Багатше тільки Кличко: Райкович потрапив у рейтинг найзаможніших очільників міст та областей

15:10, 29 Лютого, 2024

Під час воєнного стану Реєстр декларацій був закритий, проте його знову зробили публічним. Пропонуємо порівняти зарплати, заощадження та нерухомість голів обладміністрацій та міських рад обласних центрів, задекларованих у 2022 році.

Нагадаємо, що від початку повномасштабного вторгнення Реєстр декларацій в Україні був закритий. Вже у вересні 2023 року у Верховній Раді ухвалили рішення про публічність декларацій.

Журналісти NV проаналізували статки голів міськрад та обласних адміністрацій, які вони задекларували у 2022 році. За результатами дослідження склали рейтинги, у кого з посадовців найбільше нерухомості, найбільші зарплати чи доходи. У три рейтинги потрапив колишній голова міськради, а нині очільник Кіровоградської обласної військової адміністрації Андрій Райкович.

Найбільші зарплати посадовців за 2022 рік

У рейтингу за доходами, отриманими за 2022 рік, журналісти склали рейтинг серед мерів обласних центрі та очільників ОВА. Варто зазначити, що у розрахунок бралися не лише посадові оклади, а й доходи дружин чи чоловіків, дивіденди, депозитні відсотки – тобто всі доходи, казані у деклараціях.

За цими підрахунками рейтинг за найбільшими доходами очолив голова Кіровоградської ОВА Андрій Райкович. Нагадаємо, що він раніше був головою Кропивницької міської ради, а 8 березня 2022 року його призначили головою обладміністрації.

Згідно з декларацією, за 2022 рік Андрій Райкович загалом отримав виплат на 40,4 мільйона гривень, з яких:

  • 37 мільйонів роялті від ТОВ «Міа-Люкс», бенефіціаром якого він є;
  • 2 мільйони дивідендів від різних компаній;
  • 671 тисяча гривень зарплати від ОВА;
  • 217,7 тисячі гривень пенсії,
  • 143 тисячі гривень відсотків від банку;
  • 95 тисяч зарплати від Кропивницької міської ради;
  • 39 тисяч гривень соцвиплат від міськради.

На другому місці після Андрія Райковича у цьому рейтингу йде міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, який разом з дружиною за 2022 рік отримав загалом 39,8 мільйона гривень.

За ним йде мер Черкас Анатолій Бондаренко з доходами родини за рік у сумі 10,67 мільйона гривень, а також очільник Вінниці Сергій Моргунов, який має 7,46 мільйона за 2022 рік.

Скільки грошей у мерів та голів ОВА

Якщо порівняти посадовців в обласних центрах за загальним рівнем статків, вказаних у деклараціях за 2022 рік, то найбагатшим виявився очільник міськради Києва Віталій Кличко. Згідно з декларацією, він має загалом 8,9 мільйона доларів на банківських рахунках.

Друге місце у цьому рейтингу посів Андрій Райкович. У нього нарахували в декларації 2,48 мільйона доларів, з яких:

  • у готівці зберігалися 720 тисяч доларів, 340 тисяч євро та 30,4 мільйона гривень;
  • на банківських рахунках було 110 доларів, 309 700 євро та 9,88 мільйонів гривень.

На третьому місці у рейтингу виконуючий обов’язки голови міста Рівне Віктор Шакирзян із грошовими активами у сумі 1,39 мільйона доларів, а за ним – мер Дніпра Борис Філатов із 897,5 тисячами доларів у декларації за 2022 рік.

Кінцевим у п’ятірці найбагатших очільників – мер Чернівців Роман Клічук, який задекларував загалом готівкою і на банківських рахунках на суму у 735,4 тисячі доларів.

Власники нерухомості серед посадовців

Якщо продивитися декларації очільників міст та областей, то найбільше нерухомості за 2022 рік задекларував мер Черкас Анатолій Бондаренко. Його родина має загалом вісім квартир і будинків, а також 10 земельних ділянок.

Друге місце у рейтинзі за кількістю нерухомості посів очільник Миколаївської обладміністрації Віталій Кім, який разом з дружиною у 2022 році мали у власності сім квартир.

За ним йде голова Чернівецької ОВА Руслан Запаранюк із шістьма квартирами, а також голова міськради Дніпра Борис Філатов, який має 5 житлових об’єктів.

А от п’яте та шосте місця у цьому рейтинзі за кількістю нерухомості між собою розділили Андрій Райкович та голова Житомирської ОВА Віталій Бунечко. Райкович у декларації за 2022 рік вказав три житлові будинки (на 118, 46 та 45 квадратних метрів), дачний будинок на 67 «квадратів» та 11 земельних ділянок.

Віталій Бунечко у декларації вказав, що нерухомості у власності немає, а орендує квартиру площею 107 квадратних метрів у Житомирі. А його дружина Олена Горбатюк-Бунечко вписала власні три квартири Львові та ще одну – у частковій власності.

Останні новини по темі
У кропивницькій поліклініці за місяць замінять ліфт за 3,3 мільйона
У модульному містечку за майже мільйон євро досі не живуть переселенці: чому
Читайте також

У п’ятницю, 24 травня в Кіровоградському райсуді продовжили засідання щодо обвинувачення контррозвідника Романа Червінського у перевищенні повноважень у справі, пов’...

20:26, 24 Травня, 2024

З кожним роком технології відіграють все більшу роль у нашому повсякденному житті, включаючи й фінансову сферу. І одним із найновіших та найзручніших розвитків в цьому напрямку ...

19:37, 24 Травня, 2024

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

18:25, 24 Травня, 2024