У країні розпочалися гоніння на “Різдвяне” пиво і казкових персонажів

23:36, 28 Грудня, 2012

Новий склад Верховної Ради і частково оновлений уряд України порахували за потрібне голосно заявити про свої фінансові претензії до земляків ще до настання Нового року. Одні вважають це ознакою безсумнівного зближення з «горілчаним лобі», інші відверто потішаються над безпорадністю спроб горе-реформаторів швидко і доверху наповнити держскарбницю.

 

 

Ганна Герман, донедавна заступник глави Адміністрації Президента України, а нині депутат ВР, ображена на «пивних баронів», котрі безцеремонно наживаються на релігійності любителів пінного напою.«Я з обуренням вчора подивилася рекламу пива «Львівське Різдвяне» і вважаю, що почин, що йде зі Львова – міста, яке завжди називалося духовною столицею України, надзвичайно шкідливій   й неприпустимий», – заявила пані Герман.

Заразом Ганна Миколаївна звернулася до українського духовенства, щоб його високопоставлені представники висловили своє обурення щодо використання релігійної символіки в рекламі і закликали українських громадян до відмови від придбання напоїв, що використовують церковні символи. За її словами, подібна поведінка компаній … прилучає Церкву до підтримки шкідливих звичок. Зі свого боку вона пообіцяла ініціювати у Верховній Раді законопроект, що забороняє використання релігійної символіки в назвах алкогольних напоїв та пива.

Окремі православні ієрархи «взяли під козирок» і без зволікання висловилися на підтримку «правої руки» Президента країни Віктора Януковича.

– Ми безумовно вітаємо і підтримуємо ініціативу пані Герман, – сказав прес-секретар Предстоятеля Української Православної Церкви Московського Патріархату протоієрей Георгій Коваленко. – Церква закликає віруючих і всіх, кому небайдужі питання суспільної моралі, не купувати алкогольні напої з релігійною символікою, щоб виробники відчули падіння рейтингів і продажів.

– Наша Церква підтримує законодавчу ініціативу новообраного народного депутата Ганни Герман про заборону використання релігійної символіки в назвах алкогольних напоїв, – вторить йому архієпископ УПЦ Київського Патріархату Євстратій (Зоря). – Церкву не може не обурювати зведення Свята Різдва Христового до банального приводу для комерції.

Не меншу бурю емоцій спровокувало оприлюднене вчора офіційне звернення Державної податкової служби. ДПС України закликала всіх самозайнятих громадян, котрі підробляють під час новорічних свят “Дідами Морозами”, “Снігурками” або іншими казковими персонажами, сплатити податок на доходи фізичних осіб.

Як повідомила «Гречці» прес-служба відомства, ДПС звернулася до всіх підприємств і підприємців, що здійснюють організацію новорічних свят, належним чином законодавчо оформити взаємини з тимчасовими працівниками – акторами і аніматорами, задіяними у святкових заходах під час новорічних і різдвяних свят.

Фахівці відомства провели моніторинг Інтернет-оголошень і оголошень у соціальних мережах на предмет вартості послуг новорічних акторів. Так, у Києві викликати на свято Діда Мороза і Снігуроньку коштуватиме в середньому від 250 до 3500 гривень/година, у Львові від 300 грн. до 1200 грн., в Донецьку – від 150 до 2500 грн., у Харкові громадянам доведеться викласти від 150 до 1800 грн. за годину роботи, зазначили в ДПС.

“Залежно від обставин, таким громадянам доведеться подати декларацію та сплатити податок, або зареєструватися підприємцем, або ж змусити свого роботодавця (у разі співпраці за наймом) працевлаштувати офіційно з подальшою сплатою належного податку“, – наголошується в повідомленні.

У податковому відомстві нагадали, що зараз триває мораторій на перевірки малого і середнього бізнесу. Але якщо громадяни мають інформацію про порушення податкового та трудового законодавства в цій сфері, вони можуть звертатися до органів ДПС або на гарячу телефонну лінію “Пульс податкової”. Крім того, ДПС закликала сплатити податки й реалізаторів новорічних ялинок.

Голова Комітету економістів України Андрій Новак про заклик митарів до акторів відгукнувся з їдкою іронією. Тим, хто цілий рік з нетерпінням чекав початку періоду щоденних «новорічних ялинок», відомий вчений радить порівняти офіційно задекларовані податківцями власні доходи з реальною вартістю належних їм же автомобілів, дач, літаків, яхт та інших предметів розкоші. Цю саму різницю Андрій Яремович і пропонує обкласти податком. Справедливо вважаючи, що надходження до скарбниці  нашої держави вже протягом першого року такого «експерименту» зростуть кратно й обчислюватимуться сотнями мільйонів!

Олег БАЗАК

Останні новини по темі
У Кіровограді встановили норми харчування для школярів
1112
У Кіровограді чергове ДТП. Є жертви(ФОТО)
Читайте також

Громади Кіровоградщини повідомили про загибель захисників. 

21:15, 25 Травня, 2024

У Кропивницькому сьогодні, 25 травня, відбулися спортивні змагання серед військових та ветеранів “Сильні України”....

19:44, 25 Травня, 2024

Сьогодні, 25 травня, підприємство «Кіровоградобленерго» оприлюднило графіки відключення електрики в області, які діятимуть з 18:00 до 00:00....

16:37, 25 Травня, 2024