“Я свою роботу робив як українець”, – мешканець Снігурівки, який із окупації допомагав ЗСУ

14:58, 16 Лютого, 2024

У 2022 році село Снігурівка, що на Миколаївщині, окупували російські загарбники. Проте місцеві жителі чекали на визволення і допомагали ЗСУ як могли попри загрозу смерті та катування.

Місцевий житель Григорій регулярно викладав в мережу координати позицій російських військових і їхньої техніки, щоб допомогти ЗСУ. Але через декілька місяців російські військові вирахували його і вивезли у невідомому напрямку.

“Один бив резиновою дубинкою, інший дерев’яною. Тортури тривали тричі на день, коли вони того хотіли”, – розповідає чоловік.

Окупанти продовжували катування протягом 9 днів, намагаючись дізнатися, кому Григорій передає інформацію і з ким співпрацює. 

Найбільше він боявся, що постраждають рідні.

Деокупація села відбулася 10 листопада 2022 року, але Григорій досі бореться з наслідками катування.

Більше на відео.

Фонд “Збережи світ” впроваджує проєкт «Документування та поширення інформації про воєнні злочини Росії вчинені в Україні у 2022-2023 роках» за підтримки Європейського Союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках спільної ініціативи Європейське Відродження України.

Думки висловлені учасниками і виконавцями проєкту представляють позицію авторів і не обов’язково відображають позицію Європейського Союзу чи Міжнародного фонду «Відродження».

Інформаційний портал “Гречка” виступає медійним партнером проєкту.

#ПрямуємоРазом #ЄвроВідродження

Останні новини по темі
Кропивницький район атакували ракетами: попередньо без руйнувань
П’яним підібрав патрони: житель Кіровоградщини понесе кримінальну відповідальність
Читайте також

У Новомиргородській громаді, що на Кіровоградщині, отримали підтвердження загибелі під час боїв на Донеччині захисника Юрія Іваніцького....

17:37, 16 Квітня, 2024

У Кропивницькому за три дні невідомі підпалили п’ять контейнерів для сміття. Проти порушників відкрили кримінальне провадження....

17:18, 16 Квітня, 2024

Російська пропагандистська «машина» запустила нову інформаційно-психологічну операцію (ІПсО), ціль якої – розколоти українське суспільство на «ухилянтів» та «оборонців», зірвати...

15:24, 16 Квітня, 2024