Обговорюють серіали та хобі: як школярам вивчати англійську з ровесниками із США

14:50, 30 Серпня, 2022
300855641 756776848911804 6425453841531825797 n

 Кропивницька школярка Світлана Якуніна бере участь у програмі ENGin, в якій вона безкоштовно вивчає англійську мову, спілкуючись із 15-річною волонтеркою з США.

Дівчинка розповіла “Гречці”, що займатися за цією програмою їй дуже подобається. За період участі в програмі Світлана змогла значно покращити свій рівень англійської і не планує зупинятися.

“Програма називається ENGin. Я дізналася про неї від мами, яка й запропонувала мені подати заявку. Ми займаємося 1 раз на тиждень по 1 годині”, – розповідає учасниця програми.

Для участі в програмі спочатку потрібно було заповнити анкету про себе і вказати свій рівень англійської. Потім пройти тест на визначення рівня англійської учасника. Далі пройти співбесіду і розповісти про себе.

“Для тих у кого рівень знання англійської відносно нижчий, то обирають співрозмовника з України, який знає дуже добре англійську як носій мови. Якщо рівень вищий, то вам підберуть волонтера вашого віку з іншої країни, у мене, наприклад, носій мови Сілвія Меріл (ред. – Sylvia Merrill), вона живе у Нью-Йорку, їй п’ятнадцять років”, – зазначає Світлана.

Крім того, дівчинка говорить, що такий спосіб вивчення іноземної мови їй дуже подобається тим, що не доводиться вивчати граматику. А от в процесі спілкування вона із Сілвією обговорює серіали, книги, проходять разом тести, говорять про хобі, школу, тварин, здоров’я і т.д.

“Минуло два місяці, як моя 13-річна донька бере участь у програмі ENGin. Донька у школі вивчає англійську мову сім років 5 разів на тиждень, але, на жаль, практики розмовної мови з носієм у неї не було. Зараз вона має щотижневу практику на розуміння і говоріння з носієм мови. Дуже важливо, що донька говорить зі своєю одноліткою. У них спільні інтереси, вони обговорюють фільми, розповідають про власні захоплення і книги, родину та друзів”, – розповіла мама учасниці програми Оксана Якуніна.

За словами пані Оксани, волонтерка Сілвія терпляча і толерантна, цікава співрозмовниця і дуже відповідально ставиться до того, що робить.

Вона наголошує, що ця програма унікальна, адже допомагає інтегруватися українцям у світ. Без англійської мови українці не зможуть налагодити контакти зі світом, побороти власну невпевненість.

“А ще мова обов’язково допоможе українцям якнайшвидше відбудувати Україну після перемоги. Дякую усім, хто працює в Програмі. І ще маю побажання розширити вікові рамки, адже я теж хочу спілкуватися зі світом”, – акцентувала Оксана Якуніна.

В свою чергу, волонтерка Сілвія розповіла, що Світлана – єдина студентка, яка зараз з нею навчається. Від програми вона також для себе отримує дуже корисний досвід.

“Робота з цією програмою допомогла мені розвинути навички спілкування та дізнатися про процес вивчення мови. Для мене та й загалом для всіх, хто зараз вивчає другу мову – це дуже корисний досвід, адже дає змогу дізнатися, які методи використовуються для вивчення мов”,- прокоментувала Сілвія.

Yakunina

Також вона зауважила, що бере участь у цій програмі, адже їй цікаво бути по інший бік мовної освіти. Крім того, це форма волонтерства, якою вона вміє займатися, і їй подобається працювати зі Світланою.

Зазначимо, ENGin – це неприбуткова організація, що поєднує українську молодь з іноземцями, які вільно спілкуються англійською мовою, для безкоштовної розмовної онлайн практики та налагодження міжкультурних зв’язків. У програмі працюють зі студентами віком 10-35 років та волонтерами віком від 14 років.

Студентам пропонують займатися зі своїм волонтером щотижня по 1 годині, або двічі на тиждень по 30 хвилин.

При цьому просять про мінімальне 3-х місячне зобов`язання до участі у Програмі ENGin.

Наразі ця безкоштовна можливість доступна для української молоді 10-35 років. Для участі в програмі потрібен базовий рівень англійської мови, доступ до Інтернету для відеочату зі своїм волонтером.

Щоб стати учасником програми, необхідно заповнити коротку анкету та пройти тест на знання англійської. За кілька днів на email надійде запрошення на інтерв’ю з представниками Програми. Кожного учасника перевіряють на відповідність Програмі. Потім учасників поєднують між собою на основі переваг, інтересів і графіків, щоб забезпечити ефективне і взаємно приємне спілкування.

Після того, як знайдеться пара, ENGin підтримує учасників і волонтерів протягом усієї участі в Програмі за допомогою порад, ресурсів і сервісу вирішення проблем.

Багато волонтерів Програми живуть в США, проте є і волонтери з понад 80 різних країн. Деякі з них проживають в Україні.

Організатори програми проводять інтерв’ю з кожним волонтером, щоб переконатися, що він/вона вільно володіє англійською мовою.

Особливість навчання за програмою ENGin полягає в тому, що вона об’єднує тих, хто вивчає англійську мову, з англомовними волонтерами з усього світу для проведення щотижневих онлайн-сесій у відеоформаті. При цьому приділяється велика увага процесу поєднання студентів із волонтерами – на основі їхніх уподобань та інтересів, щоб їхнє спілкування було приємним та максимально корисним. Програма повністю безкоштовна для учасників, відкрита для української молоді, яка має базові знання англійської мови та готова приділяти час заняттям із волонтером.

Більше дізнатися про програму та умови участі в ній можна за цим посиланням.

 

Останні новини по темі

Комунікація воюючої країни зі Світом, своїми громадянами, бізнесом (ПОДКАСТ)

300520988 3285735231674686 1250526250563382813 n
299982687 1252192058874316 3016390634168197875 n

Адаптивність, оновлення змісту предметів, креативне мислення: Нові виклики для освіти у поствоєнний час (ПОДКАСТ)

Читайте також

Наближаються зимові свята. І саме зараз хочеться посмакувати смачним і запашним печивом з тонким ...

11:08, 3 Грудня, 2023

Світловодська громада, що на Кіровоградщині, повідомила про загибель земляка, захисника Романа ...

18:56, 2 Грудня, 2023

У Кропивницькому сьогодні, 2 грудня, на площі перед будівлею міськради вшосте відбувся мітинг ...

18:47, 2 Грудня, 2023