Історія переселенців: відомі тренери хочуть лишити у Кропивницькому баскетбольну школу Харкова

10:18, 10 Вересня, 2022

Через війну, яку розв’язала проти Ураїни країна-агресор росія, мільйони українців змушені були покинути свої домівки та стати вимушеними переселенцями.

Кілька десятків тисяч знайшли свій прихисток у Кропивницькому. Серед них – родина відомих харківських тренерів із баскетболу Елеонора та Олег Чек.

Вона – тренер вищої категорії, була головним тренером збірної України серед дівчат до 18 років (U-18), асистентом тренера збірної у віковій категорії U-16. Вихованки нашої співрозмовниці займали призові місця в юнацьких чемпіонатах України.

У квітні титулована тренерка змушена була з чоловіком залишити рідне місто та переїхати у Кропивницький, проте улюблену справу подружжя в нашому місті не залишило. Вони набрали групу дітей-переселенців та почали їх безкоштовно тренувати.

«В мене зараз повна група дітей-переселенців. З ними я працюю безкоштовно відпочатку літа. Зараз я хочу набрати місцевих діточок, тому що війна закінчиться, ми повернемося до Харкова, а я дуже хочу лишити у Кропивницькому баскетбольну школу мого рідного міста. У кожного тренера є свій почерк, але філософія баскетболу у кожного тренера різна», – поділилася вона з «Гречкою».

З вересня баскетбольну родину взяли на роботу тренерами-викладачами в комплексну ДЮСШ №4 обласного центру. Зараз Елеонора з чоловіком Олегом набирають у свої групи дівчат і хлопців.

Елеонора Чек розповіла, що з Кропивницьким уже була знайома, адже у місто раніше приїжджала зі своєю командою БК «ХАІ». Тут її вихованки брали участь у жіночому чемпіонаті України в Суперлізі.

«Ми познайомилися з вашим чудовим містом, зараз особливо приємно вразив Дендропарк. Весною ми їздили всією родиною дивитися на відомі всім тюльпани. В Харкові дуже багато квітів, клумб, зелені. У Дендропарку відпочиваємо душею, тому що він як шматочок Харкова, нагадує нам рідне місто» – зізнається вона.

Внаслідок військової агресії, яку розв’яаза росія, багато харків’ян тренерів, спортсменів стали вимушеними переселенцями та поїхали в інші населені пункти України, а значна частина емігрувала за кордон. Серед них – її баскетболісти.

2022 09 Chek

«З Харкова багато моїх із чоловіком вихованців виїхали за кордон. Там їх розібрали «як гарячі пиріжки». Всі влаштувалися до клубів. Коли є час, я з ними спілкуюся, – розповідає пані Елеонора. В мене теж були пропозиції виїхати і там тренувати, але тут моя родина. Моїй мамі 85 років, вона дуже хворіє. Я не можу її залишити нікому, тому зробила вибір на користь родини».

До речі, 7 вересня виповнилося 30 років, як Елеонора Чек працює тренером, маючи єдиний запис у трудовій книжці. Такою відданістю улюбленій справі в Україні можуть похвалитися одиниці тренерів.

«У мене єдиний запис у трудовій книжці. Таким результатом, думаю, не кожен може похвалитися. Серед досягнень – я виховала майстра спорту, кандидатів у майсти спорту, дуже багато спортсменів високого класу» – додала харків’янка.

Наша співрозмовниця вважає головними якостями патріотизм, самовідданість, наполегливість, боротьба за честь клубу на змаганнях, бажання перемагати. Їх вона закладає своїм вихованцям під час тренувань,

«Для успішних виступів моїх баскетболістів, вважаю важливим також відчуття партнера, команди. Це найголовніші якості в ігровому виді спорту. А все решта – швидкість, спритність, техніка, все це прийде. Гравець повинен вміти дружити, спілкуватися. Група переселенців, яких я треную в Кропивницькому, вони неймовірні. Після роботи з ними я просто отримую задоволення! Вони за три місяці згуртувалися, здружилися. Самі вони з різних міст, у кожного своя історія, але я бачу в їхніх очах вогонь. Діти-переселенці облаштувалися в цьому місті, заспокоїлися і налаштовані дуже позитивно» – переконана Елеонора Чек.

Для батьків, які хочуть, щоб їхня дитина підвищувала спортивну майстрність під керівництвом відомих харківських тренерів, телефонуйте за номером: 050-197-56-30

Профіль тренерки у «Фейсбук»
https://www.facebook.com/ella.chek.3  

Елеонора Чек тренує дітей у шостій школі (НВО №6), а її чоловік Олег – у 35-й (НВО №35).
Тренування безкоштовні.

2022 09 Chek32022 09 Chek1

 

Сьогодні працівники спортивної галузі відзначають своє професійне свято – фізичної культури та спорту. «Гречка» вітає усіх причетних до цього свята, передусім тренерів, спортсменів, працівників спортивної галузі, ветеранів спорту. Бажає їм здоров’я, особистих перемог у житті, професійній діяльності, успішних виступів на національній і міжнародних аренах, подолання непідкорених вершин та головне – перемоги над ворогом, який посягнув на українську землю!

 

Останні новини по темі
У Кропивницькому жертв насильства захищатимуть бригади соціально-психологічної допомоги
schelter
85f57f01 951f 443b 8b5c 565fe322fa95
Збут – основний виклик: на засіданні Аграрної ради обговорили проблеми сільгоспвиробників Кіровоградщини (ФОТО)
Читайте також

В Кіровоградській області розпочалися конкурси на посади інспекторів «Служби освітньої безпеки». Анкети прийматимуть із 17 до 30 червня 2024 року включно....

11:08, 18 Червня, 2024

Щоденник — один із різновидів поліграфічної продукції, який має формат книги та призначений для ведення щоденних записів. Він представляє собою стильний аксесуар ділової людини ...

10:17, 18 Червня, 2024

Вибір риболовних приманок – одна з найважливіших умов для успішної ловлі. Саме наживка здатна привернути увагу риби та спонукати її до клювання. Якщо з нею буде щось не так – га...

09:23, 18 Червня, 2024