоловік. – Он (показує мені у вікно на молодиків, які сидять на спинках лавок, поставивши ноги на сидіння - авт.) хіба так можна? Я часом роблю зауваження. Але, думаю, коли тут будуть сидіти і обідати люди їм буде просто соромно так себе вести.

Зараз родина планує перетворити колишнє кафе «Авіатор» на родинну піцерію і лаунч-бар The Boss. Дизайн закладу поки що лише планують змінювати, а от меню вже придумали: орієнтуватись планують на американський стиль і обіцяють першу у місті американську піцу з товстим коржем і великою кількістю сиру та начинки, а також страви на грилі.

 

Готувати Джон планує разом із молодим кухарем Ярославом Корецьким, якого вважає дуже талановитим. Також, хваляться у закладі і своїм барменом Андрієм, який вигадує коктейлі.
Поруч із кав’ярнею планують і літній майданчик з м’якими диванами і газон, який власники самі упорядковують на витоптаному місці.

 

Днями фото Джона, який прибирає на ділянці, з’явилось у соцмережі із расистськими закидами. Але він не засмучується, а радше дивується.

- Іноді помічає, як хтось здивовано посміхається. Я бачив, що чоловік мене фотографує. А вже згодом фото виявилось у Фейсбуці. Якби я його зустрів знову, то просто хотів би спитати, а що він зробив для цього міста?

Джон каже, що вести бізнес у Кропивницькому складно. Для нього не зрозуміло, як можна було здати центральний сквер в оренду на 49 років людині, яка навіть не прагне його покращити і чому вартість оренди у нашому місті на рівні столичних цін. Проте вважає, що аби в місті і країні почались зміни треба кожен день на совість робити свою роботу, а не нарікати на ситуацію.

- Знаю багатьох українців в Англії, які дивуються чому я залишаюсь тут. Але не можуть всі виїхати. Треба просто робити, що можеш. Я планую створити місце де можна смачно поїсти, відпочити і клієнт у мене завжди буде правий, - переконує Джон.

Офіційне відкриття The Boss відбудеться завтра, 15 квітня, але попереду в заклада ще багато змін, а згодом, обіцяє Світлана, тут розпочне роботу і мовний клуб, де всі охочі зможуть у неформальній атмосфері попрактикувати англійську.

Анастасія Дзюбак

Поширюйте

Коментуйте


Реклама