Жодного розглянутого питання і без звільнення голови: чим “відзначилися” депутати на сесії облради (ФОТО)

17:45, 31 Березня, 2023

Сьогодні, 31 березня, Кіровоградська обласна рада повинна була провести сесію, на яку винесли низку вагомих для області питань. Проте депутати протягом шести годин так і не почали розглядати жодного питання порядку денного та оголосили перерву на поки що невідомий термін.

 

У сесійній залі сьогодні зібралися 54 депутати та депутатки із 62-ох. Із традиційного розвитку подій на сесіях, вони встигли тільки зареєструватися та під гімн офіційно відкрити сесію.

Далі прозвучала пропозиція депутата від фракції “За майбутнє” Олександра Горбунова внести до порядку денного питання про звільнення з посади голови обласної ради Сергія Шульги. Проєкт рішення стосовно цього підготували та підписали 35 депутатів обласної ради.

“Гречці” вдалося з’ясувати, хто із депутатів підписалися під ініціативою звільнити голову обласної ради Сергія Шульгу:

222

328478568 475067701410797 3700396611354703388 n

З цього моменту у сесійній залі почалися бурхливі обговорення та депутати фактично так і не розглянули питання порядку денного – більше того, навіть не затвердили його.

Які питання мали сьогодні розглядати на сесії

2 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Згідно з переліком питань, сьогодні депутати повинні були розглянути та прийняти рішення щодо змін в обласному бюджеті. Із пояснення до цього проєкту рішення, мова йде про збільшення бюджету області на поточний рік на майже 11 мільйонів гривень, яке мало би відбутися за рахунок перерахувань із держбюджету та субвенцій із місцевих бюджетів.

Також два питання стосувалися реорганізації медичних закладів області. Мова йде про Олександрійський шкірно-венерологічний диспансер, який планують приєднати до Олександрійського онкологічного диспансеру, та Олександрійський наркологічний диспансер, який хочуть приєднати до Олександрійської психіатричної лікарні.

Було і питання про внесення низки територій у Кетрисанівській громаді до природозаповідного фонду місцевого значення.

А ще у порядку денному цієї сесії стояло і питання щодо того, аби Департамент охорони здоров’я Кіровоградської ОВА взяв під контроль закупівлю онкологічного обладнання обласним онкодиспансером.

Зазначимо, мова йде про закупівлю гамма-терапевтичного апарату. Раніше “Гречка” писала, що між гендиректором Кіровоградського обласного онкоцентру Констянтином Яринічем та головою Кіровоградської облради Сергієм Шульгою виник публічний конфлікт. Яриніч вважає, що голова облради цілеспрямовано перешкоджає діяльності медзакладу. Очільник онкоцентру говорить, що такі дії призведуть до знищення закладу. Шульга ж підозрює, що заклад купив неякісне обладнання у сумнівного постачальника і хоче це перевірити.

Депутати протягом усього часу, поки велися перепитії що включення чи не включення питання про звільнення Сергія Шульги в порядок денний сесії 31 березня, неодноразово наголошували, наскільки ці питання важливі для області і що їх потрібно обов’язково розглянути.

Проте, як ми вже згадували, жодне питання так і не розглянули.

9 copy

Чому депутати так і не опрацювали жодного питання

Питання щодо звільнення Сергія Шульги ініціатори попросили поставити першим на розгляд. Юристка апарату обласної ради пояснила, що згідно з регламентом, законом про місцеве самоврядування та нормами, які діють на період воєнного стану, дозволяється вносити на голосування проєкт рішення, який не був опублікований впродовж 10 днів до сесії.

Проте деякі депутати вважали, що це порушення регламенту і тому питання не варто вносити до порядку денного. Вони вимагали перерви, аби ознайомитися із відповідним проєктом рішення і щоб ініціатори зареєструвати його належним чином.

1 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Після перерви депутатка Марина Осіпова (“Радикальна партія Олега Ляшка”) заявила, що вона з однопартійцями заперечують щодо винесення цього проєкту рішення.

Голова облради Сергій Шульга поцікавився, чому винесення цього питання є таким нагальним саме сьогодні?

7

Олександр Горбунов пояснив, чому було ініційовано це питання. За його словами, це реакція на діяльність голови облради. Депутат сказав, що однією з причин є відмова голови облради відзвітувати про свою роботу просто зараз і питання щодо звітів про роботу комунальних підприємств, які, на його думку, проводять непрозоро.

