Ексклюзив

На Кіровоградщині вчителю видали сертифікат профпридатності лише на рік через пірсинг

. 14968

 

Вчительці Воронівської філії Новоукраїнського НВК №8 психіатр видав сертифікат профпридатності для виконання обов'язків вчителя всього на рік, що Хельґі Йоши Оленко має пірсинг й татуювання.

2390742

Про це «Гречці» розповіла сама вчитель, яка працює в сільській школі з листопада 2011 року, а загалом має вчительського стажу понад 10 років.

Спершу сертифікат видавати їй взагалі не хотіли.

«Ситуація вирішилася без особливих проблем: психіатр наступного дня підписав сертифікат з профпридатності для виконання обов'язків вчителя. Але на рік. Аргументи: хотів, щоб директор провела виховну роботу, тож відправив геть напередодні, а чому на рік, а не на два, як усім - бо це такий "випробувальний термін", щоб "встать на шлях істинний" і позбутися всіх дитячих прикрас (пірсингу, - авт.)", - розповіла «Гречці» Хельґі Йоши Олешко.

Серед інших «методичних рекомендацій» від лікаря, за її словами, - носити відповідний вчителю одяг й взуття, а не кеди і джинсові бриджі з пацьорками.

13418875 967984383270113 8816129674480310459 n

«А ще треба завести сім'ю, дітей... Набратися розуму, - каже Хельґі Йоши Оленко і додає. - Тут просто існує глобальна суперечність між законом і мораллю, правами людини та етикою. Етикетом і правами. Дрес-код і право на самовираження».

А от наявність татуювань чи пірсингу  не суперечать законодавству. Крім того, вчитель посилається на постанову Кабміну, що працівники освітніх закладів мають протипоказання лише, що стосуються епілепсії та інших психічних розладів, що супроводжуються нападами із затьмаренням свідомості.

Так, за словами директора департаменту освіти Кіровоградської облдержадміністрації Володимира Таборанського, дійсно ніде законодавчо не зазначено про те, як має виглядати вчитель. Однак, на думку директора, у самого вчителя має бути відчуття відповідальності перед дітьми, яких навчає, в тому числі це стосується і зовнішнього вигляду.

"Якогось документу, який би прописував, що вчитель-чоловік має зовнішній вигляд такий, а вчитель-жінка ось такий, або про те, що заборонені певні речі, приміром, як пірсинг, - немає в жодному документі, - каже Володимир Таборанський. – З іншого боку є загальноприйняті усталені норми в суспільстві і відношення. Вчитель – це така особлива людина в суспільстві, яка сприймається батьками і дітьми, як людина з  поважною місією вчити і виховувати майбутнє покоління. Оскільки є така місія, то і вимоги підвищені в суспільстві до цієї людини".

Однак, за словами пана Таборанського, приміром, торік не було жодної скарги від батьків чи учнів про зовнішній вигляд вчителів, зокрема про пірсинг.

- Якщо в цьому  селі батьки і діти ставляться до цього насторожено, то вчитель має відчувати це дуже тонко. Тоді, мабуть, вчитель мала зробити висновки і не робити таких речей, - відзначає директор департаменту освіти ОДА.

Також «Гречка» намагалася зв’язатися з психіатром Станіславом Мєдвєдєвим, який працює в Новоукраїнській лікарні. Однак в редакцію ніхто так і не зателефонував. Хоча, як «Гречці» стало відомо згодом лікарю все-таки повідомили про намагання журналістів зв’язатися з ним.

«Станом на зараз нічого не змінилося - хоча психіатр зв'язувався з моїм безпосереднім керівником, просив не педалювати ситуацію, а він більше не буде робити так, як зробив цього разу. Бо йому телефонували журналісти. Тож вирішено зам'яти ситуацію», - повідомила пані Оленко.

До речі, директору департаменту освіти Кіровоградської ОДА про ситуацію з вчителькою нічого не було відомо. І загалом видача такого сертифіката стосується більше компетенції департаменту охорони здоров’я. Однак, у разі звернення про таку ситуацію департамент освіти може клопотати перед департаментом охорони здоров’я про призначення повторної психіатричної перевірки.

"Єдине, що ми можемо зробити - попросити департамент охорони здоров'я переглянути розгляд питання. І, можливо, вже не один психіатр, а колегіально розглянуть це питання й приймуть інше рішення", - відзначив Володимир Таборанський.

 

Валерія Жовтун. Фото kafedra.com.ua, з Фейсбук-сторінки Helgi Yoshy Olenko 

 

 

Поширюйте

Коментуйте


Реклама