Кіровоградський кар’єр порушує закон
11:30, 09 Грудня, 2012

Органами прокуратури Кіровоградщини перевірено додержання вимог земельного законодавства органами державної виконавчої влади та місцевого самоврядування при відведенні земельних ділянок для потреб, пов’язаних з користуванням надрами, а також їх цільового використання та охорони. При цьому виявлено низку порушень.
Встановлено, що не у всіх випадках землі даної категорії передаються у користування згідно з вимогами чинного законодавства. Подекуди перевищуються повноваження, встановлені Земельним кодексом України. Факти невикористання земель, наданих для видобування надр, виявлено прокурорами Олександрівського, Голованівського та Петрівського районів. Ці землі мають бути повернуті у власність держави, а за користування ними – сплачена заборгованість.
Не скрізь попередньо укладені місцевими органами виконавчої влади договори оренди таких земель (у разі зміни предмету договорів) вчасно переглядаються. На такий факт відреагувало прокуратурою Вільшанського району.
Перевірками виявлено факти використання земель без правовстановлюючих документів. На такі порушення реагували Знам’янський міжрайонний прокурор та прокурори Гайворонського й Кіровоградського районів.Не сплатило орендної плати у розмірі 705 тис. грн. за користування трьома земельними ділянками загальною площею понад 80 га на території Кіровської районної ради обласного центру ВАТ «Кіровоградський кар’єр». З метою відновлення законності прокурором заявлено відповідні позови, розгляд яких триває.
Крім того, Кіровоградським міжрайонним прокурором з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері внесено подання до Кіровоградської ОДПІ з вимогою вжити невідкладних заходів до ВАТ «Кіровоградський кар’єр», яке протягом двох років не сплачує збір за спеціальне використання корисних копалин місцевого значення.Прокурорськими перевірками в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування встановлено, що останніми неналежно виконуються надані їм повноваження у сфері надрокористування.
На жаль, порушення при наданні документів дозвільного характеру суб’єктам господарювання допускаються й органами державного контролю. Тільки після внесеного подання Кіровоградським міжрайонним прокурором з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Державним закладом «Кіровоградська міська санітарно-епідеміологічна станція» скасовано позитивний висновок санітарно-епідеміологічної експертизи документів ВАТ «Кіровоградський кар’єр», що обґрунтовували обсяги викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, без зазначення розміру санітарно-захисної зони. За наслідками проведених перевірок прокуратурою області внесено подання про усунення порушень вимог земельного законодавства в діяльності Державної інспекції сільського господарства в області та Головного управління Держкомзему в області, які знаходяться на розгляді.
Прес-служба прокуратури області
Фото звідси