3 copy copy copy copy copy copy copy copy

В свою чергу депутатка Людмила Давиденко (пройшла в облраду від “ОПЗЖ”) взагалі забрала картку голови облради та його заступника, блокуючи роботу сесії.

Після тривалих емоційних обговорень депутати таки спробували почати роботу.

Голова облради виніс на голосування питання щодо затвердження порядку денного. “За” проголосували лише 7 депутатів, відповідно рішення прийнято не було.

Тривалий час депутати просто сиділи, не розуміючи, як діяти далі, аби це було в межах законодавства. Опісля о 12:00 відправилися на перерву.

13

Після цієї перерви голова облради оголосив, що апарат ради визнав такі дії ініціаторів та порядок внесення рішення до порядку денного неправильними та незаконними.

6 copy copy copy copy copy copy

Проте депутат Олександр Чорноіваненко зауважив, що апарат ради не може вирішувати чи керувати рішеннями депутатів, а тим паче, коли йдеться про більшість депутатів.

Депутатка Людмила Давиденко продовжила наполягати на оголошенні перерви у роботі сесії на 10 днів. Аби у законний спосіб цей проєкт рішення подали, а депутати нормально могли розібратися у проєкті та його преамбулі.

Депутат Олександр Горбунов (“За майбутнє”) заново ж вніс пропозицію внести питання до порядку денного.

Після продовження обговорень, депутат Сергій Коваленко (“Європейська солідарність”) наголосив, що зараз пропонується не розглядати питання, а внести його до порядку денного, що абсолютно не порушує регламент, бо це напряму права депутатів вносити з голосу ті чи інші питання. Тому Коваленко попросив знову ж таки, поставити на голосування питання щодо включення цього проєкту рішення до порядку денного.

5 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

Проте депутат Сергій Гриценко (“Радикальна партія Ляшка”) продовжив наполягати відкласти це питання, аби детальніше ознайомитися із проєктом рішення та аби його подали заново у звичний відповідний нормам спосіб. Також він запропонував знову перейти до прийняття порядку денного таким, який він був сформований до сесії.

8

Сергій Шульга прийняв цю пропозицію та знову поставив на голосування прийняття порядку денного. “За” проголосували тільки 10 депутатів, знову не прийнявши його.

Бурхливі обговорення продовжилися.

О 13.58, так фактично і не розпочавши роботу і не прийнявши навіть порядку денного, Сергій Шульга запропонував знову оголосити перерву.

Після вже цієї перерви, не дивлячись на не прийнятий вцілому порядок денний, голова обласної ради поставив на голосування перше питання про зміни в обласному бюджеті. Депутати віддали за це лише 18 голосів, не прийнявши його.

10

Згодом “Батьківщина” та “Європейська солідарність” заявили, що на їхню думку, голова облради блокує роботу сесії і покинули залу всім складом фракцій. До них приєдналася і фракція “За майбутнє”.

Голова облради Сергій Шульга тоді запропонував провести реєстрацію депутатів, які лишилися в залі, аби розуміти, чи є кворум для продовження сесії.

Зареєструвалися 20 депутатів – сесія не повноважна. У зв’язку з цим оголосили перерву на поки що невідомий термін. Про час та дату проведення сесії повідомлять пізніше.

12

4 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy

11 copy

 

Останні новини по темі
«Постінор» за рецептом? Де отримати екстрену контрацепцію у Кропивницькому (ОНОВЛЕНО)
Liku pigulka
Ukrainska mova
У Кропивницькому оголосили набір на безкоштовні курси української мови: як записатися
Читайте також

Шорти — це базовий елемент гардероба на літній сезон. Якщо ви ще в пошуках свого ідеального фасону, то ця стаття для вас. У 2024 році жіночі шорти стали набагато зручнішими, адж...

10:55, 18 Липня, 2024

Кропивницький регіон долучився до проєкту «Укрпошта.Аптека», в рамках якого можна замовити доставку ліків до найближчого поштового відділення. Для цього достатньо мати телефон.&...

10:30, 18 Липня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 18 липня, через аварійні роботи жителі мікрорайону Радист тимчасово залишилися без води....

10:09, 18 Липня, 2024