Кіровоградець, твій лист може врятувати життя

17:07, 23 Листопада, 2012

У грудні Amnesty Internationalвсесвітній рух, що відстоює права людини в Україні запрошує кожного долучитися до глобальної акції – Марафону написання листів. Чим більше листів – тим більше шансів зберегти чиєсь життя, змінити долю.

Марафон написання листів діє! Доказом цьому є люди, яких звільнили завдяки листам, справи яких зрушились нарешті з місця, люди, в яких через сотні конвертів вселилась надія на зміни. Чим більше листів – тим більше шансів змінити чиюсь долю або врятувати чиєсь життя.

Що таке Марафон написання листів?

Марафон написання листів – це щорічний захід Amnesty International, який зазвичай відбувається до Дня прав людини (10 грудня). В рамках цього заходу люди у всьому світі одночасно пишуть листи на захист конкретних осіб, чиї права порушені, та на знак солідарності з ними.

Ми пишемо листи, щоб приділити трохи більше уваги й часу тим, хто цього потребує, та показати нашу небайдужість. Також, таким чином ми здійснюємо тиск на уряди країн, де відбуваються порушення прав людини. За допомогою Марафону ми висловлюємо солідарність із жертвами порушень прав людини та намагаємося реально змінити людські долі.

Ідея марафону народилася у Варшаві, у місцевій групі Amnesty International. З часом, марафон став всесвітньою акцією, яка щороку проходить у ряді країн Західної Європи, США і навіть в Новій Зеландії і на Бермудах.

Цьогорічний всесвітній Марафон буде 13-тим та вп’яте проходитиме в Україні.

Хто може взяти участь?

У Марафоні може взяти участь кожен – учень, студент, учитель, пенсіонер. Марафон відкритий для усіх, кому небайдужі права людини.

Коли?

У цьому році Марафон в Україні триватиме з 7 до 10 грудня.

Скористайтесь розділом «Знайти найближчу точку написання листів» на нашому сайті, щоб дізнатись, в який час працюватиме найближча до вас точка написання листів.

розділ у розробці, слідкуйте за оновленнями!

Де і як?

Скористайтесь розділом «Доєднатись до Марафону» так інтерактивною картою на нашому сайті, щоб дізнатись, де саме працюватиме найближча до вас точка написання листів. Розділ у розробці, слідкуйте за оновленнями!

Учасники марафону пишуть листи двох видів: листи урядам та листи солідарності. Листи, адресовані урядові – це заклики припинити порушення прав людини. Листи солідарності, адресовані жертвам порушень прав людини – це короткі листи зі словами підтримки. Заклики ми адресуємо урядам держав, що порушують права людей, щодо яких ми пишемо, а листи солідарності – тим людям, що є жертвами порушень, або їх сім’ям чи колегам.

Листи урядам варто писати за єдиним зразком. Ми також надаватимемо зразки листів солідарності, але кожен/кожна може персоналізувати свій лист солідарності, наприклад, написати про себе, свою родину тощо.

Зверніть увагу, що для деяких героїв Марафону – 2012 можна писати лише один вид листів, а для деяких – обидва.

Листи можна писати мовою тих, кого переслідують, будь-якою з міжнародних мов, а також українською. Якщо Ви обираєте українську, напишіть прізвище особи, яку ми захищаємо, великими, друкованими літерами.

Дізнатись на захист кого писатимемо листи цього року можна тут

Останні новини по темі
33 корови і пакет … молоковмісного продукту
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.com.ua 33 корови і пакет … молоковмісного продукту
Кіровоград. Молодіжний журнал "Гречка" www.gre4ka.info Здоров`я кіровоградців хочуть купити за дитячі майданчики?
Здоров`я кіровоградців хочуть купити за дитячі майданчики?
Читайте також

Зелений борщ – це один з символів весни – такий смачний та приємно кисленький. Але його смаки також можуть бути різноманітними. Сьогодні пропонуємо вам ознайомитися із трь...

13:07, 18 Травня, 2024

Кропивницькі волонтери відкрили збір на дрони для штурмової групи 3 окремої штурмової бригади ЗСУ. Ціль – закупити три безпілотники....

10:51, 18 Травня, 2024

На Кіровоградщині 17 травня знищили ворожий безпілотник.

10:17, 18 Травня, 2024