Де сховатись у Кропивницькому під час надзвичайної ситуації
При будь-якій надзвичайній ситуації, війні чи буревії, кропивничанам радять ховатися в найближчих укриттях. Це можуть бути як підвали багатоповерхівок, так і погреби у приватному секторі.
Де укриття?
Посеред міста немає єдиного спеціального об’єкта – де б могли сховатися кропивничани в разі надзвичайної ситуації. Натомість є пристосовані об’єкти тимчасового укриття населення.
Загалом у наявних захисних спорудах і тимчасових найпростіших укриттях може сховатися 100% містян. Йдеться про 240 тисяч людей.
Про це «Гречці» повідомили у відділі з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міськради.
Звісно, враховуючи низку законодавчих указів, укриття населення в тих чи інших місцях залежиться від зони надзвичайної ситуації. Наприклад, при введенні воєнного стану і активних військових діях механізм введення захисту населення має свої особливості.
Однак, підвали, погреби – це найпростіші укриття, які кропивничани можуть використовувати у разі надзвичайної ситуації.
Йдеться про 190 тимчасових найпростіших укриттів:
- 161 технічний підвал у багатоквартирних будинках;
- 22 підвали та цокольні поверхи в магазинах і ресторанах;
- 7 підвалів та цокольних поверхів в позашкільних навчальних закладах.
Тобто, як пояснює начальник відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Сергій Коваленко, при відповідному сигналі кропивничани мають сховатися в найближчому укритті.
Перелік підвалів, які можуть бути використані для захисту населення в місті можна знайти за посиланням.
Цей перелік нині уточнюється. Тривають перевірки цих укриттів на відповідність технічним вимогам.
Також в Кропивницькому нині є 54 захисні споруди цивільного захисту, які в народі звикли називати “бомбосховищами”. Йдеться про укриття подвійного призначення: як для працюючого, так і не працюючого населення в разі необхідності.
Потреба для працюючого населення у сховищах цивільного захисту складає 27 споруд місткістю 10390 людей для підприємств установ та організацій, що продовжують свою роботу в особливий період.
У решти захисних спорудах, розрахованих на укриття 14,6 тисячі людей, укриватимуться в разі необхідності персонал підприємств та населення, що проживає поблизу.
Як потрапити до укриття?
Кожне з підвальних приміщень під багатоповерхівками розраховане на певну кількість людей, які там можуть розміститися залежно від площі приміщення. Наприклад, при розмірі підвалу в 600 кв. м може розміститися 213 людей.
Ці приміщення приводять у належний стан, розчищаються від сміття. І закриваються на ключ. Закриваються, аби підвал знову не засмітили. Ключі від підвалу знаходяться у керівництва ЖЕО, завідувача будинку.
Однак згідно з законом, як пояснив пан Коваленко, в разі введення воєнного стану протягом 12 годин оновлять заготовлені таблички про найпростіше укриття, а двері в укриття будуть відкриті постійно.
Чи можна ховатись в погребах?
Як показала навіть ситуація зі смерчем, який пронісся Кропивницьким 2020-го, варто знати, де ліпше ховатися від негоди.
У приватному секторі люди можуть і мають ховатися у своїх погребах. Це «Гречці» підтверджують і в міськраді. Йдеться про 24 465 погребів і підвалів у приватному секторі міста.
З порад, наприклад, від пана Коваленка, аби завжди напоготові був сучасний ліхтарик із запасом батарейок. Адже в разі надзвичайної ситуації вірогідно не буде і світла.
А ще напоготові в кожній родині має бути «тривожний рюкзак», про вміст якого «Гречка» вже писала раніше.
Що робити при надзвичайній ситуації чи війні
Для українців створили брошуру з практичними порадами, як діяти у разі надзвичайної ситуації або війни.
Брошура містить практичні поради:
Ще одна брошура, розрахована на те, як психологічно підготувати дітей до можливих надзвичайних ситуацій.
Пояснення відбуваються у формі розмови та гри:
Підготувала Валерія Жовтун