файно

7 змін які чекатимуть на пацієнтів після реформи екстреної допомоги

Опубліковано . в Статті

Кількість переглядів - 2667

Сьогодні, 3 березня, під час пресконференції в Українському кризовому медіа центрі представники МОЗ та Національної служби здоров’я розповіли, що чекати лікарям і пацієнтам після реформи екстренної меддопомоги, а також як фінансуватиметься цей напрям.

 

36 copy

Кошти, які потраплять від Національної служби здоров’я на рахунок закладу екстреної медичної допомоги є добутком тарифу на одну особу та кількості населення в області, яку обслуговує мед заклад, розказала Оксана Мовчан, виконуюча обов’язки голови Національної служби здоров’я України.

Тариф буде єдиним незалежно від регіону. І число потенційних пацієнтів ( мешканці регіону) просто множитиметься на нього. Саме таку суму гарантовано отримає мед заклад, а як витрачати гроші вирішуватиме сам.

«Керівник центру надання екстреної допомоги може сам вільно розпоряджатися цими коштам на підставі колективного договору. Він зможе встановлювати премії, або спрямовувати кошти НСЗУ на розвиток закладу», - каже Мовчан.

Що зміниться для пацієнтів?

За словами очільниці НСЗУ покращиться реагування і знизиться шанс того, що пацієнта привозять у мед заклад, де його не можуть прийняти, бо немає місць або потрібного обладнання.

1. Швидкість і точність реагування зросте

«Номер залишиться той самий – 103. Але принципово зміниться те, що відбувається на тому кінці слухавки. Всі Центри екстреної медичної допомоги будуть під’єднані до єдиної центральної системи «Централь 103». Це вплине на швидкість і точність реагування. Це означає, що вас не привезуть в лікарню, де буде в черзі ще 15 осіб, або в лікарню де вам не зможуть надати допомогу», - пояснює Мовчан.

Швидка розумітиме, що везе особу, яка потрапила в екстрену ситуацію до тої лікарні де вже є контракт із НСЗУ на відповідну послугу, тобто саме там людина може отримати безоплатну допомогу.

У цій системі наше оперативно-диспетчерське управління бачить абсолютно кожну машину. Кожен медпрацівник вносить всю інформацію про пацієнта, використання медикаментів, яку допомогу надали і куди відвезли на госпіталізацію.

2. Медики, правоохоронці і рятувальники працюватимуть спільно

«Це незабаром нам дозволить вийти на рівень обслуговування населення за яким працює служба 911 в США, коли на один дзвінок реагує відразу кілька служб: і швидка, і правоохоронці, і рятувальники», - каже посадовиця.

3. Везтимуть не в найближчу лікарню, а ту, яка має обладнання для лікування

«Якщо, наприклад, стався інфаркт. Викликали швидку. То пацієнта везтимуть в ту лікарню, яка уклала контракт з НСЗУ і де можуть зробити коронографію і стентування. Це надзвичайно важлива зміна. Бо ж до цього маршрути були побудовані так, що людину з інфарктом чи інсультом везли туди, де їй допомогу часто надати не могли», - каже Тетяна Бойко, начальник Управління комунікацій НСЗУ.

4. Швидка приїжджатиме швидше

Екстрена допомога буде надаватись будь-якій людині безкоштовно.
МОЗ передбачає, що після реформи швидка має доїжджати за 10 хвилин по місту і за 20 хвилин у сільській місцевості.

5. У бригаді швидкої будуть парамедики або лікарі

«Є затверджений план на цей рік. У нього входить створення центрів перепідготовки, і перепідготовка фельдшерів на парамедиків. Однак це не ліквідує лікаря. І оскільки ми кажемо, що Центри екстреної допомоги це комунальні некомерційні підприємства, то вони самі вирішують, хто саме буде їздити в бригаді», - каже Дмитро Луфер, заступник міністра охорони здоров’я України.

6. Надавати першу допомогу навчать волонтерів

«Є ідея про створення реєстру навчених волонтерів. Людей, які пройшли спеціальне навчання і готові надавати допомогу. Ми б могли їх сповіщати у випадках значних техногенних або інших катастроф. Щоб вони, якщо знаходяться найближче, прибули туди і почали надавати допомогу», - каже Дмитро Луфер.

7. Швидку проситимуть викликати лише в екстрених станах

Для того, щоб зміни відбувались швидше має мінятись і підхід пацієнтів до виклику швидкої.

«Якщо у вас температура нижче 39 і ви ще не пробували її збивати, але на вулиці дощ і ви не хочете звертатись до сімейного лікаря, це ще не привід для виклику швидкої допомоги. Тому що коли ви на ось таку річ викликаєте швидку, десь є людина з ДТП, десь є людина з інфарктом, яка потребує її більше», - каже Бойко.

Анастасія Дзюбак

 

G

Сподобалася стаття?

Реклама

Додати коментар

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без додаткових попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані до МВС, якщо від органів внутрішніх справ надійшов відповідний запит.

У коментарі заборонено додавати лінки та рекламні повідомлення

Захисний код
Оновити