Лонгріди

Батальйон «Святослав» продовжує нести службу в зоні проведення АТО (ФОТО)

. 3828

Батальйон патрульної служби поліції особливого призначення «Святослав» був створений в травні 2014 року на Кіровоградщині. 1 серпня 2014 року бійці батальйону склали присягу на вірність українському народові і досі залишаються вірними Україні.

У 2014 році, тоді ще у міліцейському батальйоні особливого призначення «Кіровоград»(нині – «Святослав») розпочали службу більшість діючих співробітників, які і нині складають його кістяк. Всіх їх об’єднує спільне бажання захистити громадян та державу під час виконання службових обов’язків у зоні проведення АТО.

Наразі бійці батальйону «Святослав» несуть службу на Луганщині. Серед них Ігор Качур та Валентин Татарченко, які прийшли добровольцями у підрозділ на початку його створення.

sviatt2

Капрал поліції Ігор Качур – з Новомиргородщини, мав досвід роботи у правоохоронних структурах, вступив до лав батальйону «Святослав» одразу ж після його сформування. Перед цим побував у міському військкоматі, аби вступити до Збройних Сил України. Проте чоловіку порадили зачекати, адже військова спеціалізація Ігоря на той момент не була актуальною: свого часу він проходив строкову військову службу на посаді водолаза-розвідника диверсійної групи в одному із спецпідрозділів. Втім просто сидіти та чекати Ігор не зміг та, коли почув, що створюється спецпідрозділ міліції, який боротиметься з тероризмом безпосередньо у зоні проведення АТО, то одразу ж виявив бажання служити у ньому. Під час відряджень до східних регіонів держави Ігорю Качуру довелося побувати у багатьох місцях Донбасу, де на той момент місцеві мешканці потребували захисту правоохоронців від протиправних посягань.

Влітку 2014 року побував у Дебальцевому. Співробітники батальйону «Святослав» у складі зведеного загону заступили у черговий добовий наряд із охорони громадського порядку та підтримання публічної безпеки у місті. Згодом надійшла оперативна інформація, що у колишньому напівзруйнованому приміщенні міської ради можуть переховуватися озброєні бойовики одного з бандугрупувань. До місця висунулися військові, працівники місцевого райвідділу та батальйону «Кіровоград», серед яких був і Ігор Качур. Інформація про переховування злочинців підтвердилася. На вимогу правоохоронців про припинення опору – пролунали постріли у відповідь. Під час перестрілки було поранено одного з правоохоронців місцевого райвідділу. Ігор Качур, у свою чергу, не розгубився та надав першу домедичну допомогу пораненому та допоміг евакуювати його з-під обстрілів. Завдяки особистій хоробрості та умінню бійця вчасно зреагувати у критичній ситуації, життя постраждалого вдалося врятувати. Пізніше були затримані і учасники стрілянини.

sviatt3

Ще один зі співробітників батальйону – капрал поліції Валентин Татарченко зі Знам’янщини, пішов служити до батальйону після строкової військової служби на початку його формування, у 2014 році.

У 2015 році під час відрядження до Вуглегірську на Донеччині бійці батальйону, зокрема Валентин Татарченко та Олександр Терещенко, заступили на службу з охорони громадського порядку та підтримання публічної безпеки на вулицях міста. Біля одного з нежилих приміщень правоохоронці помітили групу підозрілих осіб. До них підійшли бійці одного зі спецпідрозділів, а зловмисники у відповідь відкрили вогонь. Бійці «Святослава» одразу ж згрупувалися та почали відстрілюватися, чим допомогли вийти з-під обстрілів своїм колегам. Завдяки злагодженим діям наших спецпризначенців, вдалося уникнути жертв серед правоохоронців і мирного населення, затримати озброєних злочинців.

Позаду найгарячіші точки східного краю: Волноваха, Вуглегірськ, Дебальцеве, Золоте, Лисичанськ, Маріуполь та інші. Наразі бійці батальйону поліції особливого призначення «Святослав» продовжують нести службу в зоні проведення антитерористичної операції та оберігають спокій мирних громадян на під’їздах до Попасної та Лисичанська Луганської області.

За матеріалами прес-служби батальйону «Святослав»

Поширюйте

Коментуйте


Реклама