У модульному містечку за майже мільйон євро досі не живуть переселенці: чому

15:08, 29 Лютого, 2024

У Знам’янці, що на Кіровоградщині, у липні 2023 року для вимушених переселенців встановили модульне містечко вартістю понад 33 мільйони гривень. Тоді на подію запросили журналістів і заявляли, що люди поселяться там у серпні 2023. Проте наразі там досі ніхто не проживає. “Гречка” дізнавалася чому так.

Історія модульного містечка за 800 тисяч євро

Нагадаємо, “Гречка” повідомляла раніше, що 21 липня, на відкриття першого на Кіровоградщині модульного містечка, яке змонтували для вимушених переселенців, запросили на урочисте відкриття журналістів та посла Чехії в Україні Радека Матулу.

У двоповерховому будиночку на 70 ліжок, з окремими санвузлами, душовими кабінами та загальною кухнею були облаштовані кімнати для проживання людей. В будівництві та облаштуванні модульного містечка допоміг уряд Чехії. 

Тоді міський голова Знам’янки Володимир Сокирко зазначав, що уряд Чехії провів тендер і виділив гроші в сумі близько 800 тисяч євро і закупив ці модулі і все необхідне для комфортного перебування переселенців: ліжка, матраци, шафи, побутова техніка (пральні машинки, електроплити, холодильники, посуд). 

Тоді ж, за словами Сокирка, з міського бюджету громади виділили близько 400 тисяч гривень на облаштування території модульного містечка, а саме асфальтування, встановлення огорожі. І стільки ж грошей виділили на  підведення комунікацій (водопостачання і водовідведення, електрику).

Перевезти переселенців зі шкіл, де вони мешкали, планували до середини серпня, оскільки в дітей розпочиналось навчання.  

Що з містечком зараз?

Переселенка Ольга, яка наразі мешкає у Знам’янці, на той час вона з чоловіком жила у місцевій школі. У Коментарі “Гречці” вона уточнила, що дійсно в середині серпня 2023 року їх зі школи виселили.  Нині вони живуть у гуртожитку, який облаштували на території лікарні.

“В лікарні зробили ремонт, переобладнавши його під гуртожиток. Проживаємо на території колишньої лікарні, модульне містечко поруч з нами, в мене вікна виходять якраз на цю будівлю. В ній ніхто не живе. Говорять, що там немає води й каналізації, тому будиночок не був готовий до заселення людей, хоч і стрічку перерізали і шампанське відкорковували і обіцяли нас поселити“, – говорить жінка. 

За її словами, лише два тижні тому почала приїжджати техніка і люди і рити траншею, проводити роботи. В гуртожитку подейкують про те, що якщо відкриють модульне містечко, то житимуть там люди по одному. Тобто сімейні пари залишаться і далі проживати в гуртожитку. 

“Ми з чоловіком живемо вдвох в кімнаті, є зручності. Решта одиноких з гуртожитку та тих, хто наразі живе в дитсадку, заселяться в майбутньому в модульне містечко, проте коли це буде невідомо. Люди побоюються там жити, оскільки там маленькі кімнати і оскільки будиночок металевий, взимку там буде холодно, а влітку спекотно”, – поділилась жінка.

Подейкують, що роботи планують зробити в березні і почнуть заселяти людей. 

Позиція влади 

У коментарі “Гречці” заступник міського голови Знам’янки з комунальних питань Олег Гребенюк зазначив, що минулого року на загал представили “монтажні роботи”, а не відкривали містечко.

Хоча на сайті міськради “Гречка” знайшла офіційну інформацію, де липневу подію називають “урочистим відкриттям модульного містечка”.

“Тоді не відкриття було, ми показали, що було змонтовано. Ми наймали людей, які монтували, а Чеська народна республіка оплатила монтаж. Тоді ми продемонстрували, що об’єкт прибув на територію громади, він встановлений і змонтований. Наразі є купа додаткових питань щодо водопостачання, водовідведення, пожежної сигналізації, відеонагляду”, – зазначив він.

З його слів, монтажні роботи у 2023 році були завершені, наразі ведуться роботи щодо підведення водопостачання і водовідведення, також тривають роботи щодо отримання технічних умов. 

“Наразі немає грошей у держбюджеті і казначейська служба не сплачує за технічні умови. Частково техумови з електропостачання вже виконані. Пожежну сигналізацію ще не зробили, проєкт на водовідведення ще не отримали, тобто ще є трохи кропіткої роботи”, – сказав Олег Гребенюк. 

З його слів, не було можливості монтувати комунікації через відсутність конфігурації об’єкта. 

“Намагаємось до березня встигнути, але гроші казначейська служба не пропускає і ми не в змозі оплатити ті роботи, які вимагають оплати, залишились внутрішні роботи, зараз всі зусилля зосереджені на тому, щоб було відкриття, але не все від нас залежить, оскільки проблема з оплатою рахунків через державну казначейську службу”, – сказав він. 

Попередньо відкриття планують на весну 2024 року.

Останні новини по темі
Багатше тільки Кличко: Райкович потрапив у рейтинг найзаможніших очільників міст та областей
Рейтинг зарплат Райкович Кличко ілюстрація
Смертельна ДТП: ексочільник Кіровоградщини постане перед судом
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024