Ремонт укриття серед навчального року: чи відправлять школярів на дистанційку?

16:55, 04 Березня, 2024

У Кропивницькому в Інноваційній гімназії планують провести ремонт укриття. Через батьків попередили про те, що школярів переведуть на цей період на дистанційне навчання. Батьки сьогодні написали колективне звернення з проханням відтермінувати ремонт укриття. Яка наразі ситуація довкола укриття, з’ясовувала “Гречка”. 

Батьки просять відтермінувати  

Мама першокласниці, яка навчається в Інноваційній гімназії (колишня школа №35) Анастасія Чермашенцева в коментарі “Гречці” зазначила, що в п’ятницю, 1 березня, в шкільний Вайбер-чат від класної керівниці надійшло повідомлення про те, що гімназія з 8 березня переходить на дистанційне навчання. 

За словами жінки, перехід закладу на дистанційну форму навчання пов’язано з тим, що в укритті гімназії проводитимуть ремонт укриття. 

“Ми почали з’ясовувати, в чому причина такого рішення, дехто зателефонував до очільниці управління освіти міськради Лариси Костенко. Наразі адміністрація школи й міське управління освіти шукають шляхи вирішення питання. Є пропозиція першачків перевести на навчання в найближчий дитсадок. Проте це абсолютно незручно посеред навчального року переводити дітей на дистанційне, адже ремонт укриття можна робити влітку, під час канікул, хочемо, щоб діти надалі очно навчались, а ремонт робили, коли буде літо”, – підкреслила Анастасія. 

З її слів, наразі батьки написали колективне звернення з підписами, щоб відтермінувати ремонт, перенісши його хоча б на травень 2024 року. 

Також вони в колективному звернені просили адміністрацію під час повітряних тривог дозволити школярам спускатись на перший поверх, враховуючи правило двох стін. 

Що говорить директорка гімназії

У коментарі “Гречці” директорка гімназії Людмила Бондаренко зазначила, що до 1 вересня 2023 працівники ДСНС перевірили укриття, воно придатне, але все одно потребує ремонту. 

“Укриття по всім вимогам є, але потрібно ремонтувати, оскільки там відсутня вентиляція, підлога і електропроводка в поганому стані. Воно розраховане на 520 людей і там тільки одна вбиральня. Підлогу треба зробити, щоби пил не підіймався, вентиляція потрібна, бо вона відсутня, ще по тендеру нам відремонтують стелю і стіни, проведуть електропроводку”, – сказала директорка гімназії.

На сьогодні в міськраді назначена зустріч з представниками управління капітального будівництва, щоб домовитись про відтермінування ремонту.

“Якщо вийде відтермінувати строк початку ремонту укриття, то учні навчатимуться очно, якщо ні – є інші варіанти. Учні початкових класів зможуть очно навчатися в дитсадку № 14, з яким є домовленість, там учні початкової школи харчуватимуться і буде група продовженого дня. Чекаю рішення з міської ради”, – уточнила Людмила Бондаренко.

“Просто батьки звикли, що діти навчаються очно, тому і виникли незручності. Їх можна вирішити, в дитсадку першачки з трьох класів. Треті і четверті, а також учні старших класів навчатимуться дистанційно”, – зазначила директорка гімназії. 

Вона уточнила, що до очного навчання долучаться ті діти, батьки яких працюють і не мають змогу наглядати за ними. 

Організувати укриття за правилом двох стін, за словами директорки, не можна з безпекових питань. 

“Я не готова брати на себе таку відповідальність”, – підкреслила вона. 

Вона стверджує, що ремонт укриття планують починати заздалегідь, оскільки побоюються, що не встигнуть його виконати через брак працівників, яких можуть мобілізувати до війська. 

Хто виконуватиме ремонт укриття?

Ремонт укриття робитиме ТОВ “Кіровоградський будівельний альянс”. 

За даними системи Prozorro ця фірма також отримала підряди на ремонт:

Гімназія не єдина, де ремонт буде серед навчального року.

За словами кропивничанки Таміли, з цього тижня учні ліцею “Сокіл” також навчатимуться два дні дистанційно, а решта – очно. 

“В нас теж почнуть ремонт укриття в закладі посеред навчального процесу. Раніше діти один день (середа) навчались дистанційно, тепер два дні (середа і п’ятниця) “дистанційка”,- уточнила вона. 

***

Очільниця управління освіти міськради Кропивницького Лариса Костенко у коментарі “Гречці” зазначила, що наразі збирають інформацію від управління освіти і капітального будівництва. Завтра, 5 березня, для ЗМІ проведуть брифінг в міськраді щодо того, чи відтермінують ремонт.

Подякуй авторці!

Сподобалась стаття - можеш подякувати авторці гривнею

Останні новини по темі
«Вторгували» 2 мільйони: з Кіровоградобленерго стягнули 104 мільйони боргу
Суд обленерго ілюстрація
Долучайся до лав професіоналів: як стати спецпризначенцем
Читайте також

В громадах Кіровоградщини родинам полеглих воїнів передали державні нагороди, якими захисників відзначили посмертно....

17:06, 21 Квітня, 2024

Роман Червінський, якого обвинувачують у перевищенні повноважень і якого мали відпустити з-під варти 19 квітня, вже другу добу не виходить на зв’язок. Про його місцезнаходження ...

17:01, 21 Квітня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

16:37, 21 Квітня, 2